logo

Çankırı’nın Tek Aquaparkı Hizmete Girdi, Boyacı Ahmet’in Dileği Gerçekleşti

Çankırı’nın Tek Aquaparkı Hizmete Girdi, Boyacı Ahmet’in Dileği Gerçekleşti

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Ankara yolu üzeri Deveciler mevkiinde bulunan 63 projesi arasındaki Aquapark’ı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hizmete açtı.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 63 projesinden birinin daha açılışını gerçekleştirdi. Ankara yolu üzeri Deveciler mevkiinde bulunan Aquapark, çocuk cıvıltıları eşliğinde hizmete girdi.

Başkan Esen, Boyacı Ahmet’in Dileğini Gerçekleştirdi

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, seçim çalışmaları sırasında gerçekleştirdiği vatandaş buluşmalarında kendisinden aquapark yapılmasını isteyen Boyacı Ahmet’in isteğini yerine getirdi.

Çankırı’nın İlk ve Tek Aquaparkı Hizmete Girdi

Çankırı’nın ilk ve tek Aquparkı Ankara yolu üzeri Deveciler mevkiinde hizmete açıldı. Çankırı’da yaşayan çocukların katılımı ile gerçekleştirilen açılışa çocukların eğlenceli görüntüleri damga vurdu.

Mayosunu, şortunu giyen; sosis, simit ve kolluklarını takan çocuklar, Çankırı’nın ilk Aquaparkına koştu. Ailelerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen açılışta, çocuklar yüzme havuzlarına girerek doyasıya eğlendi.

Aquaparkın ilk kullanımını ücretsiz olarak çocuklara açan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak başladığı açılış konuşmasında göreve geldiğinde, dokuz yaşında olan Boyacı Ahmet’in, kendisinden Aquapark yapılması için söz aldığını belirterek bu dileği yerine getirmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Esen, “Göreve başlamadan önce ortak akıl ve ortak kararla projelerimizi gerçekleştireceğimizi söylemiştik. 63 projemizi de bu şekilde gerçekleştirdik. Bu da Boyacı Ahmet’in projesidir, fitili o ateşlemiştir. Popülist projelerden ziyade gelecek nesillerin yüzünü güldürecek projeler yapmak istedik. Çankırı’da yaşam kalitesini daha da arttıracağız. Aqupark projemizi hayata geçirdik. İlerleyen süreçte yan taraftaki 26 odalı, 4 suit ve aile odası olan sosyal tesisimizi ve misafirhanemizi de hayata geçireceğiz. İçerisinde; 500 kişilik kır düğün salonumuz, 400 kişilik restoranımız var.  İki aya kadar bu tesisimizi de tamamlayacağız.”  dedi.

Aquapark projesinin yaklaşık 40 milyon TL’ye mal olduğunu belirten Esen,  “Bizler yüzmeyi çayda öğrendik, gençlerimiz de burada öğrensinler.” diyerek kendisini girişte karşılayan çocukları havuzlarda eğlenmeleri için yönlendirdi.

Açılışta çeşitli animasyon gösterileri ile eğlenen çocuklara ve ailelerine açılış sonunda dondurma ve limonata ikram edildi.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ