logo

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerinin Gösterilerine Yönelik Karar

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerinin Gösterilerine Yönelik Karar

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin gösterilerine yönelik karar açıklayan İstanbul Valiliği Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile gösteri ve yürüyüş yasakladı.

stanbul Valiliği yaptığı basın açıklamasıyla Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önünde gösteri ve yürüyüşü yasakladı.

İstanbul Valiliği yaptığı basın açıklamasında, Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile yapılması planlanan toplanmanın toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek, bu ilçelerimizde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş yasaklandığını kaydetti.

İSTANBUL VALİLİĞİ BASIN AÇIKLAMASI

Saygıdeğer İstanbullular,

Bazı sivil toplum kuruluşları ve topluluklar tarafından basın ve sosyal medya yoluyla Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önünde bugün toplanma çağrıları yapılmaktadır.

Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Hıfzıssıhha Kurulu kararları ile yapılması planlanan toplanmanın toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek, bu ilçelerimizde her türlü toplantı, gösteri ve yürüyüş yasaklanmıştır.

Değerli Hemşehrilerim,

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir ve kanunlar önünde herkes eşittir. Bütün vatandaşlarımızdan beklentimiz; konusu suç teşkil edecek her türlü tutum ve davranışlardan kaçınılması ve aklıselim davranılmasıdır.

Güvenlik güçlerimiz, hepimizin huzur ve güvenliği için daima görev başındadır.

Gücünü milletimizin engin sevgisi ve yasalarımızdan alan polisimiz; her olayda olduğu gibi, bundan sonra da kanunların verdiği görev, yetki ve sorumluluklarını kararlılıkla yerine getirecektir.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ