logo

BATTAL İLGEZDİ, ‘CHP YÖNÜNÜ SOLA ÇEVİRMELİ’

Battal_chp_kongreCHP’nin yönünü sola dönmesi gerektiğini kaydeden Battal İlgezdi, kimsenin CHP’nin üzerinde olmadığını, oy vermeyenleri katarak partinin büyüyeceğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Siyasetçilerin gelip geçici olduğunu kalıcı olanın Cumhuriyet Halk Partisi Kurumu olduğunu, zamanı gelince Genel Başkanları Kemal Kılılçdaroğlu’nun da gideceğini söyleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, şu ana kadar tanıdığı genel başkanlar içinde en çalışkanının Kamal Kılıçdaroğlu olduğunu iddia etti.

Ataşehir kurulduğunda CHP İstanbul İl Sekreteri olduğun vurgulayan Ataşehir’in zor koşullarda kurulduğunu hatırlatan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 3.Olağan CHP Ataşehir İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında; başkan adayı olduğu o dönemde örgütü ile birlikte belediye seçimini kazandıklarını kaydetti.

Örgütüyle beraber 2014’te yine belediye başkanlığı ve üyelikleri kazandıklarını kaydeden Battal İlgezdi, parti olmadan kimsenin var olamayacağını belirterek; “CHP olmadan kimse olmaz. Bizler varsak Cumhuriyet Halk Partisi’nin sayesinde… Bu gün genel başkanımız var. Yarın değişebilir. Bu gün Ataşehir’de belediye başkanı var, yarın değişebilir. Bu kişiler gelip geçicidir. Ama Cumhuriyet Halk Partisi kalıcıdır. Önümüzdeki seçimlere 4 yıl var. Bugünkü kadrolar belki Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmasını sağlayamadı. Ben inanıyorum ki; Kemal Kılıçdaroğlu Genel başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak” iddiasında bulundu.

BİZ BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKARSAK GÜÇLENİRİZ.

Parti içinde birbirlerini eleştirmenin kimseye faydası olmadığını söyleyen Battal İlgezdi; “Adalet ve Kalkınma Patisi’nin yelerinin hiç birbiri ile ilgili olumsuz konuşmasını duydunuz mu? Biz, önce Genel Başkanımızı beğenmeyiz. Oradan başlarız… Biz birbirimize sahip çıkartsak güçleniriz.  Birbirimize kenetlenirsek bu parti büyür.

CHP YÖNÜNÜ SOLA ÇEVİRMELİ

CHP’de ideolojik kimliği yanında faklı düşünenler de olacaktır. Bu olmadan CHP’nin büyüme şansı yoktur ki. Partimiz mutlaka sağ anlayıştan vazgeçmelidir. Mutlaka yönünü sola çevirmeli. Bu ülkenin solunda boşluk vardır. Rahmetli Ecevit; “Toprak İşleyenin, Su Kullananın” dedi yüzde 42 oy aldı.  Sol taraf bomboş duruyor.

ÖN SEÇİMLE PARTİ İÇİ DEMOKRASİ

Tabi ki sağdan arkadaşlarımız gelsin partimizde siyaset yapsın. Ama emeğe de saygı duyulsun. Partiye emeği geçenler demokratik haklarını kullansın. Sayın Genel Başkan belki 20 yıldır yapılmayan ön seçimi yaptı. Parti içi demokrasiyi oturttu. Temennim, bundan sonra insanlar kendi adaylarını özgür iradesi ile seçsin.

Önümüzde Cumhurbaşkanlığı, Yerel ve Genel seçimlerin yapılacağı bir dönemin yaşanacağına dikkat çeken Battal İlgezdi, ilçe başkanları ile sıkıntıları olmadığını kaydederek; “Ben kendi işimi yaparım, Sayın ilçe başkanım da işini yapar. Ama o benim amirim. Partide gelenek böyledir. Yapılan mahalle delege seçiminde kaybeden şöyle söyledi; “Belediye Başkanı müdahale etti.” Ben, ne milletvekili ön seçiminde ne de mahalle delege seçiminde kimseyi aramadım ve müdahale etmedim” dedi.

İL YÖNETİMİNİN SINIFTA KALDIĞI

İstanbul İl yönetiminin sınıfta kaldığını ifade eden İlgezdi, CHP İstanbul il yönetiminin delege seçimlerindeki tutumu eleştirerek; “İstediği ilçelerde mahalle delege seçimini iptal etti. Listelerini yazdı. Böyle bir yönetim anlayışı olmaz. Bari şunu yapsaydınız; elinizi vicdanınıza koyup da noter olsaydınız, Noter. Kendinize göre bir liste oluşturmaya çalıştınız. Ama maalesef beceremediniz. Örgüt kendi inde kendi işini görüyor. İstanbul İl yönetimi sınıfta kalmıştır” dedi.

CHP İSTANBUL İL YÖNETİMİNDE DEĞİŞİKLİK ŞART

Kurultay sürecini işaret eden, değişimin kurultay için önemine dikkat çeken Battal İlgezdi, İstanbul yönetimi ile ilgili eleştirilerini artırarak CHP İstanbul İl yönetiminde değişikliğin şart olduğunu iddia etti.

ZOR GÜNLERİNDE PARTİYE SAHİP ÇIKAN SOLCU

Partiye emek verenlerin haklarına saygı gösterilmesini isteyen İlgezdi, “Adına “İlkeli Solculuk” demiş, bir gurup milletvekili. Partisine saba 8 – 9’da gelip, sandıklara sahip çıkan, sokata 24 saat çalışan solcu değil de; o hukuku bitirmiş arkadaşlar mı solcu? Hadi canım sende! Solculuksa; onlar solcu… Bu parti sosyal demokrat ve sol partidir. Bu partide üye, zor günlerinde partiye sahip çıkan solcudur. Geleceksin buraya, bu partinin merdivenlerinde oturacaksın, çalışacaksın, emek vereceksin, parti seni tanıyacak” dedi.

YAZMADIKLARI YALAN, ATMADIKLARI İFTİRA KALMADI

Hakkında yoğun eleştiriler yapıldığına değinen İlgezdi; “Havuz medyası tarafından 62 gün hakkında yazılan tek belediye başkanı benim. Yazmadıkları yalan, atmadıkları iftira kalmadı. Hiç uzağa gitmeye lüzum yok; tezgahın başında parti içindeki arkadaşlarımız var. Birileriyle iş birliği yaparaktan; beni, ailemi, yedi sülalemi yazdılar.

EV ALMIŞIM, ALDIM KARDEŞİM

Arkadaşlarım sosyal medyada benim ve Gamze Hanımın fotoğraflarını gezdiriyorlar. Ev almışım. Aldım kardeşim… Ben sokaktan gelmiyorum. Ben Ataşehir’de Bin 500 konut yaptım. Hala inşaatlarım devam ediyor. Ne yapmışım? Ev Aldım. Alırım kardeşim… Hesabımı kime veririm? İçişleri bakanlığına, devlete veririm.

OLUMSUZLUK OLSA BENİ BURADA TUTARLAR MI?

Şu ana kadar Belediyemize 140’a yakın müfettiş geldi. Özel hayatımız didik didik edildi. Telefonlarım dinleniyor. Organize, asayiş, mali şube, İçişleri Bakanlığı, Devlet Denetleme Kurulu her gün burada. Bir olumsuzluk olsa burada beni bir dakika tutabilirler mi?

BEKLİDE, EN GÜZEL BİNAYA SAHİP BELEDİYEYİZ

Borçla kurulan kadrosuz, Ataşehir Belediyesinin zor günlerinden bu güne geldiğini hatırlatan Başkan  İlgezdi, Ataşehirlilerin sayesinde yapılan beklide en güzel binaya sahip belediye olduklarını kaydetti.

2500 ÜYENİN 1500’ÜNÜ SANDIĞA GETİR SEÇİMİ ALIRDIM

Mahalle delege seçimlerine milletvekillerinin müdahale ettiğini iddia eden İlgezdi, “Bunlar doğru değil… Ayıptır. Milletvekili kendi işini yapacak, Belediye Başkanı kendi işini, İlçe başkanı da kendi işini… İçerenköy’de seçim yapılıyor. İl yönetimi seçimi iptal ediyor. Gerekçe; iki liste çıkıyor biri belediye başkanının… Benim böyle bir listem yok. Herkes bunu iyi bilsin. Ben böyle bir çalışma yapsaydım 2500 üyenin 1500’ünü sandığa getirirdi. 1500 oyla ben o delege seçimini alırdım. Herkes bunu böyle bilsin. İptal oluda ne oldu? Bu seçime 85 arkadaşımız gelemedi.

ELİ SOPALI İLÇE BAŞKANI OL

Parti içi disiplinin önemine dikkat çeken İlgezdi; “Sayın İlçe Başkanımdan ricam; eline sopa al, eli sopalı İlçe başkanı ol. Partide sigara içirme” sözleri ile disiplinin ilçe başkanı tarafından sağlanılmasının altını çizdi.

“BİZİM OĞLAN, BİZİM KIZ” ANLAYIŞINDAN VAZGEÇİLMELİ

Partide; “Bizim oğlan, Bizim kız” anlayışından vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizen Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi, meclis üyesi listesi yaptığında partide olmayan Trabzonlu, Rizeli, Kastamonulu, Sinoplu, Ordulu arkadaşlarını meclis üyesi yapığı için; “Başkan sağcılarla iş birliği yapıyor” denildiğini belirterek; “Bu arkadaşlarımızı aldık, seçimde büyük destekleri oldu bize. Ataşehir’de seçim aldık.

Battal_chp_kongre_cankiri

ÇANKIRILI SANA OY VERMİYORSA!?

CHP’nin yapacağı bir şey var. Bize oy vermeyen kesimlere giderek bu partiyi büyüteceğiz. Tek çıkış yolumuz bu. Eğer Çankırılı sana oy vermiyorsa, Sinoplu, Kastamonulu oy vermiyorsa; Parti kadroları kendilerini eleştirecek. Suç o vatandaşların değil. Suç bende, benim ilçe başkanımdadır. Ben onu öyle bilirim. Mutlaka partiye oy veren kadrolarla gidilmeli, bu vatandaşlarımız patiye davet edilmeli.

Yapılan parka Necmettin Erbakan adı verdiği için eleştirildiğini söyleyen İlgezdi; “Ben Deniz Gezmiş Parkı’da yaptım. Toplumu kucaklayamazsak iktidar olma şansımız yok” dedi.

KİMSE PARTİNİN ÜZERİNDE DEĞİL

Siyasette uzun süreli dostluk yada düşmanlıkların olamayacağının altını çizen İlgezdi, bugün dost olduğunuzla rakip olunabileceğine dikkat çekerek; “Dün dost olduğunuzla bir bakmışsınız rakip olmuşsunuz. Siyasette dostluk olmaz. Siyasette yan yana yürünür. Birlikte olursak parti büyür. Kongreler, seçimler gelir geçer. Var olan, sahip çıkmamız gereke kurum da Cumhuriyet Halk Partisi’dir arkadaşlar. Partimize sahip çıkacağız, destek olacağız. Büyümesi için elimizden geleni yapacağız. Bu bizim asli görevimiz” şeklindeki sözleri ile aslolanın parti olduğunu kaydederek; “Ben Belediye başkanlığımı Cumhuriyet Halk Partisi’ne borçluyum. Kimse patinin üzerinde değil. Parti varsa biz varız…” diye konuştu.

1 MİLYON M2 PARK YAPTIK

1 milyon m2 park yaptıklarını, Ataşehir’de hiçbir yeri imara açmadıklarını, yeşil alanları imara açmayacakları yöndeki iddialarının devam ettiğini vurgulayan Battal İlgezdi, Atyaşehir’de yaptıkları çalışmaları özetlerken, kültür merkezlerinden bazılarının tamamlanmak üzere olduğunu, yakınlarda açılacağını, İBB tarafından inşaatı durdurula merkez ile ilgili yapılan görüşmelerde ilerleme sağlandığını kaydetti. Tıp merkezleri ve Ataevleri ile ilgili de ayrıntılı bilgi veren İlgezdi, kentsel dönüşüm çalışmalarının da devam ettiğini, Emek evler projesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Etiketler: » » » » » »
Share
1291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

BATTAL İLGEZDİ, ‘CHP YÖNÜNÜ SOLA ÇEVİRMELİ’” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  BATTAL İLGEZDİ, ‘CHP YÖNÜNÜ SOLA ÇEVİRMELİ’ |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=81906
  #CHPAtaşehir #Battalİlgezdi #CHPSolaDönmeli #Ataşehir #BelediyeBaşkanı #OlağanKongre #CHPAtaşehirİlçeKongresi #itvhaber #CHP