logo

CHP Ataşehir Gençlik Örgütü Şehitlerimiz İçin Lokma Döktürdü

CHP Ataşehir Gençlik Örgütü Şehitlerimiz İçin Lokma Döktürdü

CHP Ataşehir Gençlik Örgütü Pençe Kilit Harekatı Bölgesinde Şehit olan tüm şehitlerimiz için hayır lokması döktürdü. Şehitlerimize rahmet, ailelerine baş sağlığı diledi.

Recep Kenan / itvhaber.com

CHP Ataşehir Gençlik Örgütü yaptığı açıklamada, “Pençe-Kilit operasyonunda kaybettiğimiz 9 şehidimiz anısına hayır lokması dağıtımında bulunduk. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz…” ifadelerine yer verdi.

“ŞEHİT HABERLERİ İLE YİNE KAHROLDUK”

“Pençe kilit hareket bölgesinden gelen şehit haberleri ile yine kahrolduk.” İfadeleri yer alan açıklama, “12 evladımızın acısı hala çok tazeyken, bir başka saldırıda 9 askerimizi şehit vermenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin bütün kademeleri olarak bütün sorularımızı tekrarlıyoruz.” İfadeleri ile CHP tarafından sorular tekrarlandı.

Ulaş Can Arslan başkanlığındaki CHP Ataşehir Gençlik Örgütü, Celal Yalçın başkanlığındaki CHP Ataşehir İlçe Yönetimi, CHP meclis üyeleri ve meclis üyelerinin de katkılımı ile CHP Genel Merkezi tarafından da dile getirilen, Şehitler ile gündeme gelen soruları yineledi.

BASIN VE KAMUOYU İLE PAYLAŞILAN SORULAR

 Ulaş Can Arslan başkanlığındaki CHP Ataşehir Gençlik Örgütü tarafından basın ve kamuoyu ile paylaşılan sorular ve şehitlerimiz ile ilgili açıklama:

Değerli basın emekçileri ve kıymetli halkımız;
Pençe kilit hareket bölgesinden gelen şehit haberleri ile yine kahrolduk. Henüz kanları kuramayan 12 evladımızın acısı hala çok tazeyken, bir başka saldırıda 9 askerimizi şehit vermenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisinin bütün kademeleri olarak bütün sorularımızı tekrarlıyoruz.

  • 20 aydır süren pençe kilit harekatinin siyasi ve askeri hedefleri bu hedeflere ulaşımla durumu nedir ?
  • Bölgede teroristelrin faaliyetlerine ilişkin istihbarat temininde zafiyet var mıdır ?
  • Teröristlerin saldırıları üs bölgelerinin mevsimsel koşullara karşı yeterli korumaya ve gerekli tahkikata sahip olmaması sebebiyle mi önlenemiyor?
  • İnsansız hava araçlarının mevsimsel koşullar nedeniyle uçamadığı durumlarda gözetleme zaafiyetini giderecek ilave tedbirler alınıyor mu?
  • Üs bölgelerinin termal kamera vb gözetleme sistemleri nicelik ve nitelik olarak yeterli mi ?Yetersizse neden hızla giderilmiyor?
  • Özellikle altın saat olarak tabir edilen süre içinde sağlık desteği ve tıbbı müdahale için imkan ve kabiliyetler yeterlimi? Askeri sağlık sisteminin ilga edilmesi bu zaafiyetteki payı nedir ?

Bu saldırılarının neden engellenmediği, gerekli önemlerin alınıp alınmadığını, sorumluların ihmali olup olmadığı açığa kavuşturulmalıdır. Milletimizin, bir vatan evladını daha yitirmeye tahammülü kalmamıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, askerlerimizin güvenliği için üstümüze düşenleri yapamaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Bugün burada Ataşehir Gençlik Kolları olarak dağıtımız bu lokmanın şehitlerimizin ruhlarına gitmesini temenni ediyor yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyoruz.
Hepimizin başı sağ olsun. Ruhları şad olsun.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ