logo

ÇANKIRI’DA KİMYASAL GAZDAN 212 KİŞİ ETKİLENDİ

cankiri_il_saglikÇankırı İl Sağlık Müdürlüğü, Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrikada meydana gelen kimyasal gaz sızıntısından 212 kişinin etkilendiğini açıkladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü, Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen kimyasal gaz sızıntısı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü: “Kimyasal Gaz Sızıntısından 212 Kişi Etkilendi”

Çankırı İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Murat Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelen kimyasal gaz sızıntısından 212 kişinin etkilendiği kaydedildi.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Şabanözü OSB’de meydana gelen kimyasal gaz sızıntısı ile ilgili  yapılan açıklamada; “16.01.2016 tarih saat 18:05 ‘ten itibaren Çankırı İli Şabanözü İlçesi Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika çalışanlarından ve saat 23:00’ten itibaren de ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlarımızdan Şabanözü Devlet Hastanesine gaz maruziyeti sonrası solunum sıkıntısı şikayeti ile başvurular olmuştur” denildi.

Açıklamada; “Çankırı ve çevre illerden toplam 23 ambulans ve 2 UMKE(Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri) Şabanözü Devlet Hastanesine ve olayın gerçekleştiği Organize Sanayi Bölgesine yönlendirilmiş olup 115 kişinin Çankırı merkezine ve 97 kişinin Ankara’daki hastanelere nakledilmek suretiyle olaydan etkilenen 212 vatandaşımız tedavi altına alınmıştır. Tedavileri tamamlanan 197 kişi hastanelerimizden taburcu edilmiştir. Genel durumu iyi olan 15 kişi ise kontrol amaçlı olarak hastanelerde gözlem altında tutulmaktadır ve 18.01.2016 tarihi itibariyle taburcu edilmeleri planlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan, 100 işçinin zehirlendiği ve Organiz Sanayi Bölgesi’nin kapatılmasına “” adlı kimyasalın neden olduğu belirlendi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
879 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRI’DA KİMYASAL GAZDAN 212 KİŞİ ETKİLENDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇANKIRI’DA KİMYASAL GAZDAN 212 KİŞİ ETKİLENDİ
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=84997
    #Çankırı #İlSağlıkMüdürlüğü #Şabanözü #OrganizeSanayiBölgesi #OSB #Kimyasal #GazSızıntısı #itvhaber #UMKE #UlusalMedikalKurtarma