logo

Çankırı’da Orta İlçesi Merkezli 4,7 Büyüklüğünde Deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’ndaki bilgiye göre, saat 20.14’de merkez üssü Çankırı’nın Orta ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

AFAD’dan alınan bilgiye göre Çankırı’nın Orta ilçesi Orta Derebayındır Köyü Yakınlarında saat 20.14’de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ankara’dan da hissedildi.

Akşam saat 20.14’te Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde Merkez üssü Orta İlçesi yakınları olan Çankırı’da endişe yaratan deprem, Ankara, Karabük ve Zonguldak’ta da hissedildi.

20.23 ve 20.31’de Çankırı Orta ilçesi merkezli 3.9 ve 3.5 büyüklüğünde iki deprem daha hissedildi. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, merkez üssü Orta ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde depreme ilişkin, “İlçelerin tamamıyla temas kurduk. Şu an için herhangi bir sorun görülmüyor.” dedi. Deprem nedeniyle Orta ilçesinde eğitime 1 gün ara verildi.

ÇANKIRI VALİSİNDEN AÇIKLAMA

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, yaptığı açıklamada, AFAD verilerine göre, merkez üssü Orta ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini, depremin ardından hemen ilçelerde görüştüklerini belirtti.

Aktaş, “İlçelerin tamamıyla temas kurduk. Şu an için herhangi bir sorun görülmüyor ancak her ihtimale karşı ekiplerimiz hazır bekliyor.” ifadesini kullandı.

Orta Kaymakamı İlhan Kayatürk de “Depremi hissedip, dışarı çıktık. Gelen ilk bilgilere göre, herhangi bir sıkıntı görülmüyor. Köylerle de temasa geçtik.” diye konuştu.

ÇANKIRI ORTA’DA SON DEPREMLER

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
808 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ