logo

Avrupa Yürüyüş Kupası’nda 2 Altın, 1 Gümüş Madalya

Avrupa Yürüyüş Kupası’nda 2 Altın, 1 Gümüş Madalya

Litvanya’nın Alytus kentinde düzenlenen Avrupa Yürüyüş Kupası’nda podyuma çıkarak 2 altın ve 1 gümüş madalya alan Türkiye tarihindeki önemli başarıya imza attı.

1996 yılından bu yana düzenlenen Avrupa Yürüyüş Kupası’nda Türkiye tarihindeki ilk altın madalyaları Litvanya’da kazandı. 10 kilometre U20 kadınlarda Meryem Bekmez birinci, Evin Demir ikinci sırayı aldı. Takımlarda da şampiyonluk Milli Takım’ının oldu.

Litvanya’nın Alytus kentindeki Avrupa Yürüyüş Kupası’nda Türkiye 10 kilometre U20 kadınlarda iki altın, bir gümüş madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.

Yarışa Avrupa listesinin 1 numarasında gelen Meryem Bekmez, favorisi olduğu yarışı rahatça kazandı. Bekmez, yarısında takipçilerine bir dakika fark oluşturduğu yarışı 45:37’lik derecesiyle galip tamamlarken, Evin Demir de 46:49’luk performansıyla ikinciliği elde etti. İki yıl önce aynı yarışta ikinci olarak Türkiye’ye Avrupa Kupası’ndaki ilk madalyayı getiren Meryem, bu kez altın kazanma başarısı gösterdi. Evin Demir de ilk Avrupa Kupası yarışında podyuma çıktı.

Avrupa Yürüyüş Kupası Şampiyonası’nda Gümüş Madalya alan Sancaktepe Belediyespor alt yapısında yetişen Evin Demir Avrupa ikincisi oldu.

Litvanya’nın Alytus şehrinde düzenlenen Avrupa Yürüyüş Kupasında spor okullarımızda yetişen Evin Demir U-20 Genç Bayanlar Kategorisinde 46 dk. 48 sn. lik derecesi ile Avrupa 2. olarak gümüş madalya’nın sahibi oldu.  Turnuva sonunda

Türk Milli Takımımız Avrupa Şampiyonu olarak tarihte bir ilki gerçekleştirme başarısı gösterdi.

İlk beşte üç yürüyüşçüsü bulunan Türkiye, takım sıralamasında da 3 puanla birinciliği alarak yine bir ilke imza attı. Takımlar klasmanında Ay-yıldızlı takımı 11 puanlı Fransa ve 16 puanlı İspanya takip etti.

ERKEKLER ÜÇÜNCÜ OLDU

Türkiye Milli Takımı, bir başka madalyayı da erkekler U20 kategorisinde elde etti. U20 erkeklerde Selman İlhan, 43:41’lik derecesiyle dördüncü sırayı alırken, Mustafa Tekdal da yarışı 19. sırada tamamladı. Özgür Topsakal’ın şanssız bir şekilde diskalifiye olmasına karşın takım toplamında 23 puanla üçüncü olan Türkiye, İtalya ve İspanya’nın arkasında kürsüye çıkmayı başardı. Milliler, böylece erkeklerde Avrupa Yürüyüş Kupası’nda Türkiye’ye ilk kez madalya getirdiler.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ