logo

Ataşehir’de CUMHURİYET BAYRAMI’nda Fener Alayı ve Nilüfer

Ataşehir’de CUMHURİYET BAYRAMI’nda Fener Alayı ve Nilüfer

 

cumhuriyet bayramAtaşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 90. yılında, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, 29 Ekim Salı günü Fener Alayı ve Nilüfer konseri düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet’in 90. Yılında saat:18.30’da Özgürlük Parkı’ndan (Ataşehir Migros yanı) Fener Alayı Yürüyüşü ile başlayıp Cumhuriyet Parkı’nda Nilüfer konseri ile tamamlanacak törenle kutlanacak.

Cumhuriyet’in 90. yılını şölen havasında kutlamak için birbirinden güzel etkinliklere imza atan Ataşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nı Fener Alayı Yürüyüşü ve Türk Pop Müziği’nin güçlü seslerinden Nilüfer konseri ile taçlandıracak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, 29 Ekim Salı günü saat:18.30’da Özgürlük Parkı’ndan (Ataşehir Migros yanı) Fener Alayı Yürüyüşü ile başlayacak.

Cumhuriyet’in “kilometre taşları” olarak adlandırdığımız kareler, kronolojik olarak Cumhuriyet’in özüne yakışır bir şekilde yürüyüş boyunca kurulacak olan sahnelerde, farklı sanat dallarından performans sanatçıları ile canlandırılacak. Ataşehirliler, geçmişten günümüze Cumhuriyet tarihimizin önemli anlarını bir kez daha yaşayacak. Fener Alayı Yürüyüşü ile başlayacak olan Cumhuriyet coşkusu, güzergâhın son durağı olan Cumhuriyet Parkı’nda Nilüfer konseriyle doruğa ulaşacak.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ