logo

BAŞBAKAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA TEKRAR DAVETİ

BAŞBAKAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA TEKRAR DAVETİ

binali-yildirim-kemal-kilicdaroglu_davetBaşbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na Yenikapı davetini yineledi. Başbakan, KHK ile ilgili Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği mektubu değerlendireceklerini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, telefonla aradığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Yenikapı’da yapılacak “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne davet etti.

CHP liderini arayarak Demokrasi ve Şehitler Mitingi için davetini yineleyen Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun mektubuyla ilgili olarak da “Önerilerinizi titizlikle değerlendireceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu’nu arayarak, Pazar günü İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilecek “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne tekrar davet eden Yıldırım, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sizi de aramızda görmek ve davetimizi yenilemek istiyoruz” dedi.

Öte yandan Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun kendisine hitaben yazdığı ve Kanun Hükmünde Kararnamelere değindiği mektubu aldığını belirterek, “Mektubunuzu ve önerilerinizi gerekli titizlikle inceleyecek ve değerlendireceğiz” ifadeleri ile yanıt verdi.

7 Ağustos Pazar Günü Yenikapı’da yapılacak olan Demokrasi ve Şehitler Mitingi daveti ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, “Şu ana kadar sayın Bahçeli’nin bu davete icabeti haberini aldık. Sağ olsunlar, var olsunlar. Ben aslında sayın Kılıçdaroğlu’nun da orada olmasını istiyorum. Onlar da şu ana için bir heyete ile katılacaklarını açıkladırlar. Öyle zannediyorum ki durumu tekrar gözden geçirir ve onlar da Pazar günü Yenikapı’da olma karını verirler” demişti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ