logo

ATAŞEHİR’DE OKUMA-YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK

Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin AÇEV’in gönüllü öğretmenleri eğitmenliğinde düzenlediği Okuma-Yazma 1. Ve 2. kademe kursiyerleri sertifikalarını aldılar.

Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi (HEM)’nin ortaklaşa düzenlediği AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinin ders verdiği Okuma-Yazma 1. kademe ve 2. kademe kursunu bitiren 25 kadına 28 Nisan Cuma günü Kayışdağı Lions Ataevi’nde okur-yazarlık belgeleri verildi.

Kayışdağı Lions Ataevi’nde Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinden Deniz Ceyhan eğitmenliğinde 22 ve Ece Bostan eğitmenliğinde 18 kursiyer eğitimlerini tamamlayarak yapımcı ve sunucu Esra Ceyhan’ın sunduğu törende Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Müdürü Şehnaz Yabar ve 118 – Y Lions Kulübü yöneticilerinden sertifikalarını aldılar.

OKUR-YAZAR SERTİFİKA TÖRENİ VİDEO

Törene Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, AÇEV, 118 – Y Lions Kulübü yönetici ve üyeleri, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Müdürü Şehnaz Yabar ve CHP Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol ile kursiyerler ve aileleri katıldı.

Televizyon yapımcısı ve sunucu Esra Ceyhan’ın da gönüllü sunuculuğunu üstlendiği törende Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikalar kursiyerlere verildi.

Törende konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan şunları söyledi:

“Artık belediyecilik anlayışı değişiyor. Kaldırım yapmak, çöp dökmek, temizlik yapmak yeterli değil. Dünya artık sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetiliyor. Biz de Ataşehir Belediyesi olarak bu amaçla bütün projelerimize, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kursta başarılı olan kadınlarımızın çok mutlu olduklarını, heyecan duyduklarını çok rahatlıkla görebiliyorum. Onlar gerçekten zor bir işi başardılar. Azmettiler, gayret gösterdiler, okuma yazma kursunu başarıyla tamamladılar. Böyle yaparak hem diğer yetişkinlerimize örnek oldular hem de eğitimin yaşının olmadığını bizlere bir kere daha gösterdiler.”

Esra Ceyhan ise, “Bu olağanüstü çabanızı ve azminizi yürekten kutluyorum. Bu örnek çalışmadan dolayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ve mesai arkadaşlarına teşekkür etmeliyiz” dedi.

Okuma yazma bilmedikleri için bugüne kadar hep birilerine muhtaç kaldıklarını söyleyen kadınlar, bundan sonra hayatlarının daha bir anlam kazandığını, artık kimseye ihtiyaç duymadan her ortama girebildiklerini söylediler.

Okuma-yazma belgelerinin verilmesinden sonra kadınlar tarafından yapılan pasta ve börekler hep birlikte yenildi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1539 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’DE OKUMA-YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’DE OKUMA-YAZMA BİLMEYEN KALMAYACAK
    https://www.itvhaber.com/atasehirde-okuma-yazma-bilmeyen-kalmayacak.html#.WQO-Sig2-Wk.twitter
    #AtaşehirBelediyesi #Ataşehir #HalkEğitimMerkezi #AÇEV #GönüllüÖğretmen #Eğitmen #OkumaYazma #Kursiyer #Sertifika