logo

CHP Ataşehir Adayı Onursal Adıgüzel ‘in Vizyon Projesi: ‘Yeşil Ataşehir’

CHP Ataşehir Adayı Onursal Adıgüzel ‘in Vizyon Projesi: ‘Yeşil Ataşehir’

Ataşehir’de 5 yıllık dönem için hazırladığı projeleri paylaş CHP Ataşehir Adayı Onursal Adıgüzel, toplantıda 31 Mart yerel seçim belediye meclis üyesi adaylarını da tanıttı.

Recep Kenan / itvhaber.com

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, Ataşehir’de 5 yıllık dönem için hazırladığı projeleri paylaştı. Onursal Adıgüzel, toplantıda 31 Mart yerel seçim belediye meclis üyesi adaylarını tanıttı.

“YEŞİL ATAŞEHİR” PROJEMİZ TÜM KENTİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN!

Proje lansmanı sırasında vizyon proje olarak Ataşehir’i doğu batı aksında kat eden bir yeşil koridor oluşturacaklarını kaydeden CHP Ataşehir Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, “YEŞİL ATAŞEHİR” projemiz tüm kentimize hayırlı uğurlu olsun!” dedi.

Onursal Adıgüzel, proje lansmanı sonunda, “Ben Ataşehir’e sadece bir belediye başkanı olarak değil, hayatını Ataşehir’de geçirmiş bir kız çocuğu babası olarak da hizmet edeceğim. Bu salondaki herkes, Ataşehir’i evi gören herkes bu hizmet yolculuğunda en önemli yardımcılarım ve yol arkadaşlarım olacak.” Dedi.

“ATAŞEHİR’E SÖZÜMÜZ VAR. HEP BİRLİKTE YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR.”

Salona seslenen Onursal Adıgüzel, “Gençler; Sokaklar bizi bekliyor. Değerli ablalarım; Anneler bizi çağırıyor. Sevgili dostlar; Söyleyeceklerimiz çok. Kalkın ayağa, haydi kalkın ayağa. Bu kentin gençlerine, analarımıza, evlatlarımıza sözümüz var. Ataşehir’e sözümüz var. Sokak sokak gezelim, sıkılmadık tek bir el bırakmayalım. Ve geleceğimizi hep birlikte kazanalım. Hep birlikte yapacak çok işimiz var.” Şeklinde konuştu.

Salona birlikte giren CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik,CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel salonda coşkuyla karşılandı.

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel’in projelerini açıkladığı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunuşu ile başlayan toplantıya CHP Ataşehir İl başkanı Özgür Çelik, CHP Parti Meclisi ve YDK üyeleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı, Belediye Meclis Üyesi Adayları, partililer, mahalle muhtarları, STK Temsilcileri ve Ataşehirliler katıldı.

ATAŞEHİR’İ ONURSAL ADIGÜZEL İLE KAZANMAYA VAR MIYIZ?”

15 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilen Ataşehir’e kültür merkezleri, sağlık merkezleri ve birçok tesisi kazandıran Ataşehir kurucu Belediye Başkanı Battal ilgezdi’ye teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, “Ataşehir belediye başkan adayımız Onursal Adıgüzel’i 16 yıl önce sivil toplum örgütlerinde köy okullarına kütüphane kurulurken, öğrencilere kırtasiye yardımı yaparken tanışmıştık. Partimiz 2015 yılında bir ön seçim yaptı. Anadolu yakasındaki 100.000 oyun 20 binimi alarak partimizin en genç milletvekili oldu. 8 yıl boyunca milletvekilliği yaptı. Genel başkan yardımcılığı yaptı, Ve partinin birçok kademesinde görev yaptı. Şimdi Ataşehir’de umudu hep beraber örgütleyeceğiz. Hep beraber kazanacağız.” dedi ve Ataşehir’i Onursal Adıgüzel ile kazanmaya var mıyız?” diye sordu.

İSTANBUL’U EKREM İMAMOĞLU İLE KAZANMAYA VAR MIYIZ?

Celal Yalçın, “İstanbul’a metrolar kazandırdı, kreşler kazandırdı. Üniversitelilerin yurt sorunlarını çözdü. İstanbul’u Ekrem İmamoğlu ile kazanmaya var mıyız?” diyerek konuşmasını tamamladı.

ADİL, YEŞİL VE YARATICI BİR BELEDİYECİLİK YAPACAK

Ataşehir belediye başkanı adayları ve Onursal Adıgüzel’in Ataşehir hayalini anlatacağını kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, “Ataşehir’in 2024 – 2029 vizyonunu bizlerle paylaşacak Onursal Adıgüzel, Türkiye’de gençlik ve deneyimin birleştiği nadir isimlerden biridir. Siyasette gençlerin varlığı konuşulur. Ancak deneyim de önemlidir. Partimizin gençlik kollarında çok önemli bir mücadele verdi. 25-26 ve 27 dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İstanbul’a ve Türkiye’mize önemli hizmetlerde bulundu. Partimizin genel başkanı yardımcılığını yaptı. Çok önemli görevler üstlendi. Genç yaşına rağmen çok büyük sorumluluklar aldı. 2019 yılında sandık güvenliği konusunda hep birlikte mücadele verdik. 2019 seçimlerinin kahramanı oldu. Gençliğiyle, denemiyle 31 Mart’tan sonra Ataşehir’e hizmet edecek. İlçede adil, yeşil ve yaratıcı bir belediyecilik yapacak. Ataşehir’e çok önemli hizmetler sunacak. Kendisine inanıyoruz, güveniyoruz. Yolunuz açık olsun başkanım.” Dedi.

İSTANBUL SEÇİMLERİNİN ÖNEMİNİ DİKKAT ÇEKTİ

“Türkiye’nin ilgisi İstanbul’da” diyerek, İstanbul seçimlerinin önemini dikkat çeken Özgür Çelik, “Buradan bir umudu örgüt dediğimizde, 2028’de doğru özgür ve demokratik bir Türkiye mücadelesini başlatmış olacağız. İstanbul seçimleri çok önemli. 2024’te yine güçlü bir ittifakımız var. İstanbul’un çocukları, gençleri, kadınları ve emeklileriyle ‘İstanbul ittifakı’ kurmuş durumdayız. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı hizmetlerle çok büyük bir başarı hikayesi var.” Diye konuştu.

Proje lansmanı sonrası sahneye çağrılarak tanıtılan Belediye Meclis üyeleri ile toplu fotograf çekildi.

ÖZGÜR ÖZEL İMAMOĞLU’NUN VİDEO MESAJLARI PAYLAŞILDI

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun video mesajları katılımcılarla paylaşıldı.

“Ataşehirimizin geleceği için yaptığımız çalışmaları, projeleri sizlerle paylaşmak için bir aradayız.” Diye konuşmasına başlayan CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, proje lansmanı öncesi yaptığı konuşmada çalışmalara katkı veren şehir plancılarına, mimarlara, sosyologlara ve iletişim danışmanlarına katkıları ve emekleri için teşekkür ederek, “Benim ve ekibim için çok heyecanlı bir gün, çünkü bu çalışmaların arkasında aylardır yatan büyük bir emek, uykusuz geceler ve bu kente, Ataşehir’e duyduğumuz sonsuz sevgimiz var. Hepinizin de bildiği gibi ben bu ilçenin 20 yıllık bir sakiniyim. Öğrencilik yıllarımda başladığım siyasi hayatım Ataşehir’de şekillendi, gelişti. Bu kentin bir vatandaşı olarak sizler gibi ben de bu kentin ihtiyaçlarını, eksiklerini biliyor, birebir yaşıyorum. 20 yıldır bu kentin sokaklarında, mahallelerinde yaşıyorum. Eşim Duyguyla birlikte kızımızı bu güzel kentte kucağımıza aldık. En güzel günlerimi, anılarımı Ataşehir’de yaşadım, yaşayacağım.”  Dedi.

Onursal Adıgüzel, “Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak çıktığım bu yolda önce bir Ataşehirli olarak, bir eş, bir kız çocuğu babası ve bir mühendis olarak yaşadığım kentin ihtiyaçlarını gözeterek katılımcı bir anlayışla bu projeleri şekillendirdiğimizi bilmenizi isterim. Çünkü bu kentin sorunlarını bildiğim gibi bu kentin ve Ataşehirlilerin sahip oldukları gücün ve potansiyelin de farkındayım. Ve 1 Nisan sabahı itibariyle bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için var gücümüzle çalışacağımızdan emin olmanızı istiyorum.” İfadeleri ile konuşmasına devam etti.

BUGÜNE KADAR 35 BİN 324 HANENİN KAPISI ÇALINDI

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Onursal Adıgüzel, proje lansman öncesi konuşmasında şu ayrıntılara yer verdi:

Ben ve ekibim sahaya indik, kentimizin ihtiyaçlarını birebir yerinde tespit ettik.

“Adaylığımın açıklandığı tarihinden bugüne kadar ;

  • 23 site toplantısı,
  • 49 dernek ve sivil toplum buluşması,
  • 17 mahallemizde toplam 140 esnaf ve Pazar ziyareti,
  • 39 ev ziyareti gerçekleştirdim.

Ataşehir ilçe örgütümüz ise bugüne kadar 35 bin 324 hanenin kapısını çaldı, selamımız iletti, yapacaklarımızı anlattıkları kadar vatandaşlarımızın da geri bildirimlerini bizlere rapor etti. Bu vesileyle bir kez de sizlerin önünde örgütümüze sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İlçe örgütümüz, gençlik ve kadın kollarımızın içten çalışmaları ve fedakarca sergiledikleri emekleri için her birine minnettarım. Örgütümüz adeta Ataşehir’de çalmadık kapı bırakmamak için yola çıktılar ve yorulmak bilmeden çalışmaya devam ediyorlar.

Bu ziyaretler sonucunda topladığımız taleplerin her birini detaylı olarak inceledik. Sizden gelen bildirimler ve sahada yaptığımız tespitler sonunda bir yol haritası oluşturduk ve göreve geldiğimizde yapacaklarımızı aşama aşama planladık.

Ataşehir’i altyapıdan çevreye, ulaşımdan sosyal/kültürel donatılara ve sosyal yardımlara kadar çok geniş bir kapsamda ele aldık. Ben size şunun sözünü veriyorum: Adaylık sürecinde nasıl ki sizlerin öneri ve fikirleri doğrultusunda hareket ettim, 1 Nisan’dan sonra da bu böyle devam edecek. Belediyemizin kapısı sizlere her zaman açık olacak çünkü biz Ataşehir olarak kocaman bir aile olacağız.

Biz, belediyemizi sizinle birlikte yöneteceğiz! Bu doğrultuda Halk Buluşmalarımızı yeniden hayata geçirecek, dijital katılımcılığın önünü açacağız.”

ATAŞEHİRLİ KOMŞULARIMIZA “İYİ Kİ ATAŞEHİRLİYİM” DEDİRTECEK PROJELER

“İstanbul Büyükşehir Belediyemizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da desteği ile birlikte toplam 1.474.718 m² alanda yeni projeler ürettik.

Projelerimizi anlatmaya başlamadan önce şunu vurgulamak isterim ki nasıl ki projelerimizin planlama sürecinde İBB ile koordineli bir şekilde çalıştıysak, 1 Nisan’dan sonra da Ataşehir Belediyemizin en büyük iş ortağı İBB olacaktır. Ekrem Başkanımız ve ekibi 5 yılda kentimize değer katacak ulaşımdan altyapıya, sosyal tesisten kreşe birçok yeni projeye imza attı. 1 Nisan’dan sonra da Büyükşehir Belediyemizle birlikte Ataşehirli komşularımıza “İyi Ki Ataşehirliyim” dedirtecek projeleri hayata geçireceğiz. Ataşehir için hayallerimizi sizinle birlikte gerçekleştireceğiz. Sizin vergilerinizle, İBB desteği ile…”

VİZYON PROJEMİZ: YEŞİL ATAŞEHİR

ONURSAL ADIGÜZEL, “YEŞİL ATAŞEHİR” PROJEMİZ TÜM KENTİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN!”

“Değerli komşularım derken gönlüm o kadar rahat ki, çünkü ömrüm burada, Atasehir’de geçti. Yaşadığım ilçeye hizmet edecek olmanın verdiği mutluluk benim için tarifsiz. Ben Atasehirliyim!

Aldığımız geri bildirimler, saha çalışmaları ve bilimsel anket sonuçlarında çıkan en önemli sorunların başında trafik – ulaşım sorunu ve yeşil alan eksikliği geliyor. Ne yazık ki kentimiz niteliksiz bir beton, bina yığınına dönüşmüş durumda. Çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız başta olmak üzere aslında hepimiz için yeşil alan eksikliği en büyük sıkıntımız. Öte yandan, kentimizin ulaşım planlaması taşıt odaklı. Yaya ve bisiklet yolları ikincil konumda, engelli kullanımına ne yazık ki yeterince uygun değil.

İşte tüm bu sorun ve tespitlerden yola çıkarak ‘Ataşehirimizin Doğusuyla Batısını Birleştiren’ “YEŞİL ATAŞEHİR” vizyon projemizi hazırladık.

Ataşehirde yaşayan mühendis bir başkan odayı olarak Ataşehir için bir gelecek hayal ettim. Ataşehirli olma bilincini oluşturacak, kimlikli, yaşanabilir, yeşil bir yaşam alanı oluşturabilmek için öncelikle vizyon projemizi ortaya çıkardık.”

DOĞU VE BATIYI BAĞLAYAN YAYA VE BİSİKLET AKSI OLUŞTURDUK

“Amacımız öncelikle güvenli bir Ataşehir inşa etmekle birlikte her yere ve herkese adil hizmet götürmekti. Bu doğrultuda fiziksel koşulları da göz önüne alarak doğu ve batıyı bağlayan önemli bir yaya ve bisiklet aksı oluşturduk.”

İLÇEMİZİ BİR UCUNDAN DİĞER UCUNA BAĞLAYACAĞIZ

“416 bin Ataşehirlinin hayatını kolaylaştıracak vizyon projemizle, ilçemizi bir ucundan diğer ucuna bağlayacağız. Bunu mevcut güzergahları kullanarak yapacak, 11 km’lik kesintisiz bir aks üzerinde bir yaşam koridoru oluşturacağız.”

ATAŞEHİR’İ DAHA YEŞİL VE DAHA ULAŞILABİLİR BİR KENT YAPACAĞIZ!

“Vizyon projemizi İstanbul Büyükşehir Belediyemizle işbirliği içerisinde hayata geçireceğiz. Projemizin 1. Etabı tamamlandığında en uzak mahalleden aksa; bisikletle 15 dakikada erişim mümkün olacak. Tüm hatlar tamamlandığında ise bu süre 1 dakikaya kadar inecek.

Bununla birlikte Atapark Halısaha yanı ile Kızılay Ataşehir- Mustafa Kanat cami arasındaki alanı birbirine bağlayan 200 metre uzunluğundaki köprümüz, bisiklet ve yaya yolu olarak kullanılacak.

Şunu da belirtmek isterim ki deneyimli şehir plancılarımız, mimarlarımız, bilim insanları bu projeyi sokak sokak, etap etap çalıştı, yapılabilirliğini test etti, fizibilite ve projesini tamamladı.

Sizlerin de destekleriyle, gözbebeğimiz Ataşehirimizi kadını, erkeği, genci, yaşlısı ve çocuğuyla herkes için daha yeşil, daha ferah, daha huzurlu, yayaların ve bisikletlilerin de ulaşım sorunlarını çözmeye odaklı, daha yeşil ve daha ulaşılabilir bir kent yapacağız!”

YEŞİL ATAŞEHİR: DİĞER PROJELER

İBB ile işbirliğiyle hayata geçireceğimiz YEŞİL Ataşehir projemize ek olarak

-Yaşam vadileri, mahalle ve cep parklarıyla İlçemize toplam 814.739 m² yeni yeşil alan kazandırarak, yeşil alan miktarını %160 artıracağız.

-Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 3 katına çıkarıyoruz.

-İBB ortaklığında Kurbağalıdere ve Çamaşırcıdere Yaşam Vadileri projelerimizi tamamlayacağız.

– Kentimizdeki atıl alanları bölge parkı olarak değerlendirecek, ilk etapta Ferhatpaşa ve Yenişehir mahallelerimizde bölge parklarımızı kentimize kazandıracak,

-Yine 9 farklı noktada mahalle cep parkı yapacağız.

DAYANIKLI ATAŞEHİR

– Bu kentin hepimizi tedirgin eden bir gündemi var ne yazık ki; deprem. Kentimizi ani yaşanabilecek tüm tehlikelere karşı güvenli hale getirmek için deprem öncesi – anı ve sonrasında yapacaklarımızı aşama aşama planladık.

– Deprem Master Planımız üzerine yol haritamızı oluşturduk. Birinci aşama hazırlık planlarımızı tamamladık.

– Deneyimli plancılarımızla mahalle kimlik kartlarımızı (risk haritaları) oluşturduk, Deprem anı ve sonrası için müdahale programımızı hazırladık.

-Bizim mevcutta 100 bin kişilik bir barınma kapasitemiz var. 11 km’lik aksımızın üzerinde acil durumda kullanılabilecek yeni barınma alanları ile birlikte bu kapasiteyi 280 bin kişiye çıkaracağız.

– Bu alanların internet altyapısını hazır hale getirecek, buralara acil durumlarda kendi kendine yetebilen kendi elektriğini, suyunu üretebilen konteynerler yerleştireceğiz.

-Biz “Adil Kentsel Dönüşüm” diyoruz.

– Kentsel dönüşüm alanında yapacağımız ilk icraatlardan birisi Belediyemizin Kentsel Dönüşüm Şirketini kurmak olacak. Şirketimiz İBB iştirak şirketi KİPTAŞ, BİMTAŞ ve İMAR AŞile birlikte çalışacak. Kentsel dönüşüm ofislerimizle vatandaşlarımıza danışmanlık hizmeti vereceğiz.

– İBB’nin “İSTANBUL YENİLENİYOR” PROJESİ ORTAKLIĞINDA vatandaşlarımıza DÖNÜŞÜM DESTEĞİ vereceğiz.

-Tüm riskli yapılara sabit taksitli ödeme desteği sağlayacak, dar gelirli vatandaşlarımızın inşaat maliyetinin %60’ını karşılayacağız.

-Ataşehirlilerin Büyükşehir Belediyemizin riskli binalara 7000 tl ek kira desteğinden yararlanabilmesi için süreçte aktif rol oynayacağız.

ULAŞILABİLİR ATAŞEHİR

Hepimizin ortak sorunu ulaşım ve trafik sorunu. Kentimizde bir uçtan bir uca yaya odaklı, entegre, kesintisiz ve güvenli erişilebilirliği sağlamak için Ulaşım Master Planımızı hazırlayacağız.

Ulaşımı kolaylaştırmak için İBB ile birlikte;

– 15 km uzunluğunda, 32 farklı giriş çıkış noktası olacak Kadıköy – Ataşehir güzergahında BİSİKLET YOLU,

– İçerenköy ve Kozyatağında toplamda 2140 araç kapasiteli 2 otopark,

– 12 adet yol, kavşak ve geçit projelerimizi hayata geçirecek, Ataşehirimizi yenilikçi ve kapsayıcı bir ulaşım sistemini ile buluşturacağız.

SOSYAL ATAŞEHİR

SPOR

– Sporu gündelik hayatımızın olağan bir parçası haline getirmek ve her bir Ataşehirli’yi sağlıklı yaşamla tanıştırmak için projelerimizi geliştirdik. Açık ve kapalı spor alanlarını, olimpik spor kompleksi, spor turnuvaları ve etkinlik merkezlerini kentimize kazandıracağız.

– 3 tane çok fonksiyonlu spor tesisimizi hayata geçireceğiz. Büyükşehir Belediyemizin İçerenköy’de inşa ettiği, içinde olimpik yüzme havuzunun da yer alacağı tesisimizin yapımı devam ediyor. Bununla birlikte ilk etapta Küçükbakkalköy Olimpik Spor Tesisi ve İçerenköy Bölge Parkı Spor Tesisimizin hizmete açılması için çalışmalara bir an önce başlayacağız.

– İçerisinde havuz, fitness salonu, yürüyüş yolları, tenis kortu, futbol ve basket sahaları, bisiklet yolu ve kafe olacak yeni tesislerimizi kentimize kazandıracağız.

– Ataşehir’de her yaştan vatandaşımızı havuzla buluşturacak, tesislerimizde başta yüzme olmak üzere birçok branşta ücretsiz kurs hizmeti vereceğiz.

– Böylelikle Ataşehirimizde spora erişimi bir ayrıcalık olmaktan çıkaracağız. 17 mahallemizde vatandaşımızı açık ve/veya kapalı spor tesislerine erişebilir hale getireceğiz.

-Parklarda gerçekleştireceğimiz açık hava egzersizleri ile ücretsiz spor etkinlikleri, her branştan spor turnuvaları, spor eğitim ve söyleşileri ile 7’den 70’e tüm Ataşehirlilerin spor aracılığıyla sosyalleşmesini sağlayacağız.

-Yıl içerisinde en az 3 dönemde gerçekleştireceğimiz ‘Spor Söyleşileri’ ile spor camiasının tanınmış, ilgi uyandıracak isimlerini davet ederek, belirlenecek konular çerçevesinde her yaş kesiminin katılacağı spor söyleşileri düzenleyeceğiz.

-Yaz ve kış dönemi gerçekleşen kurslarımızı ‘Spor Branşları’nı çeşitlendirerek daha kapsamlı bir hale getireceğiz. Çocuklarını spora getiren ebeveynlerden isteyenlerin o an katılabileceği spor etkinlikleri ile hareket alanı yaratacağız. Yaz ve Kış Spor Okullarına katılan çocuklarımız için haftalık ve aylık geziler düzenleyeceğiz.

Tabi hizmetlerimizi sunarken bayramlarımızı ve özel günlerimizi de unutmadık. 

Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” anlayışından yola çıkarak çocuklarımızı, gençlerimizi ve her yaştan Ataşehirliyi sporla buluşturmak için bayramlarımızı ve özel günleri adeta birer spor farkındalık gününe dönüştüreceğiz.

-E-Spor ile ilgilenen gençlerimizin fiziksel gelişimine katkı sağlayacak, bedensel rahatsızlıklarının önüne geçecek fiziksel rehabilitasyon olanakları sağlayacağız.

-Kentimizde yaşayan Lisanslı e-spor oyuncularımıza “E-SporBurs”u sağlayacağız.

KÜLTÜR – SANAT

– Çok amaçlı kültür ve sanat merkezlerimizi açacağız.

– Bu merkezleri ortak çalışma alanları, kültür-sanat etkinlikleri, ders atölyesi ve kütüphane gibi kullanımları bulunduran çok amaçlı merkezler olarak tasarlayacağız.

– Kentimize Konser, Festival alanları kazandıracağız.

– İhtiyaç duyulan uzmanlık alanlarına elaman yetiştirecek Akşam Sanat Okulu’nu hayata geçireceğiz.

– Özellikle Roman vatandaşlarımızın bu yönde bir talepleri vardı. Yerel sanatçılarımızın destek ve katılımıyla “ATAORKESTRA”mızı oluşturacağız, kentimizdeki etkinliklerde sahne almalarını sağlayacağız.

SOSYAL TESİSLER

– 17 mahallemizi yeni sosyal tesislerle donatacağız. Parkların içinde yer alan cafeleri belediye sosyal tesislerine dönüştüreceğiz.

– Yeni inşa edeceğimiz tesislerin çok amaçlı olmasına dikkat edeceğiz.

– Çok amaçlı salon, kafe – yeme içme alanı, çalışma alanları başta olmak üzere sosyal tesislerimiz birçok farklı fonksiyona hizmet edecek.

– Tesislerimizin tümünde geçerli olacak ATAKart ve Mobil Uygulamamız ile Ataşehir’de ikamet eden vatandaşlarımıza ayrıcalık sağlayacak; Ataşehirli vatandaşlarımıza bir aidiyet kazandıracağız.

– Gençler, öğrenciler, emekliler, yaş alan ve engelli bireylerimizin ve aileleri kart ve mobil uygulama sayesinde özel indirimlerden ve avantajlardan yararlanacak.

– Çok Amaçlı Pazar Yeri Projemiz ile Yeni Şehir ve İçerenköy mahallelerimizdeki pazaryerlerini kapalı şekilde dönüştürerek çok amaçlı tesisler olarak değerlendirerek burada farklı kullanım alanları yaratacağız. İçinde kadınlara özel kurs ve eğitim alanları, çocuklar için oyun parkı, pazar zamanı kurulacak oyunevleri, modüler spor alanları, kadın eli üretim tesisleri yer alacak.

– Dini tesislerimizin ve çevrelerinin yenilenmesini sağlayacak, her inançtan bireylerimize eşit hizmet götüreceğiz.

EŞİT ATAŞEHİR

– Ben ve ekibim tüm vatandaşlarımızın eşit imkanlara kavuşmasını sağlamak için kapsayıcı politikalarla eşitlikçi ve dayanışmacı bir Ataşehir yaratmak için kolları sıvadık.

– Her şeyin ötesinde, en başta bir kız çocuğu babası olarak, aydın, Atatürkçü bir yurttaş olarak kentimiz Ataşehir’in, İstanbulumuzun ve ülkemizin kalkınması, yarınlara güçlü bir şekilde adım atabilmesi için üstlenmekten onur duyacağım en önemli hizmet alanlarından birisinin de eğitim olduğunu düşünüyorum.

– Bu yüzden projelerimizde de büyük, küçük, genç, yaşlı, kadın, erkek tüm Ataşehirlileri kapsayan geniş bir eğitim vizyonunu merkeze koyduk. Eğitimin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğu bilinciyle her yaştan Ataşehirli vatandaşımızı gerek meslek edinme gerekse kişisel gelişim, hobi kursları ile eğitim faaliyetleriyle buluşturacağız.

– İktidarın yarattığı ekonomik çöküşün faturasını üstlenmeye zorlanan tüm Ataşehirlileri diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da asla yalnız bırakmayacağız. Bugün ortalama bir kreşin maliyeti 10 bin TL. Nüfusunun yüzde 50’sinin asgari ücretle geçindiği bir toplumda, bu karşılanabilir bir ücret olmaktan çok uzak. Açacağımız yeni belediye kreşlerimizle hanelerimize 7.500 tl kar ettireceğiz.

4 Yeni Kreş, Hedef 5 Yılda Her Mahalleye Kreş

– İlk olarak, 5 yıldır Ekrem Başkanın başarıyla sürdürdüğü kreş politikalarına paralel bir şekilde,  mevcutta kreşi bulunmayan mahallelerimize de bir an evvel kreş ve gündüz bakımevi açacağız. Ataşehir’dekreşsiz mahalle kalmayacak, kentimizde her çocuğun kreşe erişimini sağlayacağız.

– Ferhatpaşa, Esatpaşa, Örnek ve İnönü mahallerimizde 4 yeni kreş açacağız. En başta da vurguladığım gibi, biz Ataşehirisokak sokak, mahalle mahalle taradık ve lokasyonları belirledik.

– Esatpaşa’da açacağımız kreşimizin projesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Onursal abileri Ataşehir’deki bütün çocukların yüzünü güldürmeye söz veriyor!

– Elbette eğitim alanındaki projelerimiz kreşle sınırlı değil. Özellikle gençlerimizi, freelance çalışanlarımızı da unutmadık. Ataşehir’i Ataşehir’e yakışır yeni nesil kütüphanelerle buluşturacağız. Kitap okuma, ders çalışma alanlarının yanında bu mekanlarda, mentorluk ve gençlere yönelik eğitimler verilecek. Ücretsiz internet, sıcacık çalışma alanı, yiyecek ve içecekte gençlere özel indirimler uygulanacak. Geç saatlere kadar kaliteli vakit geçirebilecekleri, yeni nesil çok amaçlı kütüphaneler yapacağız.

– Bunların yanında Ataşehirlilerden gelen her talebe ve ihtiyaca da cevap verecek şekilde, dinamik bir yapı oluşturacağız.

– Gençlerimizin ve ailelerinin hayatında önemli bir yer tutan LGS, YKS ve KPSS konusunu da unutmadık.

– Mevcut etüt merkezlerimizin kapsamını ve kapasitesini artırırken çok önemli bir projemiz olan E-Dersanemizi de hızla hayata geçireceğiz. Oluşturacağımız E-Dersane modeli ile tüm seviyelerde çevrim içi ders videoları, çevrim içi soru bankalarını siz sevgili Ataşehirli gençlerin hizmetine sunacağız. Belirli aralıklarla çevrimiçi soru çözümlerinin gerçekleştirileceği E-Dersanemizde hizmeti kentimizde yaşayan atanamayan öğretmenlerden satın alınacağız.

– Ataşehirli gençler, çocuklar ve aileleri eğitim söz konusu olduğunda kendilerini hiçbir zaman yalnız ve çaresiz hissetmeyecek!

Tabiki gençlerimiz için yapacaklarımız bunlarla sınırlı değil.

– İnşa edeceğimiz yurtlarla öğrencilerimize güvenli, temiz, konforlu barınma imkanı sağlayacağız.

– Yurtta kalan öğrencilerine çamaşırhane hizmeti vereceğiz.

– Yine en az üç öğrencinin ikamet ettiği öğrenci evlerine, elektrik, su ve doğalgaz faturası için destek sağlayacağız.

– Gençlerimizin katılımıyla çeşitli temalarda kamp ve gezi programları düzenleyeceğiz.

– Sinema-tiyatro salonları ve organizasyonlarla iş birliği yaparak boş kalan koltukların ücretsiz olarak 18-25 yaş arası gençlere ücretsiz verilmesini sağlayacağız.

– Profesyonel psikolojik destek için gençlerimizin yanında olacağız.

Kulağımız sizde: Gençlik Danışma Kurulu

 Sadece gençleri ilgilendiren kararlarda değil, tüm kararlarda gençliğin de söz sahibi olması için Gençlik Danışma Kurullarını oluşturacağız.

ENGELLİ YURTTAŞLARIMIZ

– Ataşehir’de yaşayan engelli bireylerimizi de elbette unutmadık. 

– Engelli Bireylerimiz için sanatla, sporla ve sosyal hayatla iç içe olmalarına olanak sağlayacak atölyeler, spor alanları ve sergi alanları gibi bölümleri içeren Barbaros mahallesinde Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezimizi hızla hizmete açacağız.

–  Bu merkezde, Engelli Bireylerimize ve ailelerine özel eğitim, psiko sosyal destekler ve hizmetler sunacağız.

– Engelsiz Taksi uygulamamız ile tekerlekli sandalye kullanımına uygun olarak tasarlanmış özel donanımlı araçlarla, ilçe sınırlarında ikamet eden engelli ya da hareket güçlüğü çeken yurttaşlara, refakatçi eşliğinde ve randevu sistemi ile ücretsiz ulaşım hizmeti sunacağız.

– Görme engelli vatandaşlarımız için sesli Kütüphanemizi hayata geçireceğiz. 

– Özellikle sosyo ekonomik durumu yetersiz ailelerin yeni doğan çocuklarının gelişimsel süreçlerini takip ederek erken tanı projemizle duygusal bilişsel motor ve dil gelişim ile ilgili sorunları tespit edip ailelere ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceğiz.

– Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti ile yatağa bağımlı, engelli ve yaşlılığa bağlı nedenlerle sağlık problemleri olan kişilere ulaşım desteği vereceğiz. Mevcut ambulans sayısını artıracağız.

– Akülü tekerlekli sandalye kullanıcısı yurttaşların araç akülerini şarj edebilmeleri amacıyla ilçenin farklı noktalarına akü şarj istasyonları yerleştireceğiz.

SOSYAL YARDIMLAR

Sosyal yardımların sunumu için ilk iş olarak kentimizin ihtiyaç haritasını sağlıklı bir şekilde çıkaracak ve sosyal yardımların etkili ve verimli sunulmasını sağlayacağız.

– Başta öğrenciler, çalışanlar ve esnaf olmak üzere Ataşehirlilere sağlıklı, kaliteli ve ucuz yemek sunmayı hedefleyen ATAMUTFAK’larını açacağız. Her sınıftan insanımızın uygun fiyata sağlıklı gıdaya ulaşabilmelerini sağlayacağız.

– Sosyo – ekonomik desteğe ihtiyacı olan hanelere yönelik her ay düzenli olarak gıda ve hijyen alışverişini yapabilmeleri için alışveriş kartı vereceğiz.

– Sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerine ayni destek kapsamında erzak desteği vereceğiz.

– Sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi olan, fiziksel, psikolojik ya da yaşa bağlı nedenlerle günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmekte zorluk yaşayan, yemeğini yapamayacak durumda olan 65 yaşüstü veya kronik sağlık sorunu olan bireylere aşevi hizmeti vereceğiz. Aşevi kapasitesini artırarak, belediye personeline, ATAMUTFAK’lara, sosyal tesislere aşevi üzerinden hizmet sunacağız.

– İlçe sakinlerine yönelik halk ekmek hizmetinin yanı sıra sağlık raporunun sunulması karşılığında glütensiz ürün desteği sunacağız.

– Çölyak hastalarına yönelik sosyo-ekonomik destek hizmeti modeli kapsamında erzak ya da kart desteği sunacağız.

– Sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi çocuklara 1 öğün ücretsiz sağlıklı beslenme paketi dağıtacağız.

– Evlilik Paketi ile sosyo-ekonomik ihtiyaç sahibi çiftlerimize destek olacağız.

– Alışveriş kartı hizmetinden faydalanan hanelere, eğitim hayatına devam eden çocuklara yönelik yılda 1 defa kırtasiye desteği vereceğiz.

SAĞLIK

Değerli AtaşehirlilerEğitim gibi yaşamın her anında önem taşıyan bir diğer hizmet alanımız ise sağlık alanı olacak. Bugün sağlığın adeta özel sektöre devredildiği, sosyal devletin elinin kolunun bağlandığı bir sistemde vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimde yaşadıkları sıkıntıların farkındayım.

– Bu sıkıntıları çözmek için projesini tamamladığımız 4 sağlık tesisini hızla hayata geçireceğiz.

– Evde Sağlık Hizmetleri’nin kapasitesini artıracağız. Her yıl 5000 vatandaşımıza evde sağlık hizmeti vereceğiz.

– Hasta Nakil Ambulansı Hizmeti ile yatağa bağımlı, engelli ve yaşlılığa bağlı nedenlerle sağlık problemleri olan kişilere yönelik ulaşım desteği sağlayacağız.

– Evde Hemşirelik Hizmetleri ile ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımız ile 65 yaş altında olup yatağa bağımlı (immobil) olan tüm yurttaşların yararlanmasını amaçlayan evden hemşirelik hizmeti vereceğiz.

– Sağlık söz konusu olduğunda Ataşehir Belediyesi bir adım yakınınızda, bir telefon mesafesinde olacak. SOKAK HAYVANLARI

– Elbette size sunacağımız hizmetlerimizi planlarken hayvan dostlarımızı da unutmadık.

– Atapati Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizi bir an evvel hayata geçireceğiz. Sokak hayvanlarımızın doğru koşullarda yaşayabileceği bir ortam yaratacağız. Bunu yaparken Rehabilitasyon Merkezimizi kamera sistemleri ile takip edecek, bunların belediye sayfamızda da canlı olarak yayınlanmasını sağlayacağız. Tüm alanlarda olduğu gibi bu konuda da Veteriner Hekimler Odası ve STK’larla çalışacak, işbirliğine her zaman açık olacağız.

– Kent merkezinde ulaşımı kolay olan uygun alana, kedilerin uzun zaman beklemeden, tıbbi ve yasal süresi içinde hemen kısırlaştırılacağı bir Kedi Kısırlaştırma Ünitesi yapacağız.

– Okullarda ve sosyal tesislerimizde sokak hayvanlarına yönelik farkındalık eğitimleri vereceğiz.

YAŞ ALMIŞ BİREYLER

– İBB ile işbirliği halinde Kayışdağı Darülaceze Yaşlı Bakımevi’nin yapımına bir an evvel başlayacağız. Ataşehir’i yaş alan bireylerimize hürmette kusur etmeyen bir belediyecilik anlayışı ile yönetecek, hiçbir bireyimizi kimsesiz ve çaresiz hissettirmeyeceğiz.

– Her biriniz beni bir evladı, bir kardeşi gibi görecek, bundan hiç şüpheniz olmasın çünkü Ataşehir Belediyesi olarak bizler kocaman bir aile olacağız.

– Yaş alan bireylerimizin ihtiyaçlarını anında görüp karşılayacak, yaşlılarımızı asla yalnız bırakmayacağız.

– İkinci Bahar Gezileri ile 65 yaş üstü Ataşehirli büyüklerimize İstanbul ve Türkiye’de geziler düzenleyeceğiz. Büyüklerimiz eve sıkışıp kalmayacak, gezilerimizle keyifli günler geçirecekler.

– Geleceğe Sağlıklı Adımlar Programımız ile büyüklerimizin bedensel ve psikososyal sağlıklarını koruyarak yaş almaları amacıyla, 50 yaş ve üzeri yurttaşlarımızı aktif ve sağlıklı bir hayata teşvik edeceğiz.

– İhtiyaç duyan büyüklerimize evde sıcak yemek hizmeti, evde temizlik hizmeti, evde kişisel bakım hizmeti, evde tadilat hizmeti sunacak, onları Ataşehir Belediyemizin güvenli ve şefkatli yüzüyle sarıp sarmalayacağız.

– Alzheimer Merkezi’miz ile büyüklerimize, yaşlılarımıza ve ailelerine çeşitli destekler sunacak, onları hiçbir koşulda yalnız bırakmayacağız.

– Merkezlerimizde Dijital okuryazarlık ve dijital danışmanlık hizmetleri vereceğiz.

AİLE

-Biz, Ataşehirliler kocaman bir aile aileyiz.Yeni evlenecek çiftlerimize Evlilik Destek Paketinin yanı sıra Küçükbakkalköy’de kentimizin acil ihtiyacı olan nikah salonumuzu da müjdelemek istiyorum.           

ÇOCUK

Çocukları yalnızca yarının yetişkinleri olarak değil, bugünün hak sahibi yurttaşları olarak gören bir anlayışla yola çıkıyoruz. Çocuklarımızın birbirinden farklılaşan ihtiyaçlarını gören ve onların geleceğini güven altına alacak projelerle Ataşehir’in çocuklarına sahip çıkacağız.

– Yenidoğan ve Aile Destek Merkezimizde dünyaya gözünü açmış her bebeğimizi Yenidoğan Destek Ekiplerimizle destekleyeceğiz. Annelere psiko-sosyal destek sağlayacağız.

– 9-13 yaş arasında yer alan çocukları cinsiyet, dil, din, ırk, kültür, sınıf ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil eden, çocukların demokratik sesini duyurmaya ve yaşadıkları ilçenin yönetimine dahil olmalarını hedefleyen Çocuk Meclisi projemizi hızla hayata geçireceğiz.

– Ataşehir’deOkullar Pırıl Pırıl projemiz ile Ataşehir sınırlarındaki ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerindeki okullarımızın temizliğini sağlayacağız.

– Belediyemizin yaşam alanlarında hayata geçireceğimiz Anne – Çocuk Kulüpleri ile 7-14 yaş arası çocuklara etüt, sanat, edebiyat eğitimleri ve psikososyal rehberlik hizmeti vereceğiz. Annelerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri, çocukların akranlarıyla vakit geçirebileceği, içinde oyun evi bulunan alanlar tasarlayacağız.

– Semt pazarına kuracağımız “Gezici Oyun Alanları” ile alışverişini yapan ailelere konfor sağlayacağız.

– Mahallelerde çocuklara yönelik gezici tiyatro oyunları ve sinema gösterimleri yapacağız.

– Çocuklar için daha güvenli ve yayalar için daha konforlu sokaklar sağlayabilmek amacıyla okul çevrelerinde okul sokakları; mahalle parklarının olduğu uygun sokaklarda oyun sokağı kimliği kazandıracağız.

– Çocuklarımızın yüzlerinden gülümsemenin eksik olmadığı bir Ataşehir için var gücümüzle çalışacak, önümüzdeki 5 yıllık süreçte Ataşehir’in çocuklarına hayatları boyunca unutamayacakları birbirinden kıymetli hatıralar kazandıracağız.

KADIN

`Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!`diyen Atatürk’ün bu önemli sözünden yola çıkarak Ataşehirli kadınları hayatın her alanında etkin kılabilmek için projeler geliştirdik.

– Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme’yi, belediye stratejik planının ve bütçesinin önemli bir parçası yapacağız.

– Şiddet ve istismara uğrayan kadınlara psiko-sosyal ve sosyo-ekonomik destek sunacak, varsa çocuklarıyla birlikte geçici bir süre yatılı olarak kalabilecekleri Kadın Sığınma Evi açacağız.

– Sosyal, psikolojik, cinsel, ekonomik ve fiziksel şiddet türlerine maruz kalan veya tanık olan kadınları bilgilendiren ve ihtiyaç duydukları kaynaklara yönlendiren Kadına Şiddet Hattı kuracağız.

– Kadın Kooperatiflerimiz ile kadınlara; kendi yaşamlarını, çevrelerini ve toplumlarını olumlu yönde değiştirmeleri için destek olacak, kadınlara sosyal güvence ve emeklilik imkanı yaratarak kadınların güçlendirilmesini sağlayacağız.

– Kadınların istihdama katılımını teşvik etmek amacıyla mesleki eğitim programlarını hayata geçireceğiz.

– Kadınların ücretsiz katılabileceği, mahallelerden ring servislerinin olacağı “Kadınlar Matinesi” düzenleyeceğiz.

– Haftanın belirli günlerinde kadınların kullanımına sunulacak “Taziye Evleri”nin sayısını artıracağız.

GÜVENLİK

– Ataşehir’i her yaştan insan için güvenli bir kente, huzurlu bir çevreye dönüştüreceğiz.

– Ataşehir Belediyesi olarak ilçe sınırlarında çalışacak olan Atık Kooperatifi ile aktif işbirliği içerisinde çalışacağız. Katı atık toplayan işçilerin güvenli koşullar içinde çalışması, atığın ayrıştırılma ve geri dönüşüm süreçlerinin sağlıklı ilerlemesi için, Atık Kooperatifi ile iletişimi kesintisiz sürdürecek, Sıfır Atık hedefini destekleyeceğiz.

– Sitelere Özel Afet Gönüllülüğü Programı ile site sakinlerine afetlerde ihtiyaç duyulacak temel eğitimleri uzmanlar ile vereceğiz. Afet ve kriz esnasında ilk müdahale kapasitesi, gönüllüler vasıtasıyla sağlanacak, dışarıdan gelecek yardıma bağımlılığı azaltacağız. Sitelere arama kurtarma ekipmanı tahsis edeceğiz. 

– Belediye ile site yönetimi arasındaki iletişimi sağlamlaştıracağız.

– Çocuklarımızı, gençlerimizi bağımlılığın her türlüsünden uzak tutacağız. Bağımlılıkla ilgili özel birim kurularak sosyal hizmet çalışmalarını güçlendireceğiz.

– Özellikle bağımlı gençlerin sosyal rehabilitasyonu için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenleyeceğiz.

– Bağımlılıktan kurtulan kişilerin açılan bağımlılıkla mücadele merkezlerinde akran desteği kapsamında istihdam edilmesine olanak sağlayacağız.

– Okul çevresindeki güvenlik tedbirlerinin artırılmasını ve denetimlerin sıklaştırılmasını sağlayacağız.

– Güvenlik sıkıntısı çekilen bölge ve parklar için zabıta ve park güvenliklerinin takviyesini yapacağız. 

– Park ve sokak aydınlatmalarının iyileştirilmesini sağlayacağız. Parklara yardım butonları yerleştireceğiz. Yardım butonuna basıldığı anda devreye giren mikrofon ile vatandaş doğrudan güvenlik birimine bağlanabilecek.

TEKNOLOJİ / FİNANS

İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Ataşehir’i finans ve teknoloji merkezine dönüştürmek için çok önemli projeler hazırladık.

– Kayışdağı Mahallesine 3855 m² inşaat alanına sahip Yenilikçi Fikirler Merkezi yapacağız. Bu merkezde; çok amaçlı salon, teknoloji atölyesi, İSMEK, açık ofis alanları, kafe, girişimcilik ofisleri, atölyeler ve ofisler gibi pek çok fonksiyon yer alacak. 90 m²’lik teknoloji atölyesi, 580 m²’lik açık ofis alanları, 260m²’lik girişimcilik ofisleri ve çok amaçlı salonları ile Kayışdağı Yenilikçi Fikirler Merkezi yalnızca Ataşehir’in değil, İstanbul’daki girişimcilerin uğrak noktası olacaktır.

– İstihdam sorununa çözüm üretmek için alanda uzman kurumlar, üniversiteler, özel sektör ve kamu kurumları ile iş birliği çalışmaları gerçekleştireceğiz.

– İstihdam ihtiyaç haritalarını çıkaracağız.

– Teknoloji ve Sanayi İşbirliği Projesi ile Ataşehir’deki meslek liseleri ve üniversite öğrencilerine yönelik zorunlu staj desteği vermek adına sanayi ve teknoloji kurumlarıyla iş birliği yapacağız.

– Belediyemizin mevcut Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi İnovata’yı yeniden kurgulayarak etkin ve efektif bir hale dönüştüreceğiz. Yapacağımız işbirlikler ile girişim desteklerini artıracak, Inovata’yı bir Fintech atölyesine dönüştürecek, hem finansal teknoloji üreten gençlere bir hub oluşturacak hem de şirketleşmiş tohum sonrası girişimlere uygun fiyatlı kiralama hizmeti sunacağız.

– ATA-WIFI ile İBB’nin yetişemediği meydan, cadde, park-bahçe, spor ve kültür tesisleri gibi kamusal alanlara ücretsiz internet hizmeti götüreceğiz.

Genç Girişimcilik Destek Projesi ile girişimcilik hayali kuran Ataşehirli gençlere girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Belediye bünyesinde atıl yapıları değerlendirerek; bunları teknoloji girişimleri için uygun fiyata kiralayacağız. 

HAL TAŞINIYOR, MEYDAN OLUYOR

Yıllardır çözülmeyi bekleyen hal sorununu ve buna bağlı olarak kronikleşen trafik sorununu da çözüyoruz. İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’ndan halin 2024 yılının sonuna kadar Ataşehir’den Tuzla’ya taşınması sözünü aldık.

Eski hal yerine de halkımızın keyifle vakit geçireceği, büyük bir meydanı olan, yeşil alanların ve sosyal tesislerin yer aldığı yaklaşık 100 bin metrekarelik bir yaşam merkezini İBB ile birlikte Ataşehir’e kazandıracağız. Bu vesileyle buradan Ekrem Başkanımıza tüm Ataşehirliler adına teşekkür ediyorum. 

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ