logo

Başkan Orhan Çerkez, Çekmeköy’e Taşıdığı ‘Gönüllü Hizmet Vakfı’ İle Kreş İmzası Attı

Başkan Orhan Çerkez, Çekmeköy’e Taşıdığı ‘Gönüllü Hizmet Vakfı’ İle Kreş İmzası Attı

Çekmeköy Belediye  Başkanı Orhan Çerkez vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda Merkez Mahallesi’ne inşa edilecek kreş için protokolü imzaladı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez 31 Mart Yerel Seçimlerden hemen sonra vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi.

Ataşehir Belediyesi ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Ataşehir’de bir çok sosyal ve kültürel hizmetlere yönelik yatırımlara imza atan kurucusu İnal Aydınoğlu olan Gönüllü Hizmet Vakfı, Başkan Orhan Çerkez tarafından Çekmeköy’e taşındı.

Orhan Çerkez ile Çekmeköy Belediyesi, bağışçı İnal Aydınoğlu başkanlığındaki Gönüllü Hizmet Vakfı işbirliği ile yapımına başlanacak kreş için protokol imzaladı.

Başkan Çerkez, Merkez Mahallesi Çavuşbaşı Caddesi Engin Sokak No:8’de 1000m2 alana inşa edilecek 100 öğrenci kapasiteli, 8 sınıflı yeni kreş için imzaları attı. 1 yıl içinde tamamlanması planlanan kreş vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek. İmzalanan protokole kreşin; “Çekmeköy Belediyesi Gönüllü Hizmet Vakfı Mustafa Saffet Vakfı Çocuk Yuvası “adıyla hizmet vermesi planlanıyor.

BAŞKAN ÇERKEZ; “ HALKIMIZ İSTEDİ BİZ YAPIYORUZ”

Halk İstedi biz yapıyoruz diyen Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez, “ Gerek seçim öncesi gerekse seçimden sonra halkımız eksikleri dile getirdi. Biz de bu eksikleri not alarak ihtiyaçlar doğrultusunda hizmetlerimize şekil vermeye başladık. Bir hayırseverimizin desteğiyle Merkez Mahallemizde yeni kreşimizin protokolünü imzaladık ve çok kısa bir zaman içinde de temelini atacağız. Komşularımızın içi rahat olsun. İlçemizin ve komşularımızın ihtiyaçlarını biliyoruz. Bu doğrultuda yeni projelere imza atacağız. Çalışan annelerimizin yavrularını güvenle emanet edecekleri yeni kreşler içinde projeler hazırlayıp çalışmalara başlayacağız. Çekmeköy’ümüzde herkesin yüzü gülecek,” dedi.

Başkan Çerkez’den Bağışçıya Teşekkür

Başkan Çerkez sözlerine şöyle devam etti; “ Türkiye’de gönüllülük kavramını ilk öğreten duayen bir kişi olarak biliyoruz İnal Aydınoğlu’nu. 1978 yılından bu yana yaptıklarıyla insanların hayatlarına dokunuyor. 10 bini aşkın gönüllüye eğitim verdi. Hayatının her döneminde sevgiyi, sevinci, mutluluğu yaptığı eserlerle gençlere, çocuklara aktaran İnal ağabeyi uzun yıllardır tanıyorum. Kendisiyle Kadıköy’de başlayan ağabey, kardeş ilişkimiz hep sürdü. Kadıköy’de yaptığı eserler ortada. Bu eğitim tesislerinden binlerce evladımız yararlandı.  İnal Aydınoğlu, insanın gönlünü, sevgisini, şefkatini, merhametini, maddi, manevi bütün olanaklarını başka insanlarla paylaşmasının, bu verdiklerinden hiçbir karşılık beklememesinin gönüllülük kavramını oluşturan bir eğitim kahramanıdır benim için.  Gönüllülük kavramının Türk milletinin yapısına çok uygun bir kavramdır. Türk milleti sevgide, şefkatte, merhamette cömert ve aile bütünlüğünün sağlam olan bir millettir. Gençlere gönüllülük duygusunun verilmesi ülkeye büyük yarar getirir. Bütün okullarda gönüllülük dersleri veriyor İnal Ağabey. İnal ağabeyin dediği gibi, “Bir insan hizmet ettiği insana saygı duymazsa, o insanın beklentilerini karşılamazsa, yakın bir dostluk ilişkisi kuramazsa verilen hizmetin karşı tarafa büyük yarar sağlayamayacaktır. Ömrünü eğitime adayan İnal ağabey Ataşehir’de de büyük ve önemli eserler bıraktı. Topluma Hizmet Uygulamaları projesiyle çok değerli işler yaptı. 50 yıla yakın süredir hayır işleri, eğitime katkı ve STK’lara verdiği seminerlerle hayatımızın her alanında yer alan İnal ağabey şimdi de Çekmeköy’de.

Çekmeköy Artık İnal Ağabeyin Evidir. O Bizi, Biz Onu Bırakmayız

Göreve başladıktan sonra Çekmeköy’de yapacağım projelerle ilgili İnal ağabeye bilgi verdim. Ayrıca, seçim kampanyası döneminde Çekmeköy’de bulunan 21 mahallemizde, her mahalleye kreş yapacağımın sözünü vermiştim. İnal ağabey bana, “Orhan başkanım eğitimin olduğu her şeye varım” diyerek beni kırmadı.  Kendisine ilk kreş projemiz için bilgi verdim. Merkez Mahallemiz’de yapacağımız kreşle ilgili tüm teknik prosedürleri tamamladık. Bugün ilk adımını atıp, protokolü imzalıyoruz. Yaptıklarıyla hayatımıza büyük değer katan İnal ağabeyi Çekmeköy’lü yapacağız. Çekmeköy artık İnal ağabeyin evidir. O bizi, biz onu bırakmayız.” dedi.

İBB’nin İnşa Ettiği Kreşlerde de Çalışmalar Devam Ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Çekmeköy’de Hamidiye ve Taşdelen’de inşa çalışmalarına başladığı ve mesafe kat edilen iki yeni kreşinde de çalışmalar devam ediyor. Bu iki kreşlerin yakın zamanda tamamlanarak vatandaşlara hizmet vermesi planlanıyor.

Merkez Mahallesi’ndeki Birdiğer Kreş Yüzde 80 Oranında Tamamlandı

Merkez Mahallesi’nde yüzde 80 oranında tamamlanan ve yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanan,  2 bin metre kare alan üzerine inşa edilen ve 3 kattan oluşan kreş ve gündüz bakım evinde; eğitim sınıfları, uyku odası, yemekhane, çamaşır odası, idari birimler, iç mekan oyun alanı ve bin metrekare oyun bahçesi bulunacak. 3 sınıftan oluşacak kreş ve gündüz bakım evi tamamlandığında ilçede ikamet eden 2-6 yaş arası çocuklara hizmet verecek.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ