logo

ATAŞEHİR’DE, ERGAZ & DKY İŞBİRLİĞİYLE PROJE

Ergaz-Dumankaya-Enerji ve inşaat sektörünün iki dev firması Ergaz & DKY ortak bir inşaat projesinde buluştu. Ataşehir’de, Ergaz & DKY işbirliğiyle yeni bir inşaat projesi hayata geçiyor.

Enerji sektörünün önemli aktörlerinden olan Ergaz, inşaat sektörünün tecrübeli ismi DKY İnşaat ile ortak bir projeye imza attılar.

Ergaz & DKY inşaat işbirliğiyle prestij değeri yüksek bir proje hayata geçecek. Ergaz A.Ş. Genel Müdürü Abubekir Yağız ve DKY İnşaat Onursal Başkanı İbrahim Dumankaya, İstanbul Ataşehir’de 40.000 m2 inşaat alanına sahip olacak, yeni bir karma tip yaşam projesine imza attılar. Ergaz Genel merkezinde emlak ve hukuk danışmanları eşliğinde, Ergaz A.Ş. Genel Müdürü Abubekir Yağız ve DKY İnşaat Onursal Başkanı İbrahim Dumankaya tarafından atılan imzalar neticesinde projeye start verilmiş oldu.

Ataşehir’in çok değerli bir projesi olacak!

Ergaz A.Ş. Genel Müdürü Abubekir Yağız tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Enerji sektöründeki faaliyetlerimizin yanı sıra inşaat alanında da prestijli bir projeyle start vermiş olmaktan memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum, hayırlı olsun. DKY İnşaatın yani İbrahim Dumankaya Beyefendinin inşaat tecrübesini yanımızda hissetmek bizler için mutluluk verici olmuştur. Projemiz gayri menkul sektörünün parlayan yıldızı olan Ataşehir’de yer alması açısından önemlidir. Emlak sektörünün yükselen değeri Ataşehir’deki projemiz, yatırımcılar açısından tercih edilecek niteliklerde olacak.

Lokasyon olarak Palladium Alışveriş Merkezinin yanında olması projemizi oldukça değerli kılmaktadır. Ticari ve konut plaza olarak tasarlanacak. Mimari projeler hazırlandıktan sonra tanıtımı düzenlenecek olan lansman şeklinde yapılacaktır.

LPG sektöründe yerli sermayenin gücünü öne çıkaran Ergaz, inşaat sektöründe de büyük başarılar elde etmek amacıyla 1999 yılında Ergaz İnşaatı kurarak Bursa, Aydın, Malatya, Kocaeli ve İstanbul’da çeşitli alt yapı, üst yapı ve sanayi imalatlarına imza atmıştır.

Egaz-DKY-

DUMANKAYA, HAYIRLI OLSUN

DKY İnşaat Onursal Başkanı İbrahim Dumankaya, “Bu yeni projemiz her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun. Ergaz gibi güçlü ve güvenilir bir firmayla ortak projede bulunmaktan memnun olduğumu belirtiyorum ” dedi.

YÜZ YİRMİ MİLYONLUK YATIRIM

Yeni kent tasarımına katkı sağlamak isteyen Ergaz İnşaat, yılların birikimini bu alanda değerlendirmek amacıyla İstanbul Ataşehir’de 40.000 m2 inşaat alanında DKY İnşaat tecrübesiyle, prestijli karma tip yaşam projesine imza attı. Yaklaşık 120 milyon TL tutarındaki bu yatırımda Ergaz İnşaat güvenliğin, konforun, kalitenin ve estetiğin bir arada olduğu konutlar ve yapılar üretirken, yeşilin ve doğanın olabildiğince korunduğu yaşam alanları oluşturmayı amaçlamaktadır.

ERGAZ HAKKINDA:

Ergaz A.Ş. 27.08.1978 de faaliyete başlayan, bugün itibariyle 738 ortağıyla, SPK ya tabi, halka açık bir şirkettir. Kurulduğu günden beri kar dağıtan, işçi şirketlerine örnek gösterilen, oluşturduğu marka gücüyle, dinamikleriyle ve alt yapısıyla büyümeğe müsait, Türkiye nin ilk 500 büyük kuruluşu içinde yoluna devam eden dev bir kuruluştur. Ergaz çatısı altında, faaliyetlerini sürdüren Bluepet, Ergaz İnşaat, Ertüp yarınlara daha da güçlü bir yapıyla devam etmektedirler.

Ergaz’ın Kocaeli de bulunan akaryakıt kara dolum terminali yatırımını da üstlenen Ergaz İnşaat araştırmacı ve yenilikçi ruhuyla yapmış olduğu gerek sanayi yapıları, gerekse konut inşaatlarında farklılığını ortaya koymuş ve yaptığı işlerin daima arkasında olmuştur. Müşteri memnuniyetini her zaman ilk öncelik olarak belirleyip ve bunu sağlaması Ergaz İnşaatı bu günlere taşımıştır.

DKY İNŞAAT HAKKINDA:

İbrahim Dumankaya, 1961 yılında inşaat sektöründe kamu binaları inşası ile faaliyetlerine başlamıştır. Daha sonra konut inşasına yönelmiş, 2000’li yıllardan itibaren hem kent içi hem kent çevresinde gelişmekte olan yeni yerleşim birimlerinde büyük ölçekli yaşam ve iş merkezleri gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar başta Gizli Bahçe Konakları, Manzara Konakları, Akdeniz Evleri, Adres, Dizayn, Trend, Trend Ekstra, Konsept İstanbul ve Minimal, Kartal’ın sembol projesi Vizyon, Göztepe’de kentin ilk üçüz kuleleri İkon, Ataşehir’de Flex, Bahçeşehir’de Modern ile 15.000’in üzerinde konut ve işyeri tamamlayarak sahiplerine teslim etmiştir. 2013 yılında yeniden yapılanmaya giderek “DKY İnşaat”, “DKY Otomotiv”, “DKY Sigorta” ve “Dumankaya Yapı Malzemeleri” markaları, İbrahim Dumankaya Holding çatısı altında birleşerek daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir.

DKY İnşaat, İbrahim Dumankaya Holding’in her zaman, çağın ötesinde olmayı hedefleyen kültüründen geliyor. Bu nedenle yenilikçilik, DKY İnşaat’ın vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Mesela İkon, Türkiye’nin ilk üçüz kuleleri olma özelliğiyle bir simge olarak İstanbul semalarında yükseliyor. DKY İnşaat, bugün de her projesini yenilikçilik kavramı üzerine inşa ediyor.

KAYNAK: KARTAL GAZETESİ

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1189 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’DE, ERGAZ & DKY İŞBİRLİĞİYLE PROJE” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’DE, ERGAZ & DKY İŞBİRLİĞİYLE PROJE
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=86695
    #Enerji #İnşaat #itvhaber #Firma #Ergaz #DKY #İnşaat Projesi #Ataşehir #Ergaz&DKYOrtaklığı #KentselDönüşüm