logo

CEMAL CANPOLAT ‘DERHAL İSTİFA ETMELİLER’

CEMAL CANPOLAT ‘DERHAL İSTİFA ETMELİLER’

Terör saldırısında 39 can kaybının yaşandığı Ortaköy’deki mekanı ziyaret eden CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “sorumluların derhal istifasını istiyoruz” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, milletvekilleri ve aralarında Battal İlgezdi’nin de olduğu belediye başkanları ile birlikte terör saldırısının gerçekleştirildiği Ortaköy’deki eğlence merkezinin olduğu noktaya karanfil bıraktıktan sonra basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

“Yeni yılda bir kez daha onlarca yurttaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz” diyen CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, son bir yılda yüzlerce yurttaşımızı terör olaylarında kaybettiğimizin altını çizerek; “Ama görülüyor ki her terör olayından sonra sadece kınamak için buraya geliyoruz. Ama bugün sadece kınamak için gelmedik. Başta Başbakan ve İçişleri Bakanı olmak üzere sorumluların derhal istifasını istiyoruz. Bugüne kadar ülkeyi kan gölüne çevirenler artık sorumluluk alıp derhal hükümetten istifa etmeliler. CHP olarak bunu daha gür bir sesle söyleyeceğiz. Söylenecek başka bir şey yok. Derhal istifa etmeliler.” dedi.

Milletvekilleri, İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı ile birlikte terör saldırısında yaralananları tedavi gördükleri hastanelerde ziyaret eden CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, beraberindekilerle terör saldırısında hayatını kaybeden Kenan Kutluk için Ümraniye Ihlamurkuyu Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ