logo

BAYRAMIMIZ DÜNYA ÇOCUKLARINA MUTLULUK GETİRSİN

Atasehir_23_nisan_Mem (0)23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna Ali Nihat Tarlan İlkokulu öğrencisi Gülce Korkmaz oturdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdür Ertuğrul Bilican 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında koltuğunu Ali Nihat Tarlan İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Gülce Korkmaz’a bıraktı.

Atasehir_23_nisan_Mem (12)

İLK TALİMAT: HER OKULA SPOR SALONU

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İlçe MEM Müdürü Ertuğrul Bilican’dan devralan Ali Nihat Tarlan İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Gülce Korkmaz, ilk olarak eğitim kurumlarının isteyerek her okula spor salonu yapılması talimatı verdi.

Atasehir_23_nisan_Mem (10)

BAYRAMIMIZ TÜM DÜNYA ÇOCUKLARINA MUTLULUK GETİRSİN

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Ertuğrul Bilican’dan devralışı sonrasında konuşan Gülce Korkmaz, dünyanın en şanslı çocukları olduklarını vurgulayarak; “Bizlere inanan, bizlere en değerli varlık gözüyle bakan bir milletin çocuklarıyız. Bu bakışla makamında misafir eden unutmayacağımız anı biriktirmemizi sağlayan Ertuğrul Bilican’a teşekkür ediyoruz. TBMM’nin açılış gününü Türk çocuklarına armağan eden Atatürk’ün değişmeyen bakış açısının aynı şekilde devam ettiğini görmek biz çocukları mutlu etmiştir. Burada olmaktan, bu ülkenin çocuğu olmaktan bir kez daha gurur duydum. Bugün bizim bayramımız, bayramımız tüm dünya çocuklarına mutluluk getirsin. Hepimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Atasehir_23_nisan_Mem (18)

Koltuğunu devrettiği Gülce Korkmaz’a Ataşehir’in eğitim kurumları ve öğrenci sayılarının da yer aldığı bilgi veren Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili isteği ve talimatını sorarak; “Bu konuda talimatınız nedir? 23 Nisan’da Atatürk’ün çocuklara bahşettiği bayramın gereğini yapalım; talimatların, isteğin nedir?” şeklinde sorularıyla Koltuğun sahibi Gülce Korkmaz’dan talimatlarını sordu.

Atasehir_23_nisan_Mem (15)

Ataşehir’de yaklaşık 80 bin öğrenci, 78 devlet, 136 tanede özel okul olduğunu kaydeden Ertuğrul Bilican, Ataşehir’deki eğitim eğitim kurumlarının fiziki durumlarının iyi olduğunu kaydederek; “Öncelikle eğitim ve öğretimin temel şartı sevgi ve saygı bilincini çocuklara aşılanmalı. Her okulda mutlaka kapsamlı bir spor salonu olmalı… Okullardaki temizliğe her şeyden daha çok önem verilmeli… Yeterli donanıma sahip kütüphane, laboratuar, konferans salonu bulunmalı. Okullarda bilgi ve yeteneklere önem veren kurs veya kulüpler oluşturulmalı. Bilgi yarışmaları yapılmalı, dereceye girenler mutlaka ödüllendirilmeli” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. Atasehir_23_nisan_Mem (16) Atasehir_23_nisan_Mem (21) Atasehir_23_nisan_Mem (22) Atasehir_23_nisan_Mem (23) Atasehir_23_nisan_Mem (24)

Etiketler: » » » » » » »
Share
1284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

BAYRAMIMIZ DÜNYA ÇOCUKLARINA MUTLULUK GETİRSİN” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    “BAYRAMIMIZ DÜNYA ÇOCUKLARINA MUTLULUK GETİRSİN”
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=91105
    #23Nisan #UlusalEgemenlik #ÇocukBayramı #Ataşehir #itvhaber #İlçeMilliEğitimMüdürü #AliNihatTarlan #GülceKorkmaz #ErtuğrulBilican