logo

Baba Sahne Oyuncularından ‘Bir Baba Hamlet’

Ataşehir Belediyesi 9. Tiyatro Festivali kapsamında Baba Sahne oyuncuları Murat Akkoyunlu ve Şevket Çoruh “Bir Baba Hamlet” adlı oyun ile MSKM’de sahne aldı.

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) Halit Akçatepe Sahnesi’nde Oyunu 330’un üzerinde Ataşehirli tiyatrosever izledi.

Sebastian Seidel’in komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpan “Bir Baba Hamlet”, tiyatro yapma aşkının baş döndürücü güzelliği ile sersemleten büyüsüne ayna tutuyor.

“BİR BABA HAMLET” HAKKINDA

Kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkar oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i seçer. Cansiperane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler ama kısa sürede temsil can havline dönüşür.

Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın…

Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e dönüşür.

“Ha unutmadan, Çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda!”

Yazan: Sebastian Seidel

Çeviren: Yücel Erten

Yöneten: Emrah Eren

Sahne ve Kostüm Tasarımı: Barış Dinçel

Işık Tasarımı: Yakup Çartık

Müzik: Can Şengün

Hareket Düzeni: Işıl Zeynep

Eskrim Koreografisi: Deniz Özmen

Şarkı Sözleri: Faruk Üstün

Afiş Tasarımı: Ethem Onur Bilgiç

Yönetmen Yardımcısı: Işıl Zeynep

Reji Asistanları: Beste Seyhan, Ali Haydar Çataltepe

Prodüksiyon Asistanları: İdil Trabzonlu, Sabri Memi

Sahne Terzisi: Seyhan Erdoğan

Teknik Masa: Özgehan Özturan

Oynayanlar: Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu

Etiketler: » » » » » » » »
Share
970 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ