logo

Battal İlgezdi, Vatandaş İnşaat Ruhsatı Başvurusu Yapabilir

Battal İlgezdi, Vatandaş İnşaat Ruhsatı Başvurusu Yapabilir

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İçerenköy ve Küçükbakkalköy ile Yenisahra ve Barbaros mahalleleri imar planlarının son durumları hakkında önemli açılama yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi Genel Kuruluna katılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Recep Kenan aracılığı ile www.itvhaber.com ile bölgedeki vatandaşları yakından ilgilendiren imar planlarının son durumları hakkında bilgi verdi.

İçerenköy ve Küçükbakkalköy imar planlarının istinaf mahkemesinde olduğunu belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Yenisahra ve Barbaros mahallelerinde imar planlarının uygulanmaya başlandığını kaydederek, “Yenisahra ve Barbaros mahallelerinde şu anda ruhsat düzenlemeleri yapılabiliyor. İsteyen vatandaş ruhsat başvurusu yapabilir.” Diye konuştu.

İtiraz edilen İçerenköy planlarının İstinaf mahkemesinde olduğunu kaydeden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “İçerenköy planlarının İstinaf mahkemesinde iptal kararlarıyla ilgili. O konuda bizim avukatlarımız mahkemeye gidecekler. Sonucu beraber izleyeceğiz. Bakacağız…” dedi.

Yenisahra ve Barbaros mahallelerinin imar planlarının askıdan inerek yürürlüğe girdiğini kaydeden Battal İlgezdi www.itvhaber.com ‘a yaptığı açıklamada, “Yenisahra ve Barbaros mahallelerinde şu anda ruhsat düzenlemeleri yapılabiliyor. İsteyen vatandaş ruhsat başvurusu yapabilir. Ruhsatını alarak bireysel yada toplu olarak inşaatını yapabilir. Vatandaşın arsası varsa inşaat için ruhsat başvurusunu yapabilir.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ