logo

Ataşehir’de Kar ve Buzlanmaya Müdahale Ekipleri Görevde

Ataşehir’de Kar ve Buzlanmaya Müdahale Ekipleri Görevde

Ataşehir Belediyesi İstanbul genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle karla mücadele ve buzlanmalara müdahale çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.  

İstanbul geneli ile birlikte ilçede etkisi artan zorlu kış şartlarının Ataşehirde hayatı olumsuz yönde etkilememesi için Ataşehir Belediyesi ekipleri 24 saat görev yapıyor.

Karla mücadele ekipleri, 16 Ocak Cumartesi’den itibaren İstanbul genelinde etkili olan yoğun kar yağışı sonrası İlçedeki mesailerini artırdı. Ekipler, öncelikli olarak ana yollardaki çalışmalarını sürdürürken, kar küreme ve tuzlama faaliyetleri sokak aralarında da hızla devam ediyor.

Planlı çalışmalar dışında, vatandaşların sosyal medya ve Çağrı Merkezi üzerinden yaptıkları talepler doğrultusunda da, kar ve buz kaplı sokak ile caddelere acil müdahalelerde bulunuluyor.

Buzlanmalara karşı tedbir olarak değişik noktalara vatandaşların kullanımı için de tuz torbaları bırakıyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ise sokak hayvanlarının yoğun kış şartlarından etkilenmemesi için mama dağıtımı sürdürülüyor.

Belediye’nin sağlık ekipleri de, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle evlerinden sağlık merkezlerine gidemeyen hasta vatandaşların nakil işlemlerini gerçekleştiriyor.

itvhaber

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ