logo

Canan Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a ‘DHKP-C Militanıdır’ Yanıtı

Canan Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a ‘DHKP-C Militanıdır’ Yanıtı

Kendisine yöneltilen suçlamayı yanıtlayan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davası açacağını açıkladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, açıklamasında Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davası açacağını belirtti.

Ak Parti genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından benzer ifadelerle DHKP-C militanı nitelemesine yanıt verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN SUÇLAMA GELMİŞTİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylarla ilgili bir soruya verdiği yanıtta kullandığı “Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır” ifadelerine cevap verdi.

SÜREKLİ VE SİSTEMATİK SALDIRIYA, HAKARETLERE MARUZ KALMAKTAYIM

Yazılı açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı çatısı altında girdiği seçimlerde, İstanbul’da önemli bir seçim başarısı elde etmiştir. Bu başarıyı bir türlü hazmedemeyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, CHP İstanbul İl Başkanı olduğum andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız suçlamalara, dayanaksız/delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmaktayım.” Dedi.

SAÇMA SUÇLAMASINA İLİŞKİN ELİNDE HANGİ DELİLİ VARSA AÇIKLAMAK ZORUNDA

Kaftancıoğlu, “Bugün de AKP Genel Başkanı, yalanlarına yeni bir tanesini ekleyerek DHKP-C militanı olduğum savsatasında bulunmuştur. Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır.” Vurgusu yaptığı açıklamasında şu ayrıntılara yer verdi:

TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE İŞİM OLMAMIŞTIR, OLMAYACAKTIR!

Bir hekim, bir kadın, bir insan hakları savunucusu olarak tüm yaşamım boyunca demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunduğum gibi bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

KORKMADAN, YILMADAN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM

Canan Kaftancıoğlu olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilene kadar tek bir aleyhe suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadığımı, bütün bunları sadece ve sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum. Demokrasi mücadelesine, çok daha güzel bir Türkiye için çalışmaya korkmadan ve yılmadan mücadele etmeye devam edeceğim.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM VE DAVA AÇACAĞIM”

Ayrıca, AKP Genel Başkanının son iftiraları ve hakaretleri karşısında sessiz kalmayacağımı, Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında “Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.

ERDOĞAN’DAN ÜSKÜDAR CUMA NAMAZI SONRASI AÇIKLAMADA SUÇLAMA

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası Üsküdar’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken, “Ben öğrencilerle neden görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır. Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır. Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır.”

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU’DAN BENZER SUÇLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörlük atamasıyla birlikte öğrenciler tarafından gerçekleştirilen eylemlere katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu eleştirerek, “Bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var. Bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü.” dedi.

CANAN KAFTANCIĞLU YAZILI AÇIKLAMASI:

itvhaber.com

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ