logo

CENAZE NAMAZINDAKİ CEMAATİN ÜZERİNE TENTE ÇÖKTÜ

CENAZE NAMAZINDAKİ CEMAATİN ÜZERİNE TENTE ÇÖKTÜ

Ataköy’de cenaze namazı kılan kalabalığın üzerine, biriken karı taşıyamayan tente çöktü. Olayda 1 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin de yaralandığı bildirildi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin de yaralandığı bildirildi. İstanbul Müftüsü olayla ilgili açıklamada bulundu.

Ataköy’de bulunan 5. Kısım Camii’nde öğle saatlerinde iki ayrı cenaze namazının kılınması sırasında, avlunun üzerinde bulunan tente biriken kar ve fırtına nedeniyle cemaatin üzerine çöktü.

Olayın bildirilmesinin ardından camiye ambulans, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Enkazın altında kalanların kurtarılması iiçin için itfaiye ve Sağlık Bakanlığına bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) ekipleri yoğun bir çalışma başlattı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Ataköy’de meydana gelen olayda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 42ü ağır 40 kişinin de yaralandığı bildirildi. Yaralanan 14 vatandaş taburcu edilirken, 26 vatandaşın ise tedavilerine devam edilmekte olduğu kaydedildi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, olayda ihmalin olduğunu söyledi.

“Maalesef bugün iki tane cenaze için cenaze sahiplerinin ve sevenlerinin toplandığı cami avlusunda böyle bir üzücü olay gerçekleşti” diyen Kerimoğlu şöyle konuştu:

“Ölü ve yaralılar var. Yoğun kar yağışı nedeniyle bu tentelerin üzerinde kar birikmiş. Tenteler otomatik açılır kapanır ancak yoğun kar yağışı nedeniyle tenteler kapatılamamış. Cami imamı burada namazın kıldırılmaması, içeride kıldırılması yönünde uyarılmış.

Hatta etrafına güvenlik şeridi de çekilmiş böyle bir endişe ve kaygıdan dolayı. Ne yazık ki yine her zamanki gibi bir şey olmaz mantığıyla böyle bir olay yaşandı.”

Olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyleyen Başkan Kerimoğlu, “Yaralılara biran önce Allah’tan şifa diliyorum. Ekipler çok hızlı intikal etti. Enkaz kaldırma çalışmaları büyük bir hızla gerçekleşti” dedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ