logo

ATAŞEHİR’DE “SOKAKTA KİTAP” UYGULAMASI BAŞLADI

sokak_kutuphanesi_atasehir (1)Ataşehir Belediyesi, Kütüphaneler Haftası kapsamında yeni bir uygulamaya imza atarak  Prestij Caddesi ve Ataşehir Bulvarı’nda sokak kütüphanesi yerleştirdi.  

Ataşehir Belediyesi, yeni bir uygulamaya daha imza atarak sokakta kitap uygulaması başlattı. Ataşehir Belediyesi tarafından Kütüphaneler Haftası kapsamında ilçede iki noktaya sokak kütüphanesi kazandırıldı.

sokak_kutuphanesi_atasehir (6)

Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün; okumayı teşvik etmek, farklı türdeki kitaplarla okurları buluşturmak ve kitapların daha kolay ve ulaşılabilir olmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği sokak kütüphaneleri sürekli olacak.

Ataşehirlilere hem tiyatro ve okumayı sevdirme hem de tiyatro üstatlarını tanıtmak amacıyla Genco Erkal ve Ferhan Şensoy temalı iki sokak kütüphanesi Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi ve Ataşehir Bulvarı TEB Anadolu Lisesi karşısına yerleştirildi.

sokak_kutuphanesi_atasehir (9)

Hizmete yeni açılan iki sokak kütüphanesinde düzenlenen Açık Hava Kitap Okuma Etkinliğinde, gençler kitap okudular.

Vatandaşlar sokak kütüphanesinden, okumak istedikleri kitabı ücretsiz olarak alabiliyor. Hikaye, roman ve masal kitapları gibi tüm yaş gruplarına hitap eden eserlerin yer aldığı sokak kütüphanelerine Ataşehirliler okudukları kitaplarını da bağışlayabiliyor.

sokak_kutuphanesi_atasehir (4) sokak_kutuphanesi_atasehir (7) sokak_kutuphanesi_atasehir (8) sokak_kutuphanesi_atasehir (10)

Etiketler: » » »
Share
1559 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’DE “SOKAKTA KİTAP” UYGULAMASI BAŞLADI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’DE “SOKAKTA KİTAP” UYGULAMASI BAŞLADI
    https://www.itvhaber.com/?p=117798
    #AtaşehirBelediyesi #KütüphanelerHaftası #SokakKütüphanesi #Kütüphane