logo

Cemiyetin Ünlü İsimleri Yedikule Hisarı’nda Buluştu

Cemiyetin Ünlü İsimleri Yedikule Hisarı’nda Buluştu

Cemiyetin ünlü isimleri Olive Yapı ve Real Group ev sahipliğinde BAB İstanbul projesi için Yedikule Hisarı’nda buluşarak ihtişamlı tarihi kapıları araladılar.

Cemiyetin ünlü isimleri Olive Yapı ve Real Group ev sahipliğinde BAB İstanbul projesi için Yedikule Hisarı’nda buluştu. Katılımcıların İstanbul’un yeni kapısıyla tanıştığı gecede, ünlü tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç da Osmanlı ve Roma’dan kalan ihtişamlı tarihi kapıları anlattı.

TARİHİN KAPILARI ARALANDI

Cemiyetin ünlü isimleri, Yedikule Hisarı’nda bir araya gelerek tarih dolu bir gece geçirdi. Olive Yapı ve Real Group ev sahipliğinde BAB İstanbul projesi için Yedikule Hisarı’nda gerçekleştirilen gecede, ünlü tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç, davetlilere Osmanlı ve Roma’dan kalan ihtişamlı tarihi kapıları anlattı.

Özel davete Nafi-Gülsüm Güral, Sema Güral Sürmeli, Hediye Güral Gür, Gülden Güral, Zeynep Üstünel, Fulya Eyilik, Buket Taşdelen, Zafer Kozanoğlu, Yonca Gürol, Esra Erandan, Gül Ördekçioğlu, Canan Yolaç, Viyana milletvekili Aslıhan Bozatemur,  Nuray Fenercioğlu, Nesrin Eyilik, Tuğçe Eyilik Vardar, Yıldız Öz Samaha, Arzu Kunt, Yeşim Alemdar Manav, oyuncu Miray Şahin, Hülya-Burak Şendir gibi cemiyetin tanınmış isimleri katıldı.

Olive Yapı ve Real Group ev sahipliğinde Yedikule Hisarı’nda İstanbul’a yepyeni bir kapı açıldı: BAB İstanbul. Tarihi Yedikule Hisarı’nda gerçekleşen gecede cemiyet hayatının ünlü isimleri İstanbul’un yeni kapısıyla tanıştı. Gecede Olive Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Bab İstanbul’un satış ve pazarlamasını yöneten Zebra Pro Yönetim Kurulu Başkanı Halit Kurt, İstanbul’un yeni kapısını misafirlere anlattı. Ardından tarihi surlar üzerinde muhteşem bir mapping gösterisiyle misafirlere görsel bir şölen yaşatıldı. Mappinggösterisinin ardından tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç, misafirlerle birlikte tarihi surlara çıkarak fenerli gece turu yaptı. Katılımcılar surlar üzerinden izlenen muhteşem şehir manzarası eşliğinde, İstanbul ve tarihi hakkında merak ettiklerini öğrenme fırsatı bulurken, Yedikule Hisarı’nın hikayesini Saffet Emre Tonguç’tan dinlediler.

itvhaber

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ