logo

ÇANKIRI VALİSİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Piyade Uzm. Çvş. Gökhan Topal ve Piyade Söz. Er Olcay Çelik’in Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Esendere’de şehit edilmesi üzerine bir mesaj yayınladı.

Vali Hamdi Bilge Aktaş mesajında, “04.10.2017 tarihinde, sabah saatlerinde Hakkâri’nin Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi’nde bulunan Susuzkeklik Karakolu ile Aslankaraş Üs bölgesi arasında bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca daha önce yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 Mehmetçiğimiz şehit olmuş 4 Mehmetçiğimiz ise yaralanmıştır” ifadelerine yer verdi.

Aktaş, “Şehit Mehmetçiklerden Çankırı’nın Orta ilçesi Özlü Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ve Yapraklı İlçesi Yüklü Köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik’in şehadetlerini öğrenmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Çankırı’mız iki kahraman evladını daha vatan uğruna feda etmiştir. Devletimizin bölücü hainlerle mücadelesi kararlı bir şekilde devam edecektir. Şehitlerimizin mübarek kanları asla yerde kalmayacaktır” diye konuştu.

PERŞEMBE ÖĞLE NAMAZINI TAKİBEN CENAZELER DEFNEDİLECEK

Vali Aktaş mesajını şu ifadelerle tamamladı; “Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, Çankırı’mıza ve yüce Türk milletine başsağlığı diliyor, hain saldırıda yaralanan kahraman Mehmetçiklerimize de yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum.”

Öte yandan Çankırı Valiliği, Şehitlerimiz Piyade Sözleşmeli Er Olcay Çelik, 05.10.2017 Perşembe günü öğlen namazına müteakip Çankırı Ahmet Yesevi Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Yapraklı ilçesi Yüklü köyünde defnedilecektir” denildi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Gökhan Topal ise Orta ilçesi Özlü köyünde ikindi namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecektir.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRI VALİSİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ” için 2 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  ÇANKIRI VALİSİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ
  https://www.itvhaber.com/cankiri-valisi-hamdi-bilge-aktas-bas-sagligi-diledi.html#.WdVlhozsf_k.twitter
  Çankırı Valisi, Hamdi Bilge Aktaş, Gökhan Topal, Olcay Çelik, Hakkâri, Yüksekova, Esendere’de Şehit Edilmesi, Mesaj, itvhaber

 2. recep : diyor ki:

  ÇANKIRI VALİSİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ
  https://www.itvhaber.com/cankiri-valisi-hamdi-bilge-aktas-bas-sagligi-diledi.html#.WdVlhozsf_k.twitter
  #ÇankırıValisi #HamdiBilgeAktaş #GökhanTopal #OlcayÇelik #Hakkâri #Yüksekova #Esendere #Şehit #Mesaj #itvhaber