logo

Ataşehir’de Taksi ve Minibüsler Dezenfekte Ediliyor

Ataşehir’de Taksi ve Minibüsler Dezenfekte Ediliyor

Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden koronavirüs salgını günlerinde, Ataşehir Belediyesi tarafından halk sağlığı için Ataşehir’de faaliyet gösteren taksiler ve minibüsler dezenfekte ediliyor.

Tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden koronavirüs salgınının sürdüğü bu günlerde, Ataşehir Belediyesi tarafından halk sağlığı için Ataşehir’de faaliyet gösteren taksiler ve minibüsler dezenfekte ediliyor.

İlçede koronavirüs ile mücadelesini aralıksız sürdüren Ataşehir Belediyesi; hizmet binaları, ibadethaneler, parklar, sokaklar, eczaneler, kuaför, berber ve güzellik salonlarıyla birlikte taksi ve minibüslerde de dezenfekte çalışmasına devam ediyor.

Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72’nci maddeleri uyarınca; ticari taksilerin ve minibüslerin faaliyetleri sırasında, gerek araç içi alanın darlığı gerekse bu alanların gün içinde bir çok kişi tarafından kullanılması nedeniyle sosyal mesafe ve kişisel hijyen tedbirleri açısından en az haftada bir kez düzenli aralıklarla temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekiyor.

Bu kapsamda, halkın daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde seyahat etmesi amacıyla Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından, her Perşembe günü 10.00-16.00 saatleri arasında Küçükbakkalköy Kapalı Semt Pazarı Alanında ticari taksi ve minibüslere özel dezenfekte çalışması yapılmaya başlandı.

Kapalı Semt Pazarına gelen şoförlere Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından dezenfekte edilen araçların tarihini gösteren belgeler veriliyor. Taksi ve minibüs şoförlerinin bu belgeleri araçlarında bulundurması gerekiyor.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Ataşehirimizde Koronavirüs'e karşı mücadelede yeni bir hizmet daha!Artık taksi ve minübüsleri Küçükbakkalköy Semt Pazarı Alanımızda her Perşembe günü dezenfekte ediyoruz.

Ataşehir Belediyesi paylaştı: 28 Mayıs 2020 Perşembe

Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, “Ekiplerimiz titizlikle çalışarak, vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı taksi ve minibüs araçlarını dezenfekte ederek koronavirüs’ün yayılmasını büyük ölçüde engellemeye çalışıyor. Şoförlerimizde kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket ederek araçların içinde mutlaka maske kullanmalı, aynı anda fazla müşteri kabul etmemeli ve müşterilerin de maskesiz araçlara binmemelerine dikkat ederlerse bu süreci hep birlikte daha kolay bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Hem vatandaşların hem de çalışanların sağlığı için yapılan dezenfekte çalışmalarından memnun olduklarını ifade eden şoförler, bu uygulamadan dolayı Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, kendilerinin de gerekli hijyen kurallarına dikkat ettiklerini, müşterilerine el antiseptiği ve kolonya ikram ettiklerini söylediler.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ