logo

BAĞDAT CADDESİ’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇİLEYE DÖNÜŞTÜ

BAĞDAT CADDESİ’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇİLEYE DÖNÜŞTÜ

bagdat_caddesi_donusum_kentselKentsel Dönüşüm çalışmalarının sürdüğü, şantiye alanına dönen Bağdat Caddesi’nde, bölge sakinleri inşaat çalışmalarının yarattığı kirlilikten ve kiraların artmasından şikayetçi.

Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında çalışmaların sürdüğü Bağdat Caddesi adeta şantiye alanına döndü. Deprem riski taşıdığı belirlenen binaların yıkım işlemleri sürerken, bir yandan da peşi sıra yeni binalar inşa ediliyor. Aynı sokakta yan yana birkaç inşaat birden başlanması semt sakinlerinin tepkisini çekiyor.

KİRALAR DA ARTTI

Caddede, hafriyat kamyonları ve iş makinelerinin oluşturduğu yoğunluğa beton mikserlerinin de katılımı bölgeyi adeta yaşanmaz hale geldi.

Bağdat Caddesi’nde eski, huzurlu ve sakin günlerin yerini, hafriyat kamyonlarının bitmek bilmeyen seferleriyle oluşan keşmekeş aldı. Cadde sakinleri, hem şantiyelerden hem de kentsel dönüşümle birlikte artan kiralardan şikayet ediyor.

KİRALAR 3 KATINA ÇIKTI

Artan kiralardan ve kirlilikten yakınan Dilek Bayramoğlu, “Bağdat Caddesi’nin sahil tarafındaki bir eve bin 500 TL verirken şimdi bu kira 3 bin 300 TL’ye çıktı. Caddede yürümek artık imkansız. Her yer toz ve çamur içinde, geceleri inşaatlardan gelen gürültüden uyuyamıyoruz” diyor.

REZERV BÖLGE OLMALI

Şehir Plancıları Odası İstanbul Şube Başkanı Tayfun Kahraman da, “Kentsel dönüşüm Bağdat Caddesi gibi alanlarda etaplar halinde yapılmalı. Rezerv bölge yapıldıktan sonra insanlar buralara taşınarak eksiksiz bir kentsel dönüşüm yapılmalı” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ