logo

BAŞKAN İLGEZDİ ‘DEĞİŞİKLİĞİN RET EDİLECEĞİNE İNANIYORUM’

BAŞKAN İLGEZDİ ‘DEĞİŞİKLİĞİN RET EDİLECEĞİNE İNANIYORUM’

Anayasa değişiklik teklifinin ret edileceğine inandığının kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, teklifin Meclisten geçmeyeceğini ümit ettiğini söyledi.

Recep Kenan/ithaber.com

Bu gün yapılmak istenenin Atatürk ilkelerini yok etmek olduğunu ifade eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Anaysa değişiklik teklifinin Meclisten geçmeyeceğine inandığını kaydederek; “Her bireyin bu meseleye sahip çıkması gerekiyor. Ben ümit ediyorum ki bu teklif Meclisten geçmeyecek, ret edilecek” dedi.

“BU TEKLİF MECLİSTEN GEÇMEYECEK”

Sanatın ve sanatçının önemini vurgulayan Başkan İlgezdi, Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiği bu günlerde sanatçının öneminin daha da arttığının altını çizerek; “Çünkü onlar sazıyla, sözüyle Atatürk’ün arkasından gitti ve sahip çıktılar. Bu gün yapılmak istenen, Atatürk ilkelerini yok etmektir. Her bireyin bu meseleye sahip çıkması gerekiyor. Ben ümit ediyorum ki bu teklif Meclisten geçmeyecek” diye konuştu.

CUMHURİYETİ BERABER KURDUK

Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali)’nin anma gecesinde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Mecliste görüşülen ve ikinci tur oylamaların başlayacağı ve ret edileceğine inandığını söylediği Anayasa değişiklik teklifi ile ilgili; “Geçerse de hep beraber üzerimize düşeni yapacağız. Biz cumhuriyeti hep beraber kurduk. Çanakkale’de Karslısı Mardinlisi, Mersinlisi, Trabzonlusu,  Rizelisi hep beraber savaştılar. Ve bu günlere geldik. Hiç kimse Cumhuriyetten sonra bu ülkede kurtuluş savaşı vermedi. Kurtuluş savaşı o gün verildi. Ben ümit ediyorum ki bu anayasa değişikliği Meclisten geçmeyecek ve ret edilecek” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ