logo

Başkan Esin Köymen ‘Kadın Muhtarlarımız Hepimize Özgüven Aşıladı’

Başkan Esin Köymen ‘Kadın Muhtarlarımız Hepimize Özgüven Aşıladı’

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, yerel seçimle göreve gelen yada devam eden Maltepe’nin 18 mahallesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

31 Mart yerel seçimlerinde seçilen, 9’u kadın 18 mahalle muhtarıyla bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, muhtarların yarısının kadın olmasına dikkat çekerek kadın muhtarları cesaretlerinden dolayı kutladı.

BAŞKAN KÖYMEN, MUHTARLARLA BULUŞTU

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, ilçenin 18 mahallesindeki muhtarlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Maltepe’yi birlikte yöneteceklerini ifade eden Köymen, “Kentsel dönüşüm noktasında herkesin örnek alabileceği bir yapıyı birlikte inşa etmek zorundayız. Bir mimar olduğum ve bu alanda çalışmaları takip ettiğim için dönüşümü gerçekleştirirken kent kimliğinin aşınıp yok olmamasına da azami dikkat göstereceğiz” dedi. İlçedeki muhtarların yarısının kadın olmasının dezavantajlı gruplardan olan kadınların sosyal hayata katılmasının önünde önemli bir örnek olduğunu söyleyen Köymen, bu cesaretlerinden ötürü kadın muhtarları ayrıca tebrik etti.

“KADIN MUHTARLARIMIZ HEPİMİZE ÖZGÜVEN AŞILADI”

Maltepe Belediye Başkanı Esin Köymen, yerel seçimlerde seçilen, 9’u kadın 18 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Muhtarların kendini tanıtmasıyla başlayan ve Maltepe Belediyesi Seyirtepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda konuşan Başkan Esin Köymen, Maltepe’nin sorunlarını ortak akılla birlikte çözeceklerini ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi:

“Kentsel dönüşüm noktasında herkesin örnek alabileceği bir yapıyı birlikte inşa etmek zorundayız. Bunu başarırsak birçok kente de örnek olacağız. Yerel seçimler sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de çoğunluk CHP’ye geçti. Bu oldukça önemli olmakla birlikte üzerimize önemli bir yükümlülük de yüklüyor. İlçe belediyemizle Büyükşehir Belediyemizin uyumlu çalışması birçok sorunun da çözülmesini sağlayacaktır. Yerelde bir dinamizm gerekli. Birbirimizi duymaya başlayıp dinlediğimiz zaman birçok sorunu da çözüp büyük aşama kaydedeceğiz. Kazanılan birçok belediyeyle birlikte komşu yerel yönetimlerle birçok çalışmayı birlikte gerçekleştirmek için hareket gücümüz var. Toplumcu yerel yönetimin ilk maddesi eşit hizmettir. İlçede yaşayan herkese, her kesime hizmet götürmek zorundayız. Muhtarlıklar açısından kamusal duyuruların yapılması ve sizlerin ilk basamaklar olması nedeniyle bu görev hepimize eşit olarak düşmektedir. Özellikle dezavantajlı grupların sorunlarının çözülmesi, kentsel dönüşüm alanlarının ve sorunlarının belirlenmesi bizler için oldukça önemli. Bir mimar olduğum ve bu alanda çalışmaları takip ettiğim için dönüşümü gerçekleştirirken kent kimliğinin aşınıp yok olmamasına da azami dikkat göstereceğiz. Kentsel dönüşüm açısından bir örnek oluşturup ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşların da sorunlarına derman olacağız.”

18 MUHTARIN YARISI KADIN

Başkan Köymen, 18 mahalle muhtarının 9’unun kadın olmasının altını çizerek sürdürdüğü konuşmasında bunun gelecek adına büyük bir umut olduğuna dikkat çekti. Köymen tüm muhtarları tebrik ederek, “Kadın arkadaşlarıma cesaretlerinden ve bir kenti birlikte yönetmeye talip olmalarından ötürü ayrıca tebrik ediyorum. Kadın olarak tüm bu yönetim yapılarının içinde yer almak ve var olmak oldukça güç olmasına rağmen sizler bunu başardınız. Bu yaptığınız, sizler için olduğu kadar kız çocuklarımızın özgüveni ve ileride yapabileceklerini görebilmeleri açısından da ayrı bir öneme sahiptir. Toplumda dezavantajlı grupların mücadelesinin içinde yer almış bir kadınım. Bu açıdan bu yolları açan kadınlara ayrıca değer veriyorum. Tebrik ediyorum” dedi.

Köymen’in konuşması sonrasında muhtarlar mahallelerinin sorunlarını Başkan’a iletme şansı buldu. Başkan Köymen tek tek not alarak cevapladığı sorunları birlikte çözeceklerini söyledi. Kahvaltı sonrası toplu fotoğraf çektirildi ve toplantıların rutin hale getirilmesi için görüş birliğine varıldı.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ