logo

ÇANKIRI DEMİRSPOR SEZONA İDDİALI BAŞLIYOR

ÇANKIRI DEMİRSPOR SEZONA İDDİALI BAŞLIYOR

basketbol_cankiri_demirspor-0TBF Erkekler 2. Ligi’ne yükselen Çankırı Belediyesi Demirspor teknik heyet ve oyuncuları Belediye Başkanı İrfan Dinç’in katıldığı kahvaltılı toplantıda basına tanıtıldı.

Çankırı’da düzenlenen kahvaltılı toplantıda Çankırı Belediyesi Demirspor teknik heyet ve oyuncuları ile buluşan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç sporun tanıtımdaki etkisine değinerek, Çankırı’nın adının basketbolla duyulmaya başladığını söyledi.

basketbol_cankiri_demirspor-7

Çankırı Belediyesi olarak Demirspor ile güç birliği yaptıklarını belirten Dinç, “Büyük başarılar için ciddi ekonomik destekler gerekiyordu. Bu sene Belediye ile Demirspor’u birleştirerek işbirliği, güç birliği için bir hedef koyduk. Bu hedefi, başarıları daha da ileri taşıma adına koyduk. Amacımız sadece 1. Lig değil, Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Bu sezon büyük başarılar kazanmak adına iddialı bir takım kurduk.” ifadelerini kullandı.

Basketbolcuların yüreğini ortaya koyduğu zaman hedeflenen başarıların geleceğini dile getiren Dinç, “İnanç, kabiliyet ve yürek sahaya konduktan sonra başarı da gelecektir. En zor maçları yüreğinizi sahaya koyarak kazanabilirsiniz. İnşallah sezon sonu hedeflerimizi başarmış oluruz.” dedi.

basketbol_cankiri_demirspor-6

Çankırı Belediyesi Demirspor Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Cevdet Demirhan da kulüpte tüm Çankırılıların küçük de olsa bir anısı bulunduğunu dile getirdi.

Zirveye çıkmayı amaçladıklarına dikkati çeken Demirhan, “Kulübümüzün hedefi, spor anlamında Çankırı ismini hak ettiği yerlere, yani yükseklere çıkarmak. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için basketbol şubemize son 10 yıldır emek veriyoruz. Sistemli şekilde takımımızı geliştirdik. 2. Lig, Çankırı basketbolunun gelmiş olduğu zirve noktasıdır. Bu yola çıkarken bu platformlarda uzunca yıllar bulunan kulüpler bize şans tanımıyordu ama bizim bir hayalimiz vardı.” diye konuştu.

basketbol_cankiri_demirspor-2basketbol_cankiri_demirspor-3

Konuşmaların ardından takım oyuncuları ve teknik heyet tanıtıldı ve Kulüp Başkanı İnanç, Belediye Başkanı Dinç’e arkasında “İrfan Dinç” yazan 18 numaralı formayı hediye etti. Kahvaltı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

basketbol_cankiri_demirspor-1basketbol_cankiri_demirspor-4basketbol_cankiri_demirspor-5

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Celal Kaman, Çankırı Belediyesi Demirspor Kulüp Başkanı Abdulvahap İnanç ve kulüp yöneticilerinin katıldığı kahvaltılı toplantıya Çankırı Belediye Başkan İrfan Dinç ile birlikte; yönetim kurulu üyeleri Basketbol Şube Sorumlusu Cevdet Demirhan, Menajer Yunus Emre Yalnızyiğit, Koç Murat Dikmen, Asistan Koç Rıfat Oruç, Kondisyoner Ogan Ergin, basketbolcular Ferhat Çelik, Hakan Çetin, Hasan Can Özkan, Berkay Şalcı, Yunus Emre Temizer, Can Ünal, Hidayet Civan, Volkan Çetintahra, Ersunal Caka, Gökay Engin, Oğuzhan Tosun, Kürşat Sözen, Berk Cavdar, Oğuz Deniz katıldı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ