logo

ÇANKIRILI BABA “KANTİNCİ, TATBİKATA GÖTÜRMÜŞLER!”

cankiri-asker_darbe15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsü’nde linç edildiği iddia edilen Kurtuluş Kaya’nın babası Satılmış Kaya, oğlunun terhisine 12 gün kala öldürüldüğünü söyledi.

Darbe kalkışması sırasında köprüde linç edildiği iddia edilen piyade er Kurtuluş Kaya’nın babası Satılmış Kaya, oğlunun darbeci gibi gösterilmesi ve linç edilmesi nedeniyle kendilerine farklı gözle bakılmasından büyük rahatsızlık duyduğunu ifade ediyor.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü’nde linç edilen piyade er Kurtuluş Kaya’nın babası Satılmış Kaya, “Oğlumu ‘tatbikat var’ diyerek oraya götüren komutanlarından ve linç edenlerden davacı olacağım” dedi.

“Oğlumun terhisine 12 gün vardı, köprüde linç edilerek öldürülmüş”

DHA’nın haberine göre; Çankırı merkeze bağlı Germece Köyü’nde yaşayan 4 çocuk babası Satılmış Kaya, İstanbul’daki Kuleli Askeri Lisesi Lojistik Destek Komutanlığı emrinde kantinci olarak vatani görevini yapan oğlu Kurtuluş Kaya’nın, terhisine 12 gün kala darbe girişimi sırasında linç edildiğini söyledi.

Baba Kaya, vatani görevini yapması için gönderdiği oğlunun linç gibi korkunç bir olaya kurban gitmesinin acısını yaşayan Satılmış Kaya, bunun peşini bırakmayacağını belirtti.

“KÖPRÜDE LİNÇ EDİLMİŞ”

Satılmış Kaya, şunları söyledi: “Ben oğlumu vatan borcunu ödemesi için gönderdim. Tatbikat var diye oğlumu götürmüşler. Orada halk tarafından linç edilerek öldürülmüş. Köyün muhtarı internetten linç görüntülerinden tanıyıp haber verdi. Hiçbir yetkili aramadı, ben oğlumun vefat ettiğini köylülerimden öğreniyorum.

Ben devletin yardımlarıyla geçinen bir insanım. Benim çocuğum darbe nedir bilmez, anlamaz. Hiçbir cemaatten ilgisi yoktur. Kendi halinde bir Anadolu delikanlısıdır. Onu tatbikat var diyerek alıp götüren komutanların hepsinden ve linç edenlerden davacı olacağım. Ve bu işin peşini sonuna kadar bırakmayacağım.”

OĞLUNU KÖYDE TOPRAĞA VERDİ

Darbe girişiminden 2 gün sonra oğlu Kurtuluş’un cenazesini köyde toprağa veren baba Satılmış Kaya, kendisinin ve evlatlarının vatansever olduğunu belirten Satılmış Kaya, “Ben oğlumu devlete teslim ettim. Bana ölüsü geldi, iki oğlum daha var. Bu vatan için onları da vermeye hazırım. Devlet yetkililerinden mağduriyetimizin giderilmesi için yardım bekliyoruz” dedi.

Köy camisinde oğlu için mevlit okutan Satılmış Kaya, oğlunun darbeci gibi gösterilmesi ve linç edilmesi nedeniyle kendilerine farklı gözle bakılmasından büyük rahatsızlık duyduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÇANKIRILI BABA “KANTİNCİ, TATBİKATA GÖTÜRMÜŞLER!”” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ÇANKIRILI BABA “KANTİNCİ, TATBİKATA GÖTÜRMÜŞLER!”
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=98333
    #FETÖ #TerörÖrgütü #15Temmuz #DarbeGirişimi #BoğazKöprüsü #itvhaber #KurtuluşKaya #SatılmışKaya #Terhis #Tatbikat #Komutan #Linç #Çankırı #Germece