logo

ÇANDEF Kongresi: Tüzük Değişikliği ve Zeynettin Aydın ile Devam

ÇANDEF Kongresi: Tüzük Değişikliği ve Zeynettin Aydın ile Devam

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 8. Olağan Genel Kurulu 23 Şubat Pazar günü Üsküdar’daki Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Recep Kenan itvhaber.com

İstanbu’daki 133 Çankırı derneğinin çatı kuruluşu olan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 8. Olağan Genel Kurulu 23 Şubat Pazar günü Üsküdar’daki Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sami Soydal başkanlığındaki Divan Heyeti yönetiminde gerçekleştirilen İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 8. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimle tek aday ve tek liste ile Mevcut başkan Zaynettin Aydın ve yeni Yönetim Kurulu listesi delegelerin çoğunluğunun desteğini aldı.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ: KONGRE DÖNEMİ 3 YIL OLDU

Kongrenin önemli gündem maddesi, 2 yıllık genel kurul döneminin 3 yıla çıkarılması istemli tüzük değişikliği uzun tartışmalar sonunda genel kurul tarafından kabul edildi. Böylece bir sonraki kongre olan 9. Olağan Genel Kurul’un 3 sene sonra Şubat ayında toplanması yönünde karar alındı.

Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirlen İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF)’in 8. Olağan Genel Kurulu’na, Son Başbakan ve TBMM eski Başkanı Binali Yıldırım, AK Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, MHP İstanbul milletvekili Mehmet Bülent Karataş ve MHP İstanbul İl Başkanımız Birol Gür, CHP İstanbul milletvekili Akif Hamzaçebi, ev sahibi Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in aralarında olduğu ilçe belediye başkanları, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı ve Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak’ın aralarında olduğu Çankırı ilçe belediye başkanları, Sancaktepe Ak Parti İlçe Başkanı Adil Kandemir, Maltepe Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi’nin aralarında olduğu siyasi parti ilçe başkanları, İstanbul ve Çankırı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can ile birlikte; Çankırı vakıf, birlik, dernek ve STK başkan ve yöneticileri, delegeler, davetliler, Çankırılılar ve Çankırı dostları katıldı.

BİZ BİR OLMAYI, İRİ OLMAYI, DİRİ OLMAYI SEÇTİK

Kongrenin açılışında konuşan İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zeynettin Aydın, “İstanbul’da Çankırılıların birliğine, beraberliğine, uyanışına, yükselişine ve şahlanışına bir kez daha şahitlik gururunu yaşıyoruz. İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF), 133 Çankırı derneğinin oluşturduğu 50 kişiyi bir delegenin temsil etmesi suretiyle, 942 delegesi bulunan, dernekleri ile birlikte üye sayısı 47 bin olan, İstanbul’daki Çankırılı hemşerilerimizin temsil edildiği en büyük çatı kuruluşudur. Resmi 200 bin, resmi olmayan rakamlarla 250 bin Çankırı nüfuslu Çankırılı hemşerimizin Çankırı’ya olan özlemini, hasretini gideren, başta yaren kültürümüz olmak üzere, gelenek ve görenekleri yaşatmak, hemşerilerimizi bir çatı altında toplamak, dertlerini ve sevinçlerini paylaşmak olan İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF)’imizin asli vazifesini yürütmek için mücadele ediyoruz. Biz bir olmayı, iri olmayı, diri olmayı seçtik.” Dedi.

ÇANDEF 8. olağan genel kurulÇANDEF Kongresi: Tüzük Değişikliği ve Zeynettin Aydın ile Devam https://www.itvhaber.com/candef-kongresi-tuzuk-degisikligi-ve-zeynettin-aydin-ile-devam.html#.XlO5rjVPyy0.twitter

Recep Kenan paylaştı: 22 Şubat 2020 Cumartesi

Kongrede konuşan son Başbakan Binali Yıldırım, dünürünün Çankırılı olduğunu, dolayısıyla kendisin Çankırılı kabul ettiğinin altını çizip, Çankırı’nın bir başka önemini de; 15 Temmuz hain kalkışma sırasında süreci Çankırı’nın ilçesindeki Ilgaz Tüneli’nden takip ettiğini, dolayısı ile Türkiye’nin bu kritik sürecinde Çankırı’nın ve Çankırı’ya güvenin altını çizdi.

Kongrede konuşan Ak Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, İstiklal mücadelesinde Çankırı’nın da yer aldığı bölgenin öneminin cephedeki şehitler ve cephe gerisinde, yaşlısı kadını ve çocuğuyla çetin kış koşullarında, zorlu geçitlerden; kağnılarla cepheye mühimmat taşıdığı İstiklal Yol ile hafızalarda yer ettiğini, günümüzün İstiklal mücadelesinin de yine aynı bölgedeki Ilgaz Tüneli’nden takip edildiğini kaydetti.

Faaliyet ve denetim raporları ile bütçe okunarak oylanıp, oy birliğiyle kabul edildi.

Çandef 8. Olağan Genel Kurulunda, 2 Yıl olan kongre dönemini 3 yıla çıkarılmasını ön gören madde oylanarak 71 hayır oyuna karşılık 449 delegenin evet oyu ile kabul edildi.

Kongrede Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, CHP İstanbul Milşletvekili Akif Hamzaçebi, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Can Genel Kurul selamlayarak, hitap ettiler.

ÇANDEF Kongresi: Tüzük Değişikliği ve Zeynettin Aydın ile Devam https://www.itvhaber.com/candef-kongresi-tuzuk-degisikligi-ve-zeynettin-aydin-ile-devam.html#.XlO5rjVPyy0.twitter

Recep Kenan paylaştı: 23 Şubat 2020 Pazar

Kadir Kandırmaz ve Erol Tepebaşı’nın raporları okuduğu aralarında İsmail Kılıçarslan, Mehmet Dereli’nin olduğu üye ve delegeler Genel Kurula hitap ederek; görüş, eleştiri ve temennilerini dile getirdiler.

ÇANDEF YENİ YÖNETİM KURULU

S.NO.ADI SOYADIS.NO.            ADI SOYADI
1ZEYNETTİN AYDIN21LÜTFÜ TAŞÇI
2İSMAİL ALTUN22VEHBİ AYVAT
3KADİR KANDIRMAZ23MURAT AKÇALI
4EROL TEPEBAŞI24ŞENOL KARAKAYA
5OSMAN AKKAYA25EMRE ÇAYLI
6ÖNDER TOZAN26HACER YALDIZ
7SAİT BÜYÜKAKTAŞ27MURAT YİĞİTOĞLU
8RAMAZAN AYHAN28CİHAN DEMİRBAŞ
9HÜSEYİN KOCA29MUSTAFA SÖYLEMEZ
10MİTHAT YURT30İSMAİL ELMALIDEREOĞLU
11KAMİL KAPLANKAYA31ENGİN UYSAL
12ERTUĞRUL BAYSAL32MEHMET DİKİCİ
13ÖZNUR ŞAHİN CANAYAKIN33ÖMER KARAPINAR
14ERSİN KARATAŞ34ERCAN EMİR BEDİR
15MUSTAFA ANAÇAL35ŞAHİNDER DUMAN
16MEHMET AKÇAY36ALİ PASLI
17ÜZEYİR KAYACI37SAMET ÖZDEMİR
18MURAT KENAN38FATİH TEVGE
19RECEP YILMAZ39HAKAN TEKİŞTEKİN
20HASAN HÜSEYİN GEYİK40FATİH MANGAL
DENETİM KURULU
S.NO.              ASIL ÜYELERS.NO.           YEDEK ÜYELER
1ENGİN UZUNOĞLU1MUSTAFA YEMİŞEN
2TALAT ÖZDEMİR2ALİ KAYIKCI
3ELİF KÖSE3RECEP YURT
DİSİPLİN KURULU
S.NO.             ASIL ÜYELERS.NO.           YEDEK ÜYELER
1İSMAİL GÜVENÇ1ZEYNEL YOLA
2MUSTAFA KALE2FETİ ÖZEN
3MÜSELLİM KOCA3GÜVEN TÜZÜNER
BAŞKAN DANIŞMANIYİK
1BİLAL ABANİK1MUSTAFA CAN
2SAMİ SOYDAL2MEHMET DERELİ 
3ARİF ÖZTÜRK3ÖMER LÜTFÜ ÖZENÇ
  4ZEKERİYA AÇIKGÖZ
  5HASAN GÖÇ
  6KADİR GÖKMEN ÖĞÜT
  7MEHMET ALTINTOP
  8İSMAİL KILIÇARSLAN
  9EŞREF HARMANDAR
  10RECEP KARAOT
  11EKREM ASLAN
  12ADİL KANDEMİR
  13YÜKSEL ÇELİK
  14MUSTAFA ÖZDEMİR
  15İSMAİL SUAYDIN
  16RÜSTEM KABİL
  17İSMAİL YÜKSEL
  18MURAT ÇAKIR
  19HAYDAR KARSAVURANOĞLU
  20BARBOROS ÖZDEMİR
  21İLKER KARATAŞ
  22ZEHRA GANİOĞLU

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ