logo

CHP Aday Tanıtımı ve Seçim Bildirgesi Açıklandı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen programla 31 Mart Yerel Seçim bildirgesini açıklıyor ve Büyükşehir, il, ilçe başkan adaylarını tanıtıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin 12 maddelik seçim bildirgesini açıkladı  ve belediye başkan adaylarını tanıttı.

CHP’NİN 12 MADDELİK YEREL SEÇİM BİLDİRGESİ TIKLAYINIZ

Ankara Spor Salonu’nda aday tanıtım ve seçim bildirgesinin açıklandığı programda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında, “Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Herhangi bir soruna çözüm bulmak istiyorlarsa CHP’nin kadrolarına başvuracaklar. Bugüne kadar bu kararlılıkta, bu inançla çözüm üreterek yolumuza devam ettik.” Dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun salona gelmesiyle birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak CHP Belediye Başkan Adayları Tanıtım e Seçim Bildirgesinin açıklandığı toplantı başladı. Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan CHP yerel seçim aday tanıtım toplantısının başında Çankaya Belediyesi Halk Dansları Topluluğu bir gösteri yaptı.

Programa CHP önceki dönem Genel Başkanlar, CHP yöneticileri, milletvekilleri ile birlkte; CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’in de aralarında olduğu Büyükşehir, il ve ilçe başkan adayları ile partililer katıldı.

SAADET VE İYİ PARTİYE SELAM

Yerel Seçim sürecinde İYİ Parti ile Türkiye genelinde iş birliği yaptıklarını hatırlatan, Meral Akşener ve İYİ Partililer’e selam Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi’yle de dirsek temasında bulunduklarını ifade ederek  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve partililere de selamlarını iletti.

TÜRKİYE’NİN ÇÖZÜLEMEYECEK HİÇBİR SORUNU YOKTUR

“82 milyon vatandaşıma sesleniyorum” diye konuşmasını sürdüren Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Eğer herhangi bir soruna çözüm bulmak istiyorlarsa gelecekler CHP’nin kadrolarına başvuracaklar. Hangi sorun nasıl çözülür onları anlatacağız. Türkiye iyi yönetilmiyor. Bırakın yönetilmeyi, Türkiye savruluyor. Eğer bir siyasal iktidar, sorunları çözme kapasitesini kaybetmişse, sorunlara teslim olmuşsa, o siyasal iktidar çözüm üretemez. Bir süre sonra şikayet makamı haline dönüşür. Bugün Türkiye’de geldiğimiz nokta budur. Mevcut siyasi iktidar çözüm üretemiyor, şikayet ediyor. Vatandaşa şikayet ediyor. Şikayet ediyorsan o koltuktan ayrılacaksın, sorunu çözen insanlar o koltuğa oturacak. Bunların şikayet etmeye hakkı var mı? 17 yıldır iktidar olanların şikayet etmeye hakkı yoktur. 17 yılda istedikleri kanunu, kararnameyi çıkardılar, istedikleri bakanları getirdiler, istediklerini götürdüler. Devlet memuriyetinin en altından en üstüne kadar bütün atamaları yaptılar. Herkesi değiştirdiler, 17 yıldır tek başına Türkiye’yi yönetiyorlar, bugün Türkiye’yi sorunlar yumağı ile karşı karşıya bıraktılar.” İfadelerini kullandı.

ÜLKENİN BİRLİKTE YAŞAMAYA İHTİYACI VAR

Aday tanıtım toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Biz bu güzel toplumu cennete dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden birisi bu olacaktır. Türkiye’yi 21. yüzyılın yıldızı haline getirmek için mücadele edeceğiz. Bizim mücadelemiz; onur, hak, adalet, birlikte kardeşçe yaşama mücadelesidir. Biz dostluktan, haktan, adaletten söz edeceğiz. Bu ülkenin adalete, hakka ve hukuka ihtiyacı var. Bu ülkenin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Bu ülkede herkesin ekmeğe, işe ihtiyacı var. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden birisi bu olacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Çağdaş, yaşanabilir kentlerde mutlu yaşamak için tüm adaylarımızla beraber #MartınSonuBahar demeye hazırız. Ataşehir'e sevgimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Battal İlgezdi paylaştı: 10 Şubat 2019 Pazar

CHP’nin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım ve seçim bildirgesinin açıklandığı program Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını tamamlanması ile birlikte CHP’nin 31 Mart 219 Yerel Seçimlerinde Büyükşehir, İl ve İlçe belediye başkan adaylarının il il sahneye davet edilerek tanıtımı ile devam etti.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ