logo

Barış Yarkadaş ‘Ufukta Seçim Var’


recep
cemil_kirim@hotmail.com

atasehir_baris_chp_bayrmlasma_CHP Ataşehir İlçe Örgütü ile bayramlaşan Barış Yarkadaş koalisyon çalışması ile hükümet kurmada başarısız olunması durumunda, ufukta erken seçim görüldüğünü söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Koalisyon görüşmelerindeki gelişmelerde hükümetin kurulmasının zor olacağının görüldüğünü söyleyen CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Barış Yarkadaş, hükümet kurma çalışmalarında başarısız olunması durumunda ufukta erken seçim görüldüğünü söyledi.

Hükümete girilse de hükümette kalmanın zorluğuna işaret eden Barış  Yarkadaş, “AKP’nin bu güne kadar Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yarattığı tahribat onarabilmek, yeni bir hükümetle ortadan kaldırabilmek çok zor” sözleri ile Ak Parti hükümetlerinin politikalarını eleştirerek; “Karşımızda iki AKP var. Biri Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yönettiği, bir de Recep Tayyip Erdoğan’ın yönettiği AKP var” dedi.

atasehir_chp_bayrmlasma (5)

Kürt Sorununu Mecliste Tüm Partilerin Mutabakatıyla Çözelim

Kürt sorunu ile ilgili partilerinin politikalarının netliğine işaret eden Yarkadaş, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, “Getirin Kürt sorununu Mecliste tüm partilerin mutabakatı ile çözelim” dediğinde; Erdoğan, “Biz zaten çözüyoruz” diyordu. Şimdi Sayın Genel Başkanımızın dediği noktaya geldik” sözleri ile Kürt politikasında gelinen son noktaya dikkat çekti.

atasehir_chp_bayrmlasma (7)

Erdoğan AKP – CHP Koalisyonuna Sıcak Bakmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP – CHP koalisyonuna sıcak bakmadığını vurgulayan CHP İstanbul Mv. Yarkadaş, “Tayyip Erdoğan bu hükümetin kurulmasını istemiyor. Neden istemiyor? Çünkü eğer AKP ile hükümet kurulursa CHP’ye en az 11 ya da 12 bakanlık verileceği görülüyor” ifadesini kullandığı bayramlaşma konuşmasında şunları kaydetti:

AKP Köyleri Oy Deposuna Çevirdi

Erdoğan bu bakanlıkların CHP’ye verilmesini ve CHP’li bakanların icraat yapmasını istemiyor. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’ne verilmesi konuşulan bakanlıklardan biri Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı. Bu bakanlık çok önemli… Çünkü burası AKP’nin köylülerle direk temas kurduğu bakanlıklardan biri… AKP köylülere 10 yıldır kredi veriyor. Bu kredilerin önemli bir kısmı Dünya Bankası’ndan gelen krediler. Türkiye’yi Dünya Bankası’na borçlandırıyorlar. Bunu da köylüye veriyorlar. Faka kredileri AKP veriyormuş gibi anlatıyorlar. Bu yüzde AKP köyleri oy deposuna çevirdi.

atasehir_chp_bayrmlasma (28)

Ahmet Davutoğlu İmar Rantı Tartışmalarından Kurtulmak…

Ahmet Davutoğlu imar rantı tartışmalarından kurtulmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı CHP’ye vermek istiyor. Bir koalisyon kurulursa, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bizim uhdemize girer ve böatasehir_chp_bayrmlasma (70)ylece İstanbul’un Ankara’nın İzmir’in her yerine çeşitli kurumlar eliyle dikilen gökdelenlerden, plazalardan kurtulma şansı yakalarız.

Erdoğan Erken Seçimle Şansını Denemek İstiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi erken seçime götürerek şansını denemek istediğini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Erdoğan bir şansımı deneyeyim diyor. Bu gün anketler seçim olsa; AKP 270, CHP 140, HDP 80 – 90, MHP de 55 Mv. çıkartır diyor. Erdoğan seçim kampanyasıyla 270 olan sayıyı 280’e çıkartırım diyor.  Hükümeti tek başına kurdurturum diyor.  Ama bu mümkün görünmüyor. İnsanların AKP’ye yeniden oy vermeleri için bir sebep yok.

MHP’den AKP’ye, AKP’den HDP’ye Oy Kayıyor

Uyguladığı politika nedeniyle MHP’den AKP’ye bir miktar oy kayıyor. Güneydoğudan gelen anket sonuçlarında AKP’den HDP’ye oy kaydığı görülüyor. HDP’nin %15’e yakın oy alacağı görülüyor. CHP’de %26.1 oranında oy ile 132’de 140 milletvekili sayısına çıkarıyor.

Ya AKP İle Koalisyon, Ya da Erken Seçim

Cumhuriyet Halk Partisi bir karar verecek. Ya AKP ile koalisyon kurup icra makamını başına geçecek, kendisinin de bir şeyler yapabileceğini gösterecek. Ya da Türkiye yeniden bir erken seçime gidecek.

Seçmen Erken Seçime Götüreni Affetmeyecek

Seçmen Türkiye’yi erken seçime götüreni affetmeyecek. Bu yüzden Genel Başkanımız koltuklarımızı değil; ülkemizi, vatanımızı düşündüğümü söylüyor. Kimsenin 17 -25 Aralık’ı unuttuğu yok.

atasehir_chp_bayrmlasma (25)

“Davutoğlu Bu Yükten Kurtulmak İstiyor”

Davutoğlu’da dört bakanla ilgili; “üzerinizde zırh var, hareket edemiyorsunuz” dedi. Davutoğlu bu yükten kurtulmak istiyor.

Genel Başkanımıza Güveneceğiz

Sakin olacağız, Genel başkanımıza güveneceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu “iktidar ol” ya da “olma“ baskısı altına almayacağız. Bakı oluşturursak genel başkanımızın da partimizin de sağlıklı karar vermesini engelleriz.

atasehir_chp_bayrmlasma (47)

Vaatlerimizi Yerine Getirirsek Oylarımız Artar

İktidar ortağı olur; asgari ücreti 1500 TL’ye çıkartırsak, emeklilere ikramiye verebilirsek, taşeronlaşmayı kaldırırsak, çiftçiye mazotu ucuza verebildik, kredi kartları borçlarının bir kısmını silebilirsek oy oranımızda %10luk bir artış sağlar. Biz köyümüze çeşme yaptıramıyorsak toplumu kendimize inandıramayız. Bu vaatlerimizi yerine getirirsek bizim oylarımızda artış olur.

“CHP Türkiye’yi Yönetmez” Algısını Yok Etmeliyiz

Yapacağımız icraatlarla vatandaşlarımızla temas kurarak “CHP Türkiye’yi yönetmez” algısını yok etmeliyiz. Bu algıyı da ancak iktidarda olursak değiştiririz. Biz şimdi ya; Mutafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni, laikliği, demokratik yapıyı, Cumhuriyetin son kurumların tamamen AKP’ye bırakacağız. Ya da; önce parçayı sonra da tamamını kurtaracağız. Bu konu ile ilgili partimizde Genel merkez, İl Başkanlıkları toplantılar ve çalışmalar yapıyor. Parti tabanımızın da görüşü alınarak bayramdan sonra bu konuda karar verilecek.

Erken Seçime de Hazırız, Türkiye’yi Yönetmeye de…

Biz erken seçime de hazırız, Türkiye’yi yönetmeye de. Ama seçmen Türkiye’yi erken seçime götüren partiyi affetmeyecek. Ve bedelini sandıkta ödetecek. Kararı ne olursa olsun Genel Başkanımızın arkasında durulması gerektiğini düşünüyorum.

atasehir_chp_bayrmlasma (68) atasehir_chp_bayrmlasma (75) atasehir_chp_bayrmlasma (77)

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1573 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Barış Yarkadaş ‘Ufukta Seçim Var’” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Barış Yarkadaş ‘Ufukta Seçim Var’ |
  İTV Haber:
  HABERİN AYRINTISI İÇİN TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=73466
  #BarışYarkadaş #UfuktaSeçimVar #CHPAtaşehir #Bayramlaşma #ErkenSeçim #Koalisyon #AKP #CHP

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Öfkeliyim!..

  18 Temmuz 2019 Yazarlar

  Sosyal medya iyi hoş da... Bir şeyi amacına uygun kullanmayı bilmeyenleri; Kuralları okumayanları, okuduğunu anlamayanları, anlasa da takmayanları gördükçe öfkeliyim... Facebook'da 'plajda fink atıyorum' görgüsüzlüğü ile cümle alemi çatlatmak hevesi ile ayaklarının fotoğrafını çekip paylaşma saygısızlığını yapanlara öfkeliyim... Hiç tanımadığı halde, evli barklı kadınlara hiç bir davetkar davranışı olmadığı halde, kırk yıllık arkadaşı imiş gibi, özel mesajdan çiçek, böcek ve de kelebek gönderenlere acayip öfkeliyim... Açılan What...
 • KÜRESEL GÜÇ BLOKLARI

  09 Temmuz 2019 Genel, Yazarlar

  Kadere bak. Zaman su gibi akıp gidiyor. Çocukluğumuzda duyduğumuz, gençliğimizde öğrendiğimiz onca kavram… Şimdi o kavramlar arasında bir karmaşa mı, kargaşa mı ya da ortaklaşma mı desem sürüp gidiyor. Bizde kavramlar arasında sıkışıp kalmışız. Neydi o kavramlar? Şimdi sizlere o kavramlardan bahsedeceğim: 1. Kapitalizm: Öncülüğünü ABD’ nin yaptığı ve daha sonra Avrupa Birliği’ nin de ortaklaştığı aynı zamanda Hıristiyan dünyasının temelini oluşturan süper güç. Vahşi, sınır tanımaz, acımasız ezip geçen bir buldozer, Batı bloğu. 2. Sosya...
 • Gurbette soğan…

  30 Haziran 2019 Yazarlar

  Yetişirmem gereken işlerim var, hızlı çalışmam gerek. Ben müzik dinlerken daha güzel çalışıyorum. Hele bir de resim yapıyorsam eğer  türküler eşlik ediyor bana. Kimi zaman esinlendiriyor, kimi zaman dertlendiriyor, kimi zaman da neşelendiriyor... Evde iş yapıyorsam ve hızlı hareket etmem gerekiyorsa o zaman da imdadıma dokuz sekizlik şarkılar yetişiyor ki bir yandan oynayıp, diğer yandan iş yapabileyim diye. Hem böyle iş sıkıcı da olmuyor… İşte şimdi de öyle yapıyorum radyomda Orhan Hakalmaz söylüyor, ben fasulye ayıklıyorum… “Gurbette...
 • GİZLİ SES KAYDI SUÇ MUDUR?

  26 Haziran 2019 Yazarlar

  Değerli okurlarım hukuka uygun elde ettiğiniz her delili özel hukuk davarlınızda ve ceza davarlınızda delil olarak kullanabilirsiniz. Sadece planlı bir şekilde hareket ederseniz ve kendinize delil elde etmek amacı ile gizli bir şekilde hukuka aykırı bir şekilde gizlice habersizce ses görüntü video kaydı yaparsanız bunu hukuk ve ceza davarlınızda kullanamazsınız . Bizim sistemimizde normal şartlarda hukuka aykırı elde edilen deliller hükme esas alınamaz . Bir boşanma davasında bir tazminat davasında sizin hukuka aykırı bir şekilde elde ...