logo

ÇANDEF’TEN ÇANKIRI VALİSİ AKTAŞ’A ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

ÇANDEF’TEN ÇANKIRI VALİSİ AKTAŞ’A ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

Genel Başkan Zekeriya Açıkgöz başkanlığındaki İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Çankırı’ya Vali atanan Vali Hamdi Bilge Aktaş’a “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Zekeriya Açıkgöz başkanlığındaki İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu  (ÇANDEF), Bakanlar Kurulu Kararı ile 13.06.2017 tarihinde yayınlanan 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Çankırı’ya Vali atanan Vali Hamdi Bilge Aktaş’a “Hayırlı Olun” ziyaretinde bulundular.

Çankırı’daki görevine 03 Temmuz 2017 tarihinde başlayan Vali Hamdi Bilge Aktaş’ı makamında ziyaret eden etti. ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz başkanlığındaki, Başkanlar Kurulu ve Yönetim Kurulu üyeleri; Arif Öztürk, Samet Özdemir, Osman Akkaya, Zeynettin Aydın, Erol Çelik, Kadir Kondurmaz, İsmail Kılıçarslan, Yaşar Çeribaş’tan oluşan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) ekibine itvhaber.com haber portalı adına Recep Kenan eşlik etti. Ziyarete Ataşehir Tüm Çankırılılar Eğitim Kültür ve yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Bağcı’da Çankırı’dan katılım sağladı.

ÇANDEF’ten Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Ziyarette “Hayırlı olsun” dileğinde bulunan ve başarılar dileyen ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz başkanlığındaki Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) üyelerine teşekkür eden Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, İstanbul’dan ÇANDEF üyeleri tarafından yapılan ziyaretin kendisini mutlu ettiğini, göreve başladığı Çankırı’da iyi işler yapabilmek için aralarında ÇANDEF’in de bulunduğu STK’ların desteğinin önemine işaret etti.

Çankırı’daki istihdam açığı ve yaz ile kış arasındaki nüfus farkına işaret eden Vali Hamdi Bilge Aktaş, kış nüfusuna göre belirlenen mali kaynaklarla yazın kalabalık nüfusuna da hizmet verilmeye çalışıldığının altını çizerek, en azından emekli olup zamanının 6 ayını Çankırı’da geçiren Çankırılıların nüfus kaydını Çankırı’ya aldırmalarının gereğine işaret etti.

Hayırlı olması dileğini iletip Çankırı ilçe ve köylerinin sorunlarını ilettiği Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’a başarılar da dileyen Çankırı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve ÇANDEF üyeleri, yaz – kış arasındaki nüfus değişimin farkında olduklarını Çankırı’nın en önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları arasında yer alan ÇANDEF olarak hemşerilerini bu konuda bilgilendirdiklerini kaydetti. İstanbul’da faaliyet gösteren STK olarak Çankırılıların İstanbul’da temsiliyetinin önemine de işaret eden ÇANDEF üyeleri yılın bir bölümünde Çankırı’da yaşayan geniş ailelerin bir kısımının ilk adres olarak Çankırı’nın seçilmesinin gereğini vurguladı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ