logo

Bahçeli Seçimin İlk Mitingini Çankırı’da Yaptı

Bahçeli Seçimin İlk Mitingini Çankırı’da Yaptı

mhp_bahceli_cankiriMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Çankırı mitinginde konuştu. Bahçeli Çankırı’da 2015 genel seçimleri için ilk mitingini yaparak seçim startını verdi.

Partisinin Çankırı mitinginde konuşan Bahçeli, “Erdoğan Anayasa’nın kendisine çizdiği sınırları defalarca ihlal etmiştir. Erdoğan tarafsızlığını kaybetmiştir” dedi

İşte Bahçeli’nin Konuşmasından Satır Başları:

Yalan söylediler utanmadılar. Sarayda altın varaklı bardaklardan kana kana içtiler. Pahalı tabaklarda tıka basa yediler. Misafirliğin dibini boyladılar. Çankırı’nın servetini hortumladılar. Bir yanda hazineyi boşalttılar, diğer yanda bana mısın demediler. 17-25 Aralık’ta suçüstü yakalandılar ama darbe dediler. Görevini yapan hakim savcı ve polislere saldırdılar, görevden aldılar, sürgüne ve cezaevine yolladılar. İşler sarpa sarınca, maske düşünce kirli çamaşırlar birer birer dökülünce 12 yıl bir ve beraber olduklarını paralel ilan ettiler. Eğer paralel örgüt varsa bunun sorumlusu AKP’dir. Rüşvet ve yolsuzluk furyası çıkmasaydı paraleli hatırlayan olmayacaktı. Havuzcular deşifre edilmeseydi paralel diye kimse fişlenmeyecekti.

Bahçeli: “Saraydaki Titresin”

Erdoğan ve doğuştan talihli evladının telefonda haram serveti eritme diyalogları duyulmasaydı paralel imal edilmeyecekti. Montaj derken yüzleri hiç kızarmadı. AKP tarihin en büyük yolsuzluk suçunu işlemiştir. Çalınan sizlerin emeğidir. Çalınan soyulan milli servet Çankırılıların rızkıdır. Soruyorum sizlere, saraydaki tir tir titresin. Serok Ahmet kaçacak delik arasın.

400 milletvekili isteyip, 4 yüzsüz, 4 vicdansız, 4 rüşvetçi eski bakanı görmezden mi gelelim? AKP’ye destek veren kardeşim gel bu harama ortak olma. CHP’ye ve diğer partilere oy vermiş kardeşim gel bu kez Türkiye’nin yanında dur. Hırsıza karşı bizimle yürü Çankırı.

17-25 Erdoğan’a icazetli başbakanlık yapan Davutoğlu’na karşı bizimle yürü. Toplumsal onarım için bizimle yürü Çankırı. Vatan ve millet ağır ve ağrılı operasyon geçirmektedir. Geleceğimiz kundaklanmaktadır. Kardeşliğimiz kurcalanmaktadır. Milletimiz kutuplaştırılmaktadır. Kimliğimiz kırpılmaktadır. Umutlarımız karartılmaktadır ve önümüz kapatılmaktadır. Sorumlu ve suçlu AKP’dir. Çıbanın başı, kaçak ve karanlık saraydadır. Erdoğan başkanlık sistemini kabullendirmek için var gücüyle uğraşmaktadır. Erdoğan alenen Türkiye’nin karşısına geçmiştir. Anayasal düzeni yıkmaya azmetmiştir.

Erdoğan, ben milletin tarafındayım, ama gönlümde de bir parti var sözleriyle tükenmişliğini ört bas etmenin çabasındadır. Bu sözüyle bile AKP’ye işaret etmektedir.

Davutoğlu, bana oy vermeyin başkanlığa oy verin mi diyecektir? Hangi ülkede bir başbakan çıkıp da farklı bir sistem için oy istemiştir?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankırı mitingi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankırı mitinginde konuştu. Bahçeli, “Erdoğan Anayasa’nın kendisine çizdiği sınırları defalarca ihlal etmiştir. Erdoğan tarafsızlığını kaybetmiştir” dedi.

Bahçeli, “Erdoğan başkanlık sistemini kabullendirmek için var gücüyle uğraşmaktadır. Türlü kanunsuz yöntemlerden medet ummaktadır. Bu şahsiyetin akıl ve vicdan seviyesi tükenmiş, idrak ve izzet ufku kapanmıştır. Erdoğan alenen Türkiye’nin karşısına geçmiştir. Bizzat Anayasal yetkilerine dayanarak yine Anayasal düzeni yıkmaya azmetmiştir. Türkiye’nin başka bir formata, farklı bir eksene, sonu meçhul bir maceraya sürüklenmesi amacıyla saray merkezli ihanet seansları olağanüstü şekilde sıklaşmıştır” dedi.

“OY DİLENCİLİĞİNE SOYUNMAKTADIR”

Bahçeli, “Erdoğan PKK takviyeli başkanlık rüyasını gerçeğe dönüştürmek istemektedir. Yürürlükteki sistemi rafa kaldırmak için kılıktan kılığa girmekte, yalandan yalana koşmaktadır. Erdoğan Cumhurbaşkanı olmasına rağmen, AKP’nin fiili eşgenel başkanı gibi siyaset yapmaktadır. Düzmece açılışları, sanal temel atma törenlerini bahane ederek muhalefete çatmakta, başkanlık propagandası yapmaktadır. Erdoğan Anayasa’nın kendisine çizdiği sınırları defalarca ihlal etmiştir. Erdoğan tarafsızlığını kaybetmiştir. ‘Ben milletin tarafındayım, her partiye eşit mesafedeyim, ama gönlümde de bir parti var’ sözleriyle tükenmişliğini örtbas etmenin çabasındadır. Bu sözüyle bile AKP’yi işaret etmekte, oy dilenciliğine soyunmaktadır. Erdoğan 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimi’ni başkanlık sistemine geçiş için basamak, kendi ifadesiyle istasyon olarak görmektedir. Bu cüret, bu pervasızlık, bu pişkinlik Türkiye’ye ağır yansıyacaktır” diye konuştu.

Hürriyet – Habertürk

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ