logo

Çankırı Çerkeş Afşar Köyü ‘Uluslararası Yamaç Paraşütü Uçuş Vadisi’

Çankırı Çerkeş Afşar Köyü ‘Uluslararası Yamaç Paraşütü Uçuş Vadisi’

Uluslararası yamaç paraşütü kalkış ve iniş yerleri tescillenen Çankırı Çerkeş Afşar köyü Uçuş Vadisi, yamaç paraşütü uçuşları için yeni adres oldu.

Recep Kenan / itvhaber.com

Çankırı ili Çerkeş ilçesi Afşar Köyü Uçuş Vadisi Uluslararası Yamaç Paraşütü Alanı olarak tescillendi.

Uluslararası yamaç paraşütü alanı olarak tescillenen Çankırı Çerkeş Afşar köyü Uçuş Vadisinde düzenlenecek etkinliklerin bölge turizmini hareketlendirerek ve ekonomisine katkı sağlaması bekleniyor.

Uluslararası yamaç paraşütü kalkış ve iniş yerleri doğal ve fiziki konumu itibariyle Afşar Köyü uçuş ve iniş yerleri resmi olarak işaretlenip tescillendiği açıklandı.

ÇANKIRI, ÇERKEŞ VE AFŞAR KÖYÜNE HAYIRLI OLSUN

Afşar Köyü Yamaç Paraşütü Uçuş Vadisi çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Çankırı Çerkeş Afşar Köyü Derneği Başkanı Ahmet ÇİLTAŞ, “Uluslararası yamaç paraşütü kalkış ve iniş yerleri uygulamasında doğal ve fiziki konumu itibariyle Afşar Köyümüz uçuş ve iniş yerleri resmi olarak işaretlenip tescillenmiştir. Bölgemize, Çankırı, Çerkeş  Afşar köyüne hayırlı olsun.” Dedi.

PİST TERMİK HAVA ÜRETİYOR, BAŞLANGIÇ VE EĞİTİM İÇİN İDEAL

Başkanı Ahmet ÇİLTAŞ, açıklamasında “Uzun süredir uğraştığımız hizmet sonunda gerçekleşti. Afşar köyümüzde yamaç paraşütü uçuşları yapılmaktadır. Uçan pilotlar ile görüşmemizde Türkiye Kadınlar Mesafe Rekortmeni Merve Gülşah Arslan’ında uçtuğu pistin termik hava ürettiği, tepenin fiziki yapısının tüm spor sevenler için uygun olduğu vurgulandı. Ayrıca bu spora yeni başlayacakların yada yamaç paraşütüne başlamak için eğitimlerin bu bölgede olmasının tehlikesiz ve ideal olduğu ifade edildi. Afşar Köyü uçuş pistinin, yamaç paraşütü için ender bölgelerden olduğunu beyan etmişlerdir.” İfadelerine yer verdi.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ TURİZMİ EKONOMİK, SOSYAL VE TANIMINA KATKI SAĞLAYACAK

Yamaç Paraşütü Turizminin bölge ekonomisine katkısına işaret eden Ahmet ÇİLTAŞ, “Bölgemiz şuanda turizme yatkın bir bölgedir. Turizm sahasındaki faaliyetlerimiz devam ediyor. Yamaç Paraşütü Turizmi bölgemizin ekonomik, sosyal ve tanımı açısından kalkınmasına katkı sağlayacaktır.” Dedi. 

FEDERASYONU TARAFINDAN UÇUŞ TEPESİ OLARAK TESCİL EDİLDİ

Çalışmalarda emeği geçe3nlerte teşekkür eden Çankırı Çerkeş Afşar Köyü Derneği Başkanı Ahmet ÇİLTAŞ, açıklamasını şu ifadelerle sürdü; “Türkiye Hava Sporları Federasyonu tarafından uçuş tepesi olarak tescil edildi. Ulusal ve uluslararası sporcuların bilgisine sunuldu. Gelecekte yapılacak yarışmalarla hem ulusal hem de uluslararası yamaç paraşütü sporcularının uğrak noktası olacağı bölgedir. Tepemizin gündeme getirilmesi Federasyon nezdinde tecil ettirilmesinde emeği geçen Mustafa Asar ve Ali Demir hocalarımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.”

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ