logo

Battal İlgezdi ‘Seçimin Kaybedeni Yok Kazanan Ataşehir’

Battal İlgezdi ‘Seçimin Kaybedeni Yok Kazanan Ataşehir’

Seçim sonuçlarını akşam SKM’de takip eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sandıkların teslimi sırasında İlçe Seçim Kurulu’na gelerek sandık teslimlerini takip etti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Seçim sonuçlarını Seçim Koordinasyon Merkezi’nde takip eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sandıkların teslimi sırasında Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Spor Salonu’ndaki İlçe Seçim Kurulu’na gelerek seçimi burada takip etti.

SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK KAZANAN ATAŞEHİR

İlçe Seçim Kurulu’na gelerek seçimi burada Sandık Başkanları tarafından teslim edilen sandıkları takip eden Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi, www.itvhaber.com ‘u temsilen Recep Kenan’ın da aralarında olduğu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bu seçimin kaybedeni yok. Kazanan Ataşehir. Güzel bir yarış oldu. Kalp kırılmadan, dökülmeden… Ataşehir’e ve memleketimize hayırlı olmasını diliyoruz. Emeği geçen herkese, bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Dedi.

128 bin’in üzerinde yüzde 51.55’e yakın oy alan CHP Adayı Battal İlgezdi, 112’bin civarındaki oy sayısı ve yüzde 45,12 civarındaki oy oranı ile en yakın rakibi Ak Parti adayı İsmail Erdem’i yüzde 7 puan gibi bir farkla Ataşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

YARIŞIN KAYBEDENİ YOK. KAZANAN ATAŞEHİR OLDU

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Ataşehir sonuçları ile ilgili ilk açıklamayı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde çalışma arkadaşlarına yapan Millet İttifakı ortak adayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı açıklamada çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek; “Bu demokratik bir yarıştı. Bu yarışın kaybedeni yok. Kazanan Ataşehir oldu. Diğer başkan adaylarımızla yarıştık. Hayat devam ediyor. Ben bu kampanya kavga, gürültü olmadan bitsin istedim. Ben önce kendi arkadaşlarıma, diğer siyasi partilerin temsilcileri aday arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben Ekrem İmamoğlu kazanırsa 6 ayda imar planlarını çıkaracağım sözümü tekrarlıyorum. Bu seçimi ben kazanmadım. Partili arkadaşlarım kampanyayı beraber yürüttüğümüz arkadaşlarımla aldık. Siyasi parti gözetmeden bana oy veren vatandaşlarımla aldık. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

ARKADAŞLARIMA, ATAŞEHİR HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Spor Salonu’nda İlçe Seçim Kurulu’na gelerek seçimi burada Sandık Başkanları tarafından teslim edilen sandıkları takip eden Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi, www.itvhaber.com ‘u temsilen Recep Kenan’ın da aralarında olduğu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bu seçimin kaybedeni yok. Kazanan Ataşehir. Güzel bir yarış oldu. Kalp kırılmadan, dökülmeden, Kalp kırılmadan. Ataşehir’e ve memleketimize hayırlı olmasını diliyoruz. Emeği geçen herkese, bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bütün Ataşehir halkına teşekkür ediyorum.” Dedi.

HER KESİMİN ÖZ ELEŞTİRİ YAPMASI GEREKİR

Atşehir’de sandığa gitmeyen 60 bin kişi olduğunu, bu anlamda her kesimin öz eleştiri yapması gerektiğini kaydeden Battal İlgezdi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine göre de 30 bin kişinin sandığa gitmediğinin altını çizdi.

BÜYÜKŞEHİR PLANLARI YAPMADI. BUNA RAĞMEN SEÇİM KAZANDIK

Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi, “İstanbul’da Ekrem İmamoğlu seçimi aldı. Söylediğimiz gibi Ataşehir’in imar planlarını 6 ayda çıkaracağız. Ataşehir’in bekleyen imar sorununda yıllardır bana haksızlık yapıldı. Yetki Büyükşehir’in… Ataşehir’in planlarını Büyükşehir yapmadı. Buna rağmen seçim kazandık. Yeni dönemde hiçbir sıkıntı olmadan Büyükşehir’de Ekrem Bey ile beraber çalışacağız.” Diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ