logo

ÇANKIRI, ÇERKEŞ AYTAÇ ENTEGRE ET TESİSİ YANDI

cerkes-aytac-Çankırı’nın Çerkeş İlçesi’nde bulunan Aytaç Entegre Et Tesisleri’nde henüz belirlenemeyen bir nedenle gece 04:00’da çıkan yangında tesislerin önemli bölümü hasar gördü.

Sabaha karşı 04.00 sıralarında çıkan yangının etkilediği beyaz et ve sevkiyat bölümlerine müdahale için çevre il ve içlerden; Çerkeş İtfaiyesi’nin yanı sıra Çankırı merkez ve çevredeki Gerede, Eskipazar, Ilgaz, Kurşunlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden oluşan yaklaşık 20 araç, 100’e yakın personel söndürme çalışmasına katıldı. Havadan destek için 1 adet CL 215 amfibik yangın söndürme uçağıda ekiplere katıldı.

Çankırı’nın Çerkeş İlçesi’nde bulunan Aytaç Entegre Et Tesisleri’nde çıkan yangın, beyaz et ve sevkiyat bölümlerinde etkiledi. Çevredeki il ve ilçelerden 20 itfaiye aracı sevk edilirken, alevlerin kontrol edilebilmesi için Ankara’dan söndürme uçağı gönderildi.

cerkes

Tesislerde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede beyaz et bölümü ile sevkiyat bölümlerini sardı. Alevlere Çankırı ve Çerkeş itfaiye ekipleri sevk edilirken dumandan etkilenen bazı çalışanlar hastaneye kaldırıldı. İlçenin üzeri dumanla kaplandı. Yangın yerel imkanlarla kontrol altına alınamayınca Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) devreye girdi. AFAD koordinasyonunda olay yerine itfaiye, sağlık ve emniyet ekipleri sevk edildi.

AFAD tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaralanan ve ölen kimsenin olmadığı yangının söndürülmesi için Çerkeş İtfaiyesi’nin yanı sıra Çankırı merkez ve çevredeki Gerede, Eskipazar, Ilgaz, Kurşunlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden oluşan yaklaşık 20 araç, 100’e yakın personel ile müdahalede bulunulduğu belirtildi. Açıklamada “Yangına acilen havadan destek sağlamak amacıyla 1 adet CL 215 amfibik yangın söndürme uçağı görevlendirilmiş olup, uçak Ankara Etimesgut Havaalanı’ndan hareket etmiştir” denildi.

Yangından yaklaşık 10 bin metrekare alanda faaliyet gösteren beyaz et üretim tesislerinin etkilendiği kaydedildi.

cerkes-aytac

Etiketler: » » » » » » »
Share
2058 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRI, ÇERKEŞ AYTAÇ ENTEGRE ET TESİSİ YANDI” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  ÇANKIRI, ÇERKEŞ AYTAÇ ENTEGRE ET TESİSİ YANDI |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=82447
  #Çankırı #Çerkeş #AytaçEntegreEtTesisleri #AytaçYandı #AytaçtaYangın #BeyazEtteYangın #Aytaç #itvhaber #AytaçEtYandı