logo

Çankırı Üretimi Lastikler Satışta

Çankırı Üretimi Lastikler Satışta

cankiri_uretimi_lastikÇankırı’da  Türk-Japon ortaklığıyla Yakınkent OSB’de kurularak üretime geçen Sumitomo Rubber AKO lastik tesisinde üretilen FALKEN marka lastikler satışa sunuldu.

Türk-Japon ortaklığıyla 2012 yılında 512 milyon dolarlık yatırımla Çankırı Tüney Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde kurularak üretime geçen Sumitomo Rubber AKO lastik tesisinde üretilen lastikler satışa sunuldu.

2015 yılı sonuna kadar günlük 4 bin adet, 2019 yılı sonuna kadar günlük 30 bin adet lastik üretecek olan fabrika Çankırı’da ilk olarak FALKEN marka ile satış yapıyor.

ÇANKIRI LASTİK ÜRETİM TESİSLERİ

ÇANKIRI LASTİK ÜRETİM TESİSLERİ

Çankırı menşeli lastiklerin satışını yapan Tosyalıoğlu otomotiv sahibi Arif Hikmet Tosyalıoğlu, “Kalitenin üst düzeyde olması, Japon disiplininin ve lastik fabrikasının ortağı olan Abdülkadir Özcan tecrübesiyle birleşmesi her konuda bizi cezbetmiştir. Bunun yanı sıra bu lastiklerin Çankırı da üretilmesi bu lastiği satmamızda ki en büyük etken. Gelen müşterilerimizden çok olumlu tepkiler aldık. Satışını yaptığımız lastiği sosyal paylaşım sitesinde paylaştım. Ve lastiği görmeye bilgi almaya gelen had safhada, fiyat ekonomisinin yanında kalitenin yüksekliğiyle iç ve dış pazarda yer almayı hedefleyen bir ürün” dedi.

ÇANKIRI ÜRETİMİ LASTİK

ÇANKIRI ÜRETİMİ LASTİK

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ