logo

Çankırılılar Ata Toprağı Sılayla Kucaklaştı

Çankırılılar Ata Toprağı Sılayla Kucaklaştı

cankirili_cankiriya_aktiZeynettin Aydın başkanlığındaki İstanbul Maltepe Çankırılılar Dernek yönetiminin düzenlediği Büyük Çankırı Buluşması gurbetteki Çankırılıları sılayla kucaklaştırdı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Maltepe Çankırılılar Derneği “Büyük Çankırı Buluşması” konsepti ile İstanbul’da yaşayan Çankırılıları baba ocağı, ata toprağı Çankırı’yla buluşturdu.

15 Otobüslük Kafile Katılımla Bin Kişiye Yaklaştı

Maltepe’deki dernek merkezi önünden 21 Ağustos Cuma akşamı Saat 23:30’da İstanbul’dan haraket eden 15 otobüslük kafileye Zonguldak ve Karabük kafileleri de katıldı. Ayrıca Çankırı’daki İstanbul’da yaşayanlar ve özel araçları ile katılanlarla birlikte ziyaretçi sayısı 1000’e yaklaştı.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (37)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (39)

Mv. Filiz, Başkan Sopacı’dan Sıcak Karşılama

Kafile sabah 06:00’da indikleri Çerkeş Karamustafa Köyü’nde Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım tarafından karşılandı.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (102)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (95)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (91)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (73)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (16)

Çerkeş’te Kahvaltı, Ilgaz’da Piknik ve Dağ Gezisi

Çerkeş Karamustafa Köyü Muhtarı Ramazan Aydı’ın ev sahipliğinde organik ve doğal yöre ürünlerinden oluşan kahvaltı ile “Büyük Çankırı Buluşması” programında “Sıla”da buluşup baba ocağı, ata toprağı ile kucaklaşan Çankırılılar, Karamustafa’dan sonra sırasıyla; Atkaracalar Yedikardeşler – Hoşislamlar, Ilıpınar – Yaralı Balıklar, Kurşunlu ziyareti sonrası Ilgaz Dağı / Kadın Çayırı, Yıldıztepe tesislerinde Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in Çankır’dan gönderdiği öğle yemeğini piknik ortamında yediler.

Kafile Atkaracalar ve Kurşunlu ziyaretleri sırasında başkanlar Rıfat Altıntop ve Şakir Kaymak tarafından özel ilgi ile karşılandı.

Sezonu olmadığı için bazı eksiklik ve aksaklıkların da yaşandığı Yıldıztepe’deki eksiklikler Ilgaz Belediye Başkanı Arif Çayır’ın talimatı ile giderilirken özel olarak çalıştırılan telesiyej ile Ilgaz Dağı’nın doğal güzellikleri ve temiz havası yaşanan aksaklıkları unutturdu.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (211)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (116)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (127)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (134)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (150)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (175)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (187)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (205)

 

Çankırı’da, Mv. Filiz, İl Başkanı Ve Başkan Dinç’ten Yoğun İlgi

Ilgaz’dan Çankırı’ya geçen İstanbul Maltepe Çankırılılar Derneği “Büyük Çankırı Buluşması”kafilesi konakladığı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü KYK Yurdunda akşam yemeğinde yine Çankırı Belediyesi tarafından ağırlandı.

Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü’nde Kredi yurtlar Kurumu Yurdundaki akşam yemeğine, Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı Belediye Başkanı İRFAN DİNÇ, Ak Parti Çankırı il başkanı Celal Kaman ile kafile’deki 700’e yakın Çankırılı katıldı.

VİDEO ve FOTOLAR GELİYOR…

Tuz Mağarası ve Çankırı’ya Hayran Kalındı

Valiliğin verdiği kahvaltı ile Çankırı’daki ikinci günlerine başlayan kafile Çankırı Tuz Mağrası ve Buğday Pazarı Medresesi, Şemsiyeli Sokak’ın da arasında bulunduğu şehir merkezi gezisi sonrası Eldivan, Şabanözü, Orta üzerinden Çerkeş’e geldi.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (222)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (223)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (233)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (237)cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (239)

Başkanı Hasan Sopacı’ndan Konuklarına Özel İlgi

Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nın özel ilgisi ile karşılanan ve dönüş öncesi ağırlanan İstanbul’da yaşayan Çankırılıların ve Çankırı sevdalılarının olduğu kafile burada açılan yöresel ürünler standından alıveriş yaptılar.

Şehitler saygı yürüyüşünün olduğunu duyan kafilenin önemli bir kısmı ile Dernek Başkanı Zeynettin Aydın’ın destek için katıldığı yürüyüş sonrası İstanbul’a dönüldü.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ