logo

BAKAN SOYLU, ‘PKK’YA YASLANANLARA DÖRT DUVAR VERDİK’

BAKAN SOYLU, ‘PKK’YA YASLANANLARA DÖRT DUVAR VERDİK’

Türkiye’nin terörle terbiye edilmek istendiğini ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK’ya silah ve para vererek Türkiye’nin sıkıştırılmaya çalışıldığını kaydetti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Coğrafyamıza paraşütle indirdikleri FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C terör örgütleriyle üzerimize geldiklerini zayıflatarak parçalamaya çalıştıklarını kaydeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ataşehir Küçükbakkalköy’de halka hitap ederek referandum sürecini değerlendirdi. 7 Haziran’da ortaya çıkan tablodan güç alanların sırtını PYD, PKK’ya dayadıklarını söyleyenlere 4 duvar verdiklerini kaydetti.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın Ataşehirlileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile buluşturduğu mitinge, Ak Parti Milletvekili Osman Boyraz, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, Ataşehir’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş ile birlikte; Ak Parti Ataşehir SKM Başkanı Sinan Ayrancı, İlçe Başkan yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Gençlik Kolları Başkanı Yasin Görgülü, meclis üyeleri, muhtarlar ve Ataşehirliler katıldı.

SÜLEYMAN SOYLU ATAŞEHİR KONUŞMASI: VİDEO TIKLAYINIZ

SÜLEYMAN SOYLU ÖHO KONUŞMASI: VİDEO TIKLAYINIZ

İstanbul’daki Tuzla ve Pendik ilçelerinden sonra geldiği Ataşehir’de Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde Ataşehirlilerle buluşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, daha sonra Green Park Hotel’de esnafı ile bir araya geldiği ve referandum sürecini değerlendirdiği Özel Halk Otobüsü esnafının dertlerini dinledi.

ŞİMDİ DÖRT DUVAR VERDİK

“Birlikteliğimizin tadını, gücünü ve güzelliğini bize yaşatmak istemediler.”diye konuşan Bakan Soylu, terörle mücadelelerinin sürdüğünü kaydederek; “Terörle mücadele yürütüyoruz. Son altı ayda bir sığınağı yerle bir, tarumar ettik. Bir sığınakta çok silah çıktı. Oradan çıkan silahların her birinin yeni ve Batı menşeli olduğunu PYD üzerinden PKK’ya gönderildiğini maalesef müşahede ettik. Biz hangi oyunlarla karşı karşıya kaldığımızı biliyoruz. 7 Haziran’da sonra şımarıklaşan birisi ‘Sırtımızı PYD’ye YPG’ye dayadık’ demişti. Şimdi dört duvar verdik ona… Hangisini istiyorsa sırtını ona dayasın” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINI TÜRKİYE’YE VERMELERİ GEREKİR

Terör örgütleri PKK, FETÖ, DHKP-C’nin Almanya’da konuşlandığını kaydeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı olarak, Almanya İçişleri Bakanı’na terör örgütü mensuplarını Türkiye’ye vermeleri gerektiğini söylediğini aktardı.

BİZİM DIŞIMIZDA KİMSEYE OYUN KURDURMAYIZ

Coğrafyamızda henüz oyun kurma kabiliyetine sahip olan bir ülke olmadığımızın altını çizen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Milli geliri 10 bin dolara yükselen büyüyen bir ülkeyiz. Hangi ülke olursa olsun, ne kadar büyük olursa olsun, hangi bedelle karşılaşacak olursak olalım; bu coğrafyada bizim dışımızda kimseye oyun kurdurmayız.”dedi.

BİRİLERİNİN HOŞUNA GİTTİ, ELLERİNİ OVUŞTURDU

7 Haziran’dan sonra ortaya çıkan durumun birilerinin hoşuna gittiğini, ellerini ovuşturduklarını ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yıllardır bu ülkeyi sömürenler ile musluklarından kan akıtanların da ellerini ovuşturduğunu kaydederek; “Musluklarından kan akıtıp oradaki insanlarımızı tehdit edenler ellerini ovuşturdu. Afralar, tafralar, fiyakalar aldı başını gitti. Yüzde 10’un üstüne çıktılar ya, ilkokul yaşındaki çocukların okudukları yerlere adam gönderip tehdit ettiler. Ürküterek, tehdit ederek, korkutarak, sindirerek, ‘Bu ülkeyi böleceğiz, parçalayacağız.’ diyerek başkalarına maşalık yapanların hoşuna gitti. Bu milletin istiklaline, hürriyetine, birliğine, beraberliğine kastedenlere sesleniyorum: Biz kimin tahtında oturduğumuzu biliyoruz. Biz, Ertuğrul Gazi, Osman Gazi, Orhan Gazi’nin tahtında oturuyoruz. Biz kökü, nesebi, dini, inancı, imanı belli bir milletiz.”diye konuştu.

“BİZ MHP İLE UZLAŞTIK, KILIÇDAROĞLU KİMLE UZLAŞTI?”

Bakan Süleyman Soylu, “Biz MHP ile uzlaştık, peki Kılıçdaroğlu kimle uzlaştı?” “PKK, FETÖ, HDP ile uzlaştı mı? Sorularını sorarak; “CHP’li kardeşlerime söylüyorum. Siyaset yapıyoruz, bizi eleştirirsiniz ama memleket meselesine geldiğinde sandalye üzerinden hesap yaparsanız Türkiye’yi terör örgütlerine teslim edersiniz. Ey Kılıçdaroğlu, terörün değirmenine bilerek veya bilmeyerek can suyu taşırsan bu millet bunun hesabını bu dünyada da öteki dünyada da sorar. CHP’li kardeşlerim bunu mutlaka sorun” ifadelerini kullanarak; “Bizi denize dökmeye mi çalışıyorlar?” diye sordu.

MİLLİ, YERLİ ADAM; ERDOĞAN

Deniz Baykal’ın yürüttüğü referandum süreci ile ilgili eleştirilerini de aktaran Bakan Soylu, darbe kalkışması sonrasındaki iddiaları dile getirerek; “Bizi Kurtuluş Savaşı sırasındaki düşmandan daha kötü gören Deniz Baykal sana da sesleniyorum. Siz kaçarken, o bugün mücadele ettiğiniz Tayyip Erdoğan milletiyle beraber F-16’lar havada iken Marmaris’te uçağa bindi. Geri dönmeyeceğini bilmediği halde milletine teslim oldu. Darbe ‘kontrollü darbeymiş.’ Bunu kim söyledi biliyor musunuz? Bu adam sinsi bir adam. İlk önce Alman İstihbarat Gizli Servisinin başkanı söyledi. Sonra Amerika. Bu da onların sözcülüğünü yapıyor. Başkalarına servis yapıyor. Milli adam, yerli adam, milletinin hizmetinde olan adamdır.”şeklinde konuştu.

TERÖRÜ BİTİRMEZSEK BİZE HESAP SORUN

ABD’nin ise rotasını nereye çevireceği arayışına girdiğine, Avrupa’nın dağılmak üzere olduğuna dikkat çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de demokrasinin yükseldiğini, Batı ile aramızdaki makasın kapanıyor olduğunu kaydederek; “Bu ülkede herkes kendini ifade ediyor. Geleceğe yürümenin doludizgin koşmanın tam zamanıdır. Biz çok adamlar gördük. Birçok adamlar gördük. Namlunun ucunu görünce tornistan yapıp kaçan çok adam gördük. Bir taraftan darbenin düdüğü çalınca hizaya giren çok adam gördük biz. Ama bir adam gördük, 15 yıldan beri görüyoruz. 15 Temmuz’da bir daha gördük. O adam havada F16’lar varken uçağını kaldırıp, İstanbul’da milletiyle beraber olmaya Allah’a teslim olan bir adam gördük. Biz bu meseleyi ancak Tayyip Erdoğan ile aşarız. Yoksa yine bize zilleti yaşatırlar. Terörü bitirmezsek bize hesap sorun. Bu ülkede bir daha kimse PKK’nın adını anamayacak.”şeklinde sürdürdü konuşmasını.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZDİR

İstanbul’da Ataşehir’deki bir otelde özel halk otobüsü esnafıyla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, birlik ve beraberliğin önemine değindiği konuşmada, “Bu topraklarda bizim en büyük gücümüz ekonomimiz değildir. En büyük gücümüz insan kaynaklarımız değildir, bu toprakların zenginliği ve bereketi değildir. Bizim birlik ve beraberliğimizdir. Bizi parçalayarak, bölerek en büyük gücümüzden etmeye çalıştılar. Tayyip Erdoğan bu ülkede sadece, yol, baraj, dev şehir hastaneleri yapmadı. Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde herkesin kendisini ifade ettiği bir Türkiye oluşturmaya çalıştı.” dedi.

MİLLETİ YUKARIDAN İDARE ETMEYE ÇALIŞTILAR

Türkiye’yi yönetilemez hale getirmek isteyen güçler olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkeyi yönetilemez, hareket edemez hale getirmek istiyorlar. 82 anayasasını bize takmalarının nedeni budur. Yukarıdan bu milleti idare etmeye çalıştılar. Sistemi yargı ile medya ile uluslararası finans sistemi ile kontrol etmek istediler.” diye konuştu.

Özel halk otobüsü esnafının kendisine ilettiği sorunları çözeceği sözünü veren, Özel Halk Otobüsü esnafını yalnız bırakmayacağını ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, esnafın itilmesine gönlünün el vermeyeceğini, Maliye Bakanı ile bir araya gelip sorunu çözeceklerini kaydettiği konuşmasında   “Nelerle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. STK gibi doğuda çalışanların bu ülkenin içine nasıl fitne sokmak için çalıştıklarını biliyoruz. Hepsinin gereğini yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Son 6 ayda bin tane sığınak ve mağarayı tarumar ettik. İçindeki silahların yeni ve batı menşeli olduğunu, PYD üzerinden PKK’ya transfer edildiğini biliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ