logo

CHP Ataşehir İlçe Örgütü Bayramın 2. Gününde Bayramlaştı

chp _ bayramlasma_atasehirHakkı Altınkaynak başkanlığındaki Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçe örgütü, Ramazan Bayramı’nın 2. Gün ilçe binasında partililerle bayramlaştı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ramazan Bayramı’nın 2. Gününde CHP Ataşehir İlçe Başkanlığında gerçekleşen bayramlaşma törenine; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP İl  Başkan Yardımcısı Mehtap Düzova, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, CHP İstanbul Geçlik Örgütü İl Başkan Yardımcısı Saffet Dağbakan, CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı ve Eğitim Sekreteri Güngör Gültekin, İlçe Sekreteri Aytekin Saday CHP Ataşehir  Kadın Kollar Başkanı Sakine Yeşildağ, eski CHP Ataşehir İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz ve yöneticiler ile partililer katıldı.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP İl Başkan Yardımcısı Mehtap Düzova, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, eski CHP Ataşehir İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz yaptıkları konuşmalarla katılımcı partililerin bayramını kutladı.

Kısa süreye sıkıştırılmış, belirli bir kişiye göre dizayn edilmiş seçim atmosferi yaşadıklarını iddia ederek konuşmasına başlayan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, işi şansa bırakmadan örgüt olarak adaylarının desteklemek adına üzerlerine yaptıklarını vurgulayarak; “Gençlerimiz, kadınlarımız, mahalle örgütlerimiz büyük bir çaba harcıyorlar. Tabiki hiçbir çaba yeterli değildir. Daha çok çalışmalıyız seçimlerde başarılı olmak için. Bu seçimde Türkiye’nin kaderi oylanacak” dedi.

“Yüz yıldan beri Cumhuriyetle hesaplaşmak isteyenlerin ulaştıkları son nokta” sözleri ile gelinen durumu özetleyen Hakkı Altınkaynak, “Bu güne kadar söylemedikleri, “yeni bir cumhuriyet, yeni Türkiye” hedeflerini açık açık söylüyorlar. Türkiye zaten yenilenerek geldi. Onların bilmedikleri yada söylemedikleri bu. Bu ülkeyi kuranların, “Yurtta Barış Cihanda Barış” sözlerinin tersini yaparak bu gün komşularımızın bir birlerine düşmelerine destek veriliyor. 57 İslam ülkesi arasında yetersiz de olsa demokrasi ile idare edilen tek ülkeyiz. Cumhuriyet Halka Partisi üyeleri olarak bulunduğumuz her ortamda birer meşaleyiz. Partimizin politikalarını halkımıza ulaştırmak görevimiz. 10 gün kadar kalan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kazanması için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin selamı ve bayram mesajını ileten Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, çok zor bir süreçten geçilen günlerde, önceliklerinin demokrasi ve özgürlüklerin korunması olduğunu söyledi.

“Önümüzde bir seçim var” ifadesi ile yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimine dikkat çeken Hışman, partililerin ve örgütün zor olan seçimin gereğini en iyi şekilde yerine getireceğine inandığını söyledi.

Bayramlaşma bir partilinin son günlerde gündemde olan, Çağlayan Adliyesi’nde bir hakimin “Kaç İsmail” sözlerine gönderme yaptığı ve çok beğenilerek alkış alan şiirini okuması ile sona erdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1446 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

CHP Ataşehir İlçe Örgütü Bayramın 2. Gününde Bayramlaştı” için 1 yorum

  1. zafer : diyor ki:

    insaları uyutmayın içerenköyün imarını açın