logo

‘ATATÜRK HAVALİMANI NE ZAMAN İSTANBUL HAVALİMANI OLDU?’

CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze AKKUŞ İLGEZDİ Başbakan Binali Yıldırım’a sordu; “Atatürk Havalimanı’nın adı ne zamandan beri İstanbul Havalimanı oldu?”

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze AKKUŞ İLGEZDİ, Başbakan Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemi ile TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde “İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişi sırasında pilot tarafından yapılan iki anonsta da inilecek havalimanından “İstanbul Havalimanı” olarak anonsuna yolculardan -Atatürk Havalimanı’nın adı ne zamandan beri İstanbul Havalimanı oldu?- şeklinde itirazlar edildiğini belirterek; “Atatürk Havalimanı’nın adı ne zamandan beri İstanbul Havalimanı oldu?” Diye sordu.

CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Gamze AKKUŞ İLGEZDİ tarafından bu konuda TBMM Başkanlığı’na verilen soru önergesi:

Son zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırılar ardı arkası kesilmemektedir. Gerek heykellerine gerek değerlerine gerekse de “Atatürk” ismine yönelik saldırılara son günlerde Samsun’da stada alınmayan “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” pankartı da eklenmiştir. Saldırılar ve itibarsızlaştırma karada yetmiyor olacak ki bu olaylara benzer bir durumda havada yaşanmıştır. 30 Temmuz 2017 tarihinde ABD Washington D.C çıkışlı THY’na ait TK 0008 nolu uçağın, İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişi sırasında pilot tarafından yapılan iki anonsta da inilecek havalimanından “İstanbul Havalimanı” olarak bahsedilmiştir. Yolcular, hostese “Atatürk Havalimanı’nın adı ne zamandan beri İstanbul Havalimanı oldu?” şeklinde itirazlarda bulunmuştur. Kabin şefi duruma itiraz eden yolculara yaptığı açıklamada;“iniş anonsunu 3. kaptanın yaptığını, hatanın tecrübesizlikten kaynaklandığını” söylemiştir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sistemli olarak toplumsal hafızadan silinmek istenmektedir. Bu davranışları sergileyenlerin ceza almaması yeni saldırıların önünü açmaktadır.

   Bu çerçevede,

1.İstanbul Atatürk Havalimanı’nın adı “İstanbul Havalimanı” olarak mı değiştirilmiştir?

2.30 Temmuz 2017 tarihli TK 0008 nolu uçağın uçuş ekibi içerisinde yabancı uyruklu pilot bulunmakta mıdır? Söz konusu anons yabancı uyruklu bir pilot tarafından mı yapılmıştır?

3.30 Temmuz 2017 tarihindeABD Washington D.C çıkışlı THY’na ait TK 0008 nolu uçakta yapılan anons ile ilgili soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz? Bu olay münferit bir olay mıdır? Yoksa uluslararası uçuşlarda “Atatürk” ismi kullanılmamakta mıdır?

4.Bu anonsu yapan pilot ile ilgili işlem başlatmayı düşünüyor musunuz? Anonsu yapan pilot, kaç uçuş gerçekleştirmiştir? Göreve ne zaman başlamıştır?

5.Anonsta “Atatürk” ismini kullanılmamasının amacı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü toplumsal hafızadan silme çabası mıdır?

6.THY bünyesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu liderinin adını “tecrübesizlikten” unutan kaç pilot vardır? Bu pilotların acil bir durumla karşılaşıldığı vakit uçağı güvenli bir şekilde yere indirebileceğini düşünüyor musunuz?

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘ATATÜRK HAVALİMANI NE ZAMAN İSTANBUL HAVALİMANI OLDU?’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘ATATÜRK HAVALİMANI NE ZAMAN İSTANBUL HAVALİMANI OLDU?’
    https://www.itvhaber.com/ataturk-havalimani-ne-zaman-istanbul-havalimani-oldu.html#.WYqd_-rr9-o.twitter
    #CHP #PMÜyesi #İstanbulMilletvekili #GamzeAkkuşİlgezdi #AtatürkHavalimanı #İstanbulHavalimanı #Başbakan #BinaliYıldırım #TBMM #itvhaber