logo

CHP Ataşehir Kadın Kolları Kongresinde Yeni Başkan Seçildi

CHP Ataşehir Kadın Kolları Kongresinde Yeni Başkan Seçildi

CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanlığı adayları Didem Kadriye Bozdağ ve Hülya Çiçek arasındaki yarışla gerçekleşen kongrede CHP Ataşehir Kadın Kolları yeni başkanı seçildi.

Recep Kenan / itvhaber.com

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi 2 Haziran 2024 Pazar günü İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“Ataşehir’de Demokrasi Var!” sloganı ile gerçekleşen CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanlığı adayları Didem Kadriye Bozdağ ve Hülya Çiçek verdikleri birlik ve beraberlik mesajı ile demokrasi bayramı olan kongrede yeni başkan seçildi.

Seçimde kesin olmayan sonuçlara göre 820 geçerli sayılandan oyun; Beyaz liste ile seçime katılan aday Hülya Çicek 462 oy,  Mor Liste ile Didem Kadriye Bozdağ’ın ise 364 oy aldığı öğrenildi. 6500’e yakın kadın üye olduğu kaydedilen CHP Ataşehir İlçe örgütündeki kadın üyelerin kongreye katılımı oldukça düşük kaldı.

Beyaz ve Mor liste ile seçime katılan CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkan adayları Didem Kadriye Bozdağ ve Hülya Çiçek, birlik ve beraberlik mesajı ile  “Ataşehir’de Demokrasi Var!” diyerek verdikleri başkanlık mücadelesi sonuçlandı.

2 Haziran 2024 Pazar günü İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen CHP Ataşehir Kadın Kolları Olağan Kongresinde CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Kadın Kolları başkanı Hülya Çiçek oldu.

Pazar günü İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen CHP Ataşehir Kadın Kolları Olağan Kongresi başkan Seval Düzenli’nin açılış konuşması ile başladı. Didem Kadriye Bozdağ ve Hülya Çiçek konuşmalarını gerçekleştirirdi.

ADAYLARDAN KİM KAZANIRSA KAZANSIN KAZANAN CHP OLACAK

Kongreye katılarak adaylara başarı dileyen Ataşehir Belediye Bakanı Onursal Adıgüzel, 31 Mart seçimlerindeki başarıda kadın yoldaşlarının katkısının çok önemli olduğunu vurgulayarak, yeni hedeflerinin Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımak olduğunu, bu başarının da kadınların katkısı ile gerçekleşeceğini kaydetti.

Adaylardan kim kazanırsa kazansın kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olacağına inandığını ifade eden Başkan Onursal Adıgüzel, seçimin sonunda salondan el ele çıkılacağına, birlikte iktidar mücadelesini sürdüreceklerine, başarının birlik ve beraberlik içinde çalışmakla geleceğine inandığını ifade etti.

KADIN KOLLARI KONGRE HEYECANI ATAŞEHİR’DE DE YAŞANIYOR

Kadın kollarında başlayan kongre heyecanının Ataşehir’de de yaşandığının altını çizen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, katkısından dolayı birlikte görev yapmaktan onur duyduğunu ifade ettiği Başkan Onursal Adıgüzel’e teşekkür ederek, “Biz CHP kadın Kolları Olarak, etkinlikler düzenliyorduk. Onursal Adıgüzel de bu etkinliklerde özellikle teknoloji alanında vizyonumuzu açan hizmetlerin sunulmasında ekibiyle birlikte katkısı olmuştur.” dedi.

GÜN GEÇMİYOR Kİ BİR HAKKIMIZ GASP EDİLMESİN

Kadın üye oranının %37’ye çıktığını kaydeden, AKP Hariç diğer bütün partilerin kadın üye sayısı toplamından fazla üyeleri olduğunu kaydeden, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, konuşmasında, “Sevgili kız kardeşlerim; zor bir dönemden geçiyoruz. Özellikle kadın hakları konusunda, gün geçmiyor ki bir hakkımız gasp edilmesin. Önümüzde 9. Yargı paketi var. Etki ajanlığı adı altında kadınların örgütlenme hakkını ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Anayasa Mahkemesi kararına rağmen kadının soyadını kullanma hakkını almaya çalışıyorlar. Kadına şiddetin önlenmesi yasasını budamaya çalışıyorlar.” İfadelerine yer verdi.

CHP ATAŞEHİR KADIN KOLU BAŞKANI:
            HÜLYA ÇİÇEK
ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ;

 1. Evrim Gamze Güner
 2. Hatice Demirtaş Karol
 3. Hatice Hinza
 4. Leyla Turgut
 5. Müzeyyen Gökmen
 6. Nidem Türkan Kılıç
 7. Songül Şahin
 8. Şeyda Aydoğduoğlu
 9. Yıldız Çelik Gülmez
 10. Yıldız Pelit

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ:

 1. Özlem Erbek
 2. Şehriban Yılmaz
 3. Elif Özdemir
 4. Aysun Coşkun
 5. Gülnaz Tüzün
 6. Yemen Urun
 7. Esin Kavak
 8. Ülker Çağrıtekinci
 9. Özlem Sönmez
 10. Neslihan Işık

CUMHURİYET HALK PARTİSİ KADIN KOLLARI İL DELEGELERİ:

 1. Hülya Çiçek
 2. Dalmen Taran
 3. Filiz Doğan
 4. Gülseven Metin
 5. Nilüfer Gök
 6. Pervin Betül Aytaç
 7. Sevgi Erdem
 8. Sultan Şahin
 9. Vasfiye Yalçınkaya
 10. Yasemin Yıldırım
 11. Yeter Parlak

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ