logo

Basketbol A Erkek Milli Takımımız FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’nda

Basketbol A Erkek Milli Takımımız FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’nda

Basketbol A Erkek Milli Takımımız Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynadığı ve 88-80’lik skorla yendiği İsveç müsabakası ardından FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılıyor.

Erkek Basketbol A Milli Takımımız, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynadığı İsveç müsabakası ardından 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Çekya, Gürcistan, Almanya ve İtalya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etti.

Ay-yıldızlılarımız, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Hırvatistan, Hollanda ve İsveç ile D Grubu’nda mücadele etti. Millilerimiz; Covid-19 pandemisi nedeniyle fanus düzeninde oynadığı beşinci müsabakada İsveç’i 88-80’lik skorla yendi. Bu grubun diğer maçında ise Hollanda, Hırvatistan’ı 65-57’lik skorla geçti.

Bu sonuçla Basketbol A Erkek Milli Takımımız, Basketbol A Kadın Milli Takımımızın ardından Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etme hakkı kazandı.

Millilerimiz, grubundaki son maçında 22 Şubat Pazartesi günü Hırvatistan ile karşılaşacak. Saat 20.00’de başlayacak müsabaka NTV’den naklen yayınlanacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Erkek Milli Takım Menajeri Kerem Tunçeri ve A Erkek Milli Takım Başantrenörü Orhun Ene Ay-yıldızlılarımızın FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılmasıyla ilgili olarak yaptıkları değerlendirmelerde, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını elde etme başarısı için sporcular, ekip arkadaşları ve yöneticilere teşekkür ederek; şampiyonada ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek başarı ile tamamlayıp dönmek istediklerini kaydettiler.

itvhaber

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ