logo

ATAŞEHİR’E ‘YEŞİL NOKTA’ KONTEYNERLERİ YERLEŞTİRİLDİ

atasehir_yesil_noktaAtaşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, temiz bir çevre ve geri dönüşüm bilincinin yerleşmesini için Ataşehir’deki 3 bölgeye “Yeşil Nokta” yerleştirdi.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından daha temiz bir çevre oluşturmak ve geri dönüşüm bilincinin yerleşmesini sağlamak amacıyla Ataşehir’deki 3 bölgeye “Yeşil Nokta” yerleştirildi.

Daha çevreci ve doğayla barışık bir Ataşehir yaratmaya katkı sağlayacak projede geri dönüşen atıkların daha etkin toplanmasının sağlanması için “Yeşil Nokta” konteynerlerinde; kitap, kağıt-karton-kompozit, plastik, metal, cam, plastik kapak, atık pil, bitkisel atık yağ, elektronik atıklar olmak üzere 9 farklı atık grubu bulunuyor.

Proje kapsamında Yeşil Noktalar ilk etapta İçerenköy Mahallesi Carrefour AVM Otopark Alanı, Mevlana Mahallesi Zabıta Birimi yanı, Acarlar Sitesi önü ve Mevlana Mahallesi Türkiş Blokları 1. Kısım Yönetim Binası yanı olmak üzere 3 noktaya yerleştirildi. 2016 yılı içerisinde Yeşil Noktaların yenileri de hizmete girecek.

Proje ile evlerde ayrı biriktirilmiş atıklar Yeşil Noktalara getirilerek geri kazanılacak ve böylelikle atıkların katı atık depolama sahalarına gönderilmesi engellenmiş olacak.

atasehir_yesil_nokta-

Etiketler: » » » » » » »
Share
1144 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ATAŞEHİR’E ‘YEŞİL NOKTA’ KONTEYNERLERİ YERLEŞTİRİLDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ATAŞEHİR’E ‘YEŞİL NOKTA’ KONTEYNERLERİ YERLEŞTİRİLDİ
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ..
    https://www.itvhaber.com/?p=88892
    #AtaşehirBelediyesi #ÇevreKoruma #Kontrol #TemizÇevre #GeriDönüşüm #YeşilNokta #itvhaber #Ataşehir #Konteyner