logo

BARCELONA’DA MİNİBÜSLE TERÖR SALDIRISI YAPILDI

İspanya’nın Barcelona kentinde minibüsün kalabalığın arasına daldığı terör saldırısında 13 kişinin hayatını kaybettiği, 80 kişiyi de yaralayan bir saldırganın öldürüldüğü açıklandı.

Katalan Hükümeti, Barcelona’nın Ramblas turistik bölgesinde bir minibüsün kalabalığın arasına daldığı terör saldırısında 13 can kaybı yaşandığını, 50 kişinin de yaralandığını açıkladı. İspanya polisince yapılan açıklamada olayın bir terör saldırısı olduğu ifade edildi. son bilgilerde yaralı sayısının 80 olduğu açıklandı.

Polis vatandaşları bölgeden uzak durmaları için uyardı. Barcelona’da tren ve metro istasyonları kapatıldı.

Resmi Katalan televizyonu, silahlı birkaç kişinin Las Ramblas’taki Bar Luna de Estambul isimli bir Türk restoranına girdiğini ve kendilerini içeriye kapattıklarını aktardı. Saatler sonra teröristlerden birisi gözaltına alındı. İspanya basını saldırganlardan birinin polisle girdiği çatışmada öldürüldüğünü aktardı.

İspanyol basını, saldırı aracını Fas asıllı İdris Bukabir adında bir kişinin kiraladığını duyurdu.

Rus haber sitesi Sputnik, ABD istihbaratı 2 ay önce bir saldırı olacağını İspanya hükümetine ilettiğini ve yerel medyanın Perşembe günü bunu haber olarak yayınladığını aktardı.

Polis bir saldırganın öldürüldüğü bölgeyi kordon altına aldı. Gelen son bilgilerde yaralı sayısının 80’e yükseldiği belirtiliyor

Etiketler: » » » » » » »
Share
697 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

BARCELONA’DA MİNİBÜSLE TERÖR SALDIRISI YAPILDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    BARCELONA’DA MİNİBÜSLE TERÖR SALDIRISI YAPILDI https://www.itvhaber.com/barcelonada-minibusle-teror-saldirisi-yapildi.html#.WZXwSOPrGjo.twitter
    #İspanya # Barcelona #MinibüsKalabalığaDaldığı #TerörSaldırısı #KatalanHükümeti #Ramblas #TuristikBölge #itvhaber