logo

ÇANDEF SEÇİMİNDE KAZANAN ÇANKIRI OLDU

gk (0)İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 6. Olağan Genel Kurulu Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nda gerçekleşti. Ortak görüş; Kazanan Çankırı oldu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Zekeriya Açıkgöz’ün, “Hep birlikte güçlenerek çıkacağız” sloganıyla aday olduğu 6. Olağan Genel Kurulunda yeniden İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı seçildi.candef_genel_kurul (260)

Önceki Genel Başkan Vahap Yartaş’ın vefatı üzerine İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Bakanlığı görevine gelen Zekeriya Açıkgöz, Zeynettin Aydın ile birlikte ortak liste ile Hüseyin Pilavcı’ya karşı girdiği yarışı kazanarak ÇANDEF Genel Başkanı oldu.

VİDEO ve FOTOLAR GELİYOR…

candef_genel_kurul (256)

2 ADAY 622 OY

Üç aday olarak yola çıkılan daha sonra adaylıktan çekilen Zeynettin Aydın ile Zekeriya Açıkgöz hazırladıkları ortak liste ve Hüseyin Pilavcı listesi ile seçime gidildi. İki adayla gidilen seçimde 4 sandıkta kullanılan oylardan 377’sini alan Zekeriya Açıkgöz yeniden İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanlığına seçildi. Hüseyin pilavcı ve listesi ise 245 oy aldı.

candef_genel_kurul (178)

Eşref Harmandar başkanlığında oluşan Divan yönetiminde Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile gündeme geçildi.

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz’ün açılış konuşması ile devam eden Genel Kurulda faaliyet raporu slayt gösterimi eşliğinde sunuldu.

Denetleme raporunun Kurul Başkanı Erol Bayram tarafından ve 2 yıllık kesin bütçenin de Genel Başkan Yardımcısı Erol Tepebaşı okundu. Her üç raporda sunumu sonrasında oylanarak delegeler kabul edildi.

candef_genel_kurul (176)

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ RET EDİLDİ

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altıntop tarafından okuna ve genel kurul süresini 3 yıla çıkarılmasını ön gören 10 delege imzalı tüzük değişikliği teklifi delegelerin oyları ile ret edildi.

Genel Başkan Yardımcısı İsmail Kılıçaslan tarafından okunan 2016, 2017 ve 2018 yıllarına ait tahmini bütçe oylanarak kabul edildikten sonra protokol konuşmalarına geçildi.

Görüş belirtmek üzere söz alan delegelerden sonra Konuk protokol üyeleri yaptıkları konuşmalarla salondaki katılımcıları selamladılar. Çankırı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sami Soydal, Ak Parti Çankırı Milletvekili M.Emin Akbaşoğlu, CHP İstanbul milletvekilleri Mahmut Tanal ve Gürsel Tekin, Çankırı Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, eski Bakan Nevzat Ayaz ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yaptıkları konuşmalarla Genel Kurul’a gösterilen ilgiye dikkat çektiler.

candef_genel_kurul (49) candef_genel_kurul (139)

Kura çekimi ile belirlenen sırayla 10’ar dakikalık konuşma haklarını kullanan adaylar Hüseyin Pilavcı ve Zekeriya Açıkgöz’ün konuşmalarını tamamlaması ile birlikte Genel Başkan seçimine geçildi.

Zekeriya Açıkgöz sarı liste ile seçime giderken, Hüseyin Plavcı’nın yönetim kurulu üyelerinin yer aldığı listenin rengi ise mavi oldu.

candef_genel_kurul (253)

SEÇİMİN KAYBEDEN OLMADI

Oy sayımı sonrası sonucun açıklayan Eşref Harmandar seçimin kaybedeninin olmadığını kazananın ise Çankırı olduğunu kaydederken, Genel Kurluda demokrasi şöleni yaşandığını kaydeden adaylardan Hüseyin Pilavcı ise; “Seçimin sonuçları ne olursa olsun kazanan Çankırı oldu. Hakkımızda hayırlı olan buymuş. Bu süreçte birlikte çalışarak desteklerini esirgemeyenlere teşekkür ediyorum. Bizler yine bir aradayız. Yine birlikte olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

candef_genel_kurul (193) candef_genel_kurul (195) candef_genel_kurul (198)

ÇANKIRILILARA YAKIŞIR GENEL KURUL

Çankırılılara yakışır bir şekilde genel kurul ve seçim gerçekleştirildiğini ifade eden seçimin galibi yeniden genel başkan olan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, “dün dünde kaldı cancazım, bu gün yeni şeyler söylemek lazım” ifadesi ile seçim öncesi söylemlere sünger çektiğini işaret ederek; “Bu süreçte gönlünü kırdığımız, elini sıkamadığımız, ulaşamadıklarımızdan anlayış bekliyorum. Devam dediğiniz şahsım ve yönetim kurulum adına sizlerin de destekleri ile önümüzdeki süreçte Çankırımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
candef_genel_kurul (158) candef_genel_kurul (163)

Üsküdar, Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nda gerçekleştirilen İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) 6. Olağan Genel Kurulu’na eski Bakan Nevzat Ayaz, Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ile birlikte, Çankırı Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz ve Ak Parti Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, CHP İstanbul milletvekilleri Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal, Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Erdoğan, Ak Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Civan Dağlar, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Recep Karot, CHP Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol, davetliler ve İstanbul’daki Çankırı birlik ve dernek başkanları ile delegeler ve Çankırılılar katıldı.

candef_genel_kurul (29) candef_genel_kurul (39)

candef_genel_kurul (93)

candef_genel_kurul (72) candef_genel_kurul (144)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
3649 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANDEF SEÇİMİNDE KAZANAN ÇANKIRI OLDU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇANDEF SEÇİMİNDE KAZANAN “ÇANKIRI” OLDU
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=87533
    #ÇANDEF #İstanbul #ÇankırıDernekleriFederasyonu #GenelKurul #KazananÇankırı #VahapYartaş #HüseyinPilavcı #itvhaber #ZekeriyaAçıkgöz #ZeynettinAydın