logo

Bayram Ziyaretlerinde Maske Kullanımını İhmal Etmeyin!

Bayram Ziyaretlerinde Maske Kullanımını İhmal Etmeyin!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını özel önlemler, ve tedbirlerin alındığı Kurban Bayramında sağlığınız için; Bayram ziyaretlerinde maske kullanımını ihmal etmeyin!

En yakınlarınız ve kendi sağlığınız için; Bayram ziyaretlerinde maske kullanımını ihmal etmeyin!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bu sene Kurban Bayramı’da özel önlemlerin ve tedbirlerin sıkı tutulduğu bir bayram olarak tarihe geçecek.

Pandemi dönemine denk gelerek önceki yıllardan farklı ve alışılmışın dışında bir bayramın beklendiği Kurban Bayramı’nda, uzmanlar vatandaşları hem kesim sırasında hem de ziyaretler boyunca tedbirli olmaya davet ediyor. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması ile birlikte maske kullanımı da özellikle kalabalık bayram ortamlarında virüsten korunmak adına büyük önem taşıyor.

Yetkililer uyarıyor: Bayram kutlaması üzüntüye dönüşmesin!

Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanan Kovid-19 vaka sayısı ülkemizde bu dönem düşme eğilimi gösterse de yaklaşan Kurban Bayramı ziyaretleri nedeniyle günlük vakalarda artışın olabileceği endişesi tekrar ortaya çıkıyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Arizon Maske Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, Koronavirüs riskinden korunmak amacıyla bayramlaşmaya gidilen her ortamda mutlaka maske kullanılması gerektiğini belirtiyor.

“Çocuklara maske hediye edin”

Bayram ziyaretlerinde önceki senelerin aksine, misafirlikte çikolata ile birlikte maske hediye edilmesinin de oldukça yararlı olacağını belirten Mehmet Özden, çocukları da maske kullanımı konusunda bilinçlendirmek ve sevdirmek için onlara renkli maskeler hediye edilebileceğini ifade ediyor.

“Kalabalık ortamlar risk oluşturmaya devam ediyor”

Arizon Maske Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özden, “Küresel bazda bakıldığında

10 Mayıs’tan bu yana kaydedilen en yüksek can kaybı rakamı Temmuz ayında gerçekleşmiş oldu. Yaz mevsimi olması nedeniyle insanlar daha çok sosyalleşmeye başladılar ve fakat sosyal mesafe kurallarına uyulmadığını da bu doğrultuda maalesef gözlemleyebiliyoruz. Bayram nedeniyle sevdikleriyle kucaklaşmak isteyen vatandaşlarımızı tekrar uyararak maske kullanımının önemini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Açıkta satılan maskeler hijyenik kullanım açısından uygun değildir, vatandaşlarımızın paketli maske almalarını ve etiketine mutlaka bir göz atmalarını öneriyoruz diye ifade eden Mehmet Özden, “Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, ISO ve CE belgelerine sahip, 3 katlı ve yüksek filtrasyonlu ve burun kısmı demirli olan maskelerin tercih edilmesi sağlıklı kullanım açısından daha uygun olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ