logo

Cafer Çağrıtekinci, ‘Emeklilerin Kültür, Etkinlik Merkezi Olacak’

Cafer Çağrıtekinci, ‘Emeklilerin Kültür, Etkinlik Merkezi Olacak’

Ataşehir Tüm Emekliler Derneği (ATEM-DER) Yönetimi yeni dernek merkezinde yerel basın mensuplarıyla düzenledikleri kahvaltılı programda bir araya geldi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cafer Çağrıtekinci başkanlığındaki Ataşehir Tüm Emekliler Derneği (ATEM-DER) yönetimi yeni dernek merkezinde basın mensupları ile buluştu.

ATEM-DER Başkanı Cafer Çağrıtekinci: “Ataşehir’de emeklilerimizin sorunlarını çözmek amacıyla derneğimizi kurduk.”

Ataşehir’de emeklilere yardımcı olmak, sorunlarını çözmek amacı ile dernek kurduklarının kaydeden Başkan Cafer Çağrıtekinci, kahvaltıda yaptığı açıklamada; “Bizde bugun kahvaltı bahanesiyle basın mensuplarımız ile bir araya gelmek istedik.  Derneğimiz hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensuplarımızla bir araya geldik. Derneğimiz 2017 yılında kuruldu. Yönetim kurulu olarak Ataşehir’de emeklilere ait yer olmadığı ve yardımcı olmak amacıyla derneğimizi kurduk. Bu yıl 3.yılımızı kutluyoruz. Belediye Başkanımız Battal İlgezdi ile kuruluş sonrasında görüştük. O dönemde belediye başkanımız yer konusunda İBB Başkanı ile görüşmeyi denedi ancak o dönemde büyükşehir belediye başkanı ile görüşme olamadığından yer problemi çözülemedi. Sonra İçerenköy’deki bu yeri tahsis etti. Projesinden eşyalarına kadar kendileri yardımcı oldular. Buradan Belediye Başkanımız Battal İlgezdi ve ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz emekliler olarak ikinci sınıf vatandaş olarak lanse edildik. Biz bu vatana ve ülkeye emek ve hizmet ettik. Emekli olduğumuzda büyük bir hayal kırıklığı ile karşı karşıya kaldık. Yabancı ülkelerde vatandaşlar gezerken, tatil hayalini gerçekleştirirken biz ise ikinci bir iş nasıl bulabiliriz. Onun derdine düştük. Biz de bu nedenle Ataşehir’de emekliler için bu derneği kurduk.” İfadelerine yer verdi..

ATAŞEHİR Tüm Emekliler Derneği Cafer ÇağritekinciCafer Çağrıtekinci, ‘Emeklilerin Kültür, Etkinlik Merkezi Olacak’ https://www.itvhaber.com/cafer-cagritekinci-emeklilerin-kultur-etkinlik-merkezi-olacak.html#.Xk0OxqwP2CA.twitter

Gepostet von Recep Kenan am Dienstag, 18. Februar 2020

EMEKLİLERİN KÜLTÜR MERKEZİ, ETKİNLİK MERKEZİ OLACAK

Yeni emekli olan üyelerin emekliliğe adapte olmasına deste olacaklarını, emekliliğin ilk döneminde yaşanan psikolojik sorunlara çözüm desteği verileceğini kaydeden dernek Başkanı Cafer Çağrıtekinci, planladıkları ve gerçekleştirdikleri dernek faaliyetleri ile ilgili; “Emeklilerin psikolojik sorunları ile ilgili uzman arkadaşlarımızı bir araya getirerek yaşlılık psikolojisini yenmelerini saglayacağız. Emeklilerimizin sağlık sorunlarını uzman doktorlar eşliğinde nispeten çözmeyi amaçlıyoruz. Emeklilerimizin birçoğu evinden çıkamıyor, kültürel geziler ile bunların sosyal hayata katılmasını sağlayacağız. Üyelerimizle ilgili sağlıklı gıda çalışması başlattık ve sağlıklı beslenmeleri amacıyla yöresel ürünleri ucuz almalarını sağlayacağız.Emeklilere yönelik kart projesi ile emekli vatandaşlarımızın çeşitli kurumlarla uygun ve ekonomik işlem yapmasına öncülük edeceğiz.  Ayrıca; akıl oyunları atölyeler, müziksel etkinlikler, sinema ve tiyatro etkinlikleri düzenleyeceğiz. Emeklilerimizin sosyal ve kültürel bir araya gelmesine vesile olacağız.” Açıklamasında bulundu.

EMEKLİLİK PROMOSYONUNDA EN İYİ TEKLİF ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Cafer Çağrıtekinci, “Emeklilere yatan promosyonun gönül arzu eder ki, bir maaş fazlasını alsınlar. Biz bu konuda bankaları davet ederek çağrıda bulunacağız. Üyelerimizin kararıyla o banka ile anlaşacağız. 170 üyemiz var. En yüksek promosyonu kim verirse o banka ile anlaşacağız. Ataşehir’in her mahallesinde üyelerimizle ortak faaliyetler de bulunacağız. Geçinemeyen emeklilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarda yer alacağız. 8 Mart gibi önemli günlerde emeklilerimize yönelik etkinlikler yapacağız.” Şeklinde konuştu.

EMEKLİDEN ALINAN AİDATIN YASAL DAYANAĞI YOK

Gazetecilerin emekli maaşlarından kesilen Türkiye Emekliler Derneği aidatı ile ilgili sorusu üzerine cevap veren dernek başkanı Cafer Çağrıtekinci, “Türkiye emekliler derneğini aradık. Ancak geriye dönüş olmadı. Emeklilerden alınan aidat ile soru soran vatandaşlarımızın dilekçe ile itiraz etmeleri hakkında kendilerine bilgi verdik. Bizim derneğimizde emeklinin haberi ve isteği olmadan kesinti olmadan gönüllülüğe bağlı aidat(bağış) alacağız. Ankara’daki emekliler derneğinin devasa bütçesi olmasına rağmen hizmet dahil edilmiyor. Bu yasal dayanağı yoktur. Derneğin emeklilere de katkısı yok. Otel yaptırmışlar Ankara Kızılay’da ancak orada emeklilerimiz kalmıyor.” Dedi.

Ataşehir Tüm Emekliler Derneği kahvaltılı programına Yönetim Kurulu üyeleri Kazım Aydın, Dalmen Taran, İsmail Tan, Ali Zaim, Nebahat Tezel, Ali Seydi Gökçe, Hülya Yıldırım, Makbule Çelik, Hamit Akpınar ile derneğe önemli katkıları olan Mansur Sürmeli’nin yanı sıra dernek üyeleri katıldı.

Kahvaltı programı basın mensuplarının sorularının ardından toplu fotoğrafının çekimi ile sona erdi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ