logo

Barış Yarkadaş ‘Ufukta Seçim Var’


recep
cemil_kirim@hotmail.com

atasehir_baris_chp_bayrmlasma_CHP Ataşehir İlçe Örgütü ile bayramlaşan Barış Yarkadaş koalisyon çalışması ile hükümet kurmada başarısız olunması durumunda, ufukta erken seçim görüldüğünü söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Koalisyon görüşmelerindeki gelişmelerde hükümetin kurulmasının zor olacağının görüldüğünü söyleyen CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Barış Yarkadaş, hükümet kurma çalışmalarında başarısız olunması durumunda ufukta erken seçim görüldüğünü söyledi.

Hükümete girilse de hükümette kalmanın zorluğuna işaret eden Barış  Yarkadaş, “AKP’nin bu güne kadar Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yarattığı tahribat onarabilmek, yeni bir hükümetle ortadan kaldırabilmek çok zor” sözleri ile Ak Parti hükümetlerinin politikalarını eleştirerek; “Karşımızda iki AKP var. Biri Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yönettiği, bir de Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği AKP var” dedi.

atasehir_chp_bayrmlasma (5)

Kürt Sorununu Mecliste Tüm Partilerin Mutabakatıyla Çözelim

Kürt sorunu ile ilgili partilerinin politikalarının netliğine işaret eden Yarkadaş, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, “Getirin Kürt sorununu Mecliste tüm partilerin mutabakatı ile çözelim” dediğinde; Erdoğan, “Biz zaten çözüyoruz” diyordu. Şimdi Sayın Genel Başkanımızın dediği noktaya geldik” sözleri ile Kürt politikasında gelinen son noktaya dikkat çekti.

atasehir_chp_bayrmlasma (7)

Erdoğan AKP – CHP Koalisyonuna Sıcak Bakmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP – CHP koalisyonuna sıcak bakmadığını vurgulayan CHP İstanbul Mv. Yarkadaş, “Tayyip Erdoğan bu hükümetin kurulmasını istemiyor. Neden istemiyor? Çünkü eğer AKP ile hükümet kurulursa CHP’ye en az 11 ya da 12 bakanlık verileceği görülüyor” ifadesini kullandığı bayramlaşma konuşmasında şunları kaydetti:

AKP Köyleri Oy Deposuna Çevirdi

Erdoğan bu bakanlıkların CHP’ye verilmesini ve CHP’li bakanların icraat yapmasını istemiyor. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’ne verilmesi konuşulan bakanlıklardan biri Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı. Bu bakanlık çok önemli… Çünkü burası AKP’nin köylülerle direk temas kurduğu bakanlıklardan biri… AKP köylülere 10 yıldır kredi veriyor. Bu kredilerin önemli bir kısmı Dünya Bankası’ndan gelen krediler. Türkiye’yi Dünya Bankası’na borçlandırıyorlar. Bunu da köylüye veriyorlar. Faka kredileri AKP veriyormuş gibi anlatıyorlar. Bu yüzde AKP köyleri oy deposuna çevirdi.

atasehir_chp_bayrmlasma (28)

Ahmet Davutoğlu İmar Rantı Tartışmalarından Kurtulmak…

Ahmet Davutoğlu imar rantı tartışmalarından kurtulmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı CHP’ye vermek istiyor. Bir koalisyon kurulursa, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bizim uhdemize girer ve böatasehir_chp_bayrmlasma (70)ylece İstanbul’un Ankara’nın İzmir’in her yerine çeşitli kurumlar eliyle dikilen gökdelenlerden, plazalardan kurtulma şansı yakalarız.

Erdoğan Erken Seçimle Şansını Denemek İstiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi erken seçime götürerek şansını denemek istediğini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Erdoğan bir şansımı deneyeyim diyor. Bu gün anketler seçim olsa; AKP 270, CHP 140, HDP 80 – 90, MHP de 55 Mv. çıkartır diyor. Erdoğan seçim kampanyasıyla 270 olan sayıyı 280’e çıkartırım diyor.  Hükümeti tek başına kurdurturum diyor.  Ama bu mümkün görünmüyor. İnsanların AKP’ye yeniden oy vermeleri için bir sebep yok.

MHP’den AKP’ye, AKP’den HDP’ye Oy Kayıyor

Uyguladığı politika nedeniyle MHP’den AKP’ye bir miktar oy kayıyor. Güneydoğudan gelen anket sonuçlarında AKP’den HDP’ye oy kaydığı görülüyor. HDP’nin %15’e yakın oy alacağı görülüyor. CHP’de %26.1 oranında oy ile 132’de 140 milletvekili sayısına çıkarıyor.

Ya AKP İle Koalisyon, Ya da Erken Seçim

Cumhuriyet Halk Partisi bir karar verecek. Ya AKP ile koalisyon kurup icra makamını başına geçecek, kendisinin de bir şeyler yapabileceğini gösterecek. Ya da Türkiye yeniden bir erken seçime gidecek.

Seçmen Erken Seçime Götüreni Affetmeyecek

Seçmen Türkiye’yi erken seçime götüreni affetmeyecek. Bu yüzden Genel Başkanımız koltuklarımızı değil; ülkemizi, vatanımızı düşündüğümü söylüyor. Kimsenin 17 -25 Aralık’ı unuttuğu yok.

atasehir_chp_bayrmlasma (25)

“Davutoğlu Bu Yükten Kurtulmak İstiyor”

Davutoğlu’da dört bakanla ilgili; “üzerinizde zırh var, hareket edemiyorsunuz” dedi. Davutoğlu bu yükten kurtulmak istiyor.

Genel Başkanımıza Güveneceğiz

Sakin olacağız, Genel başkanımıza güveneceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu “iktidar ol” ya da “olma“ baskısı altına almayacağız. Bakı oluşturursak genel başkanımızın da partimizin de sağlıklı karar vermesini engelleriz.

atasehir_chp_bayrmlasma (47)

Vaatlerimizi Yerine Getirirsek Oylarımız Artar

İktidar ortağı olur; asgari ücreti 1500 TL’ye çıkartırsak, emeklilere ikramiye verebilirsek, taşeronlaşmayı kaldırırsak, çiftçiye mazotu ucuza verebildik, kredi kartları borçlarının bir kısmını silebilirsek oy oranımızda %10luk bir artış sağlar. Biz köyümüze çeşme yaptıramıyorsak toplumu kendimize inandıramayız. Bu vaatlerimizi yerine getirirsek bizim oylarımızda artış olur.

“CHP Türkiye’yi Yönetmez” Algısını Yok Etmeliyiz

Yapacağımız icraatlarla vatandaşlarımızla temas kurarak “CHP Türkiye’yi yönetmez” algısını yok etmeliyiz. Bu algıyı da ancak iktidarda olursak değiştiririz. Biz şimdi ya; Mutafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni, laikliği, demokratik yapıyı, Cumhuriyetin son kurumların tamamen AKP’ye bırakacağız. Ya da; önce parçayı sonra da tamamını kurtaracağız. Bu konu ile ilgili partimizde Genel merkez, İl Başkanlıkları toplantılar ve çalışmalar yapıyor. Parti tabanımızın da görüşü alınarak bayramdan sonra bu konuda karar verilecek.

Erken Seçime de Hazırız, Türkiye’yi Yönetmeye de…

Biz erken seçime de hazırız, Türkiye’yi yönetmeye de. Ama seçmen Türkiye’yi erken seçime götüren partiyi affetmeyecek. Ve bedelini sandıkta ödetecek. Kararı ne olursa olsun Genel Başkanımızın arkasında durulması gerektiğini düşünüyorum.

atasehir_chp_bayrmlasma (68) atasehir_chp_bayrmlasma (75) atasehir_chp_bayrmlasma (77)

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Barış Yarkadaş ‘Ufukta Seçim Var’” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Barış Yarkadaş ‘Ufukta Seçim Var’ |
  İTV Haber:
  HABERİN AYRINTISI İÇİN TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=73466
  #BarışYarkadaş #UfuktaSeçimVar #CHPAtaşehir #Bayramlaşma #ErkenSeçim #Koalisyon #AKP #CHP

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE 80 YIL

  10 Kasım 2018 Yazarlar

       Tam elli üç yıl önceydi Mustafa Kemal Atatürk’le gıyabında tanışmamız. Yıl 1965 ben ilkokula başlamıştım. Aslında daha da önceydi, O’nu tanımam. Çünkü kocaman bir taş kaidenin üzerinde ki heykeli duruyordu, işyerimizin tam karşısındaki ilçe meydanında. Tanıyordum ama çocukluğumdan kaynaklı anlayamamıştım kim ve ne olduğunu! Okula başladığımda sınıfa ilk girdiğimde meşhur kara tahta üzerinde duran resmini görünce biraz da şaşırmıştım doğrusu. ‘’Caddedeki bu adamın ne işi var burada’’ der gibi. Sonra her gün okul bahçesinde okuduğumuz öğrenc...
 • Avakado çekirdeği…

  08 Kasım 2018 Yazarlar

  Pazardan aldığım avakadoyu soğanların yanına koydum ki soğanların çıkardığı gaz ile çabucak yumuşasın... Yumuşasın ki yenilecek kıvama gelsin... İki gün sonra yumuşamış avakadoyu ortadan ikiye böldüm. Yumuşak yeşil meyveyi sıyırdım. Dövülmüş bir diş sarımsak limon ve zeytinyağı ile karıştırdım. Kahvaltıda ekmeğin üstüne sürüp sürüp yiyeceğiz. Çünkü çok faydalı. Pek çok vitamin ve mineral barındırıyor içinde. E tadını da seviyoruz... Ortasından kocaman bir çekirdek çıktı. Dışı yağlı... Önce yüzüme sürdüm. En iyi doğal kremmiş. Cilde iyi ge...
 • Yerel Seçimde Ataşehir’i Yönetmeye Aday Olanlar

  21 Ekim 2018 Yazarlar

  Yaklaşan takvimi işleyen 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde adaylık başvuruları başladı. Şu ana kadar 5 aday İlçe Başkanlığına başvurarak adaylığını duyurdu. Recep Kenan/itvhaber.com CHP Genel Merkezi tarafından açıklanan takvime göre aday adaylık başvurusunun son gününde 19 Ekim 2019 Cuma günü CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek, İlçe Başkanı Hakı Altınkaynaka dilekçesini veren geçici olarak görevden uzaklaştırılan mevcut Ataşehir Belediye Başkanı Battal İgezdi, Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı b...
 • SOSYAL TRAVMA

  26 Eylül 2018 Yazarlar

  Sosyal sarsıntı derken aklımıza çeşitli sorunlar gelebiliyor. Bu nedenle konuyu biraz daha fazla açmak ve irdelemek gerekiyor. Öncelikle de travma (sarsıntı) kavramını açıklamak gerek diye düşünüyorum. Travma, canlıların üzerinde ruh ve beden sağlığı açısından önemli ve etkili yaralanma belirtileri bırakan yaşantı biçimi, şeklinde bir kelime anlamı vardır. Tabi ki ruh ve beden dediğimiz de çok geniş alanları kapsar. Ruhsal bozukluklar ve bedensel bozuklar diye ikiye ayırarak değerlendirebiliriz. Ben bu yazımda daha çok ruhsal bozuntular üzerin...