logo

Çerkeş Belediyesi, Tıbbi Maske Üretimi ve Dağıtımına Başladı

Çerkeş Belediyesi, Tıbbi Maske Üretimi ve Dağıtımına Başladı

Çerkeş Belediyesi, pandemi ile birlikte günlük hayatımıza giren koronavirüsle mücadele kapsamında, açılan maske dikim atölyesinde günlük 6 bin tıbbi maske üretimine başladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Koronovirus pandemisi ile birlikte günlük hayatımıza giren yeni tip koronavirüs salgınından korunma unsurları arasında yer alan tıbbi maske üretimine başlayan Hasan Spacı başkalığındaki Çerkeş Belediyesi, açtığı maske dikim atölyesinde günlük 6 bin tıbbi maske üretimine başladı.

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında maske üretimi ve dağıtımı yaptıklarını kaydeden Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, 120 bin maske üretimi planladıklarını kaydederek vatandaşlara dağıtacaklarını söyledi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı maske üretimi ve dağıtımı ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Koronovirus pandemisi sebebiyle kullanılan cerrahi maske fiyatlarının astronomik artışı ve karaborsaya düşmesi vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmiştir.

Halkımızın cerrahi maske ihtiyacının karşılanması İçin Belediyemiz hijyenik ve tam korumalı cerrahi maske üretimine başlamıştır.

Kiliste’ki “medikal cerrahi maske kumaşı üretim tesisinden “almış olduğumuz üç kat kumaşı Çerkeşli fedakar hanımefendilerin hünerli elleriyle “120 bin adet” üreterek, halkımıza, sağlık çalışanlarına, kamu ve özel kuruluşlara ücretsiz dağıtacağız.

Sağlığınız ve refahınız İçin gece ve gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Yeter ki siz evde kalın, sağlıklı kalın.”

PAZARDA CERRAHİ MASKE VE ELDİVEN DAĞITIMI YAPTI

Çerkeş Belediyesi koronavirüse karşı tedbirlerini arttıran Çerkeş Belediyesi zabıta ekipleri Sebze Pazarına gelen vatandaşların ateşini ölçüp, belediye tarafından üretilen hijyenik ve tam korumalı cerrahi maske ve eldiven dağıtımı yaptı.

SOSYAL MESAFE GIDA HARİCİ ÜRÜN SATIŞ YASAĞI DENETLENDİ

Zabıta ekipleri pazara gelen vatandaşların sayısının sınırlandırılması ve sosyal mesafenin korunması, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların alınmaması, pazar yerlerinde zorunlu gıda harici ürün satışı yapılmaması, üç metre mesafesi kuralına uyulması konusunda uyarı ve denetlemeler yaptı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ